Marwe 2018 - Pokus, na kterém se snad něco naučím

Naše chilli papričky v roce 2018
Marwe
Stálý člen
Příspěvky: 105
Registrován: 29 zář 2018 18:44
Reputace: 166
Obrázky: 0
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Marwe 2019 - Pokus, na kterém se snad něco naučím

Příspěvekod Marwe » 03 pro 2018 07:20

zajímavé.. je to pouze tvoje hobby nebo si mi tady opsal nějaká skripta ze svých dřívějších studií? .. :-P

tady posílám na ukázku kytky nafocený z boku.. je vidět, že jsou poměrně "hustě" rozvětveny.. mohlo by to být nízkou teplotou v místnosti? Chtěl bych je mít ve výsledků spíš do šířky než do výšky..

54448
54449
54450

a tady krasavice na závěr - přijde mi, že už jí dochází černý toner :hot:

54447

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Marwe 2019 - Pokus, na kterém se snad něco naučím

Příspěvekod Lexter » 03 pro 2018 20:00

Marwe píše:
03 pro 2018 07:20
zajímavé.. je to pouze tvoje hobby nebo si mi tady opsal nějaká skripta ze svých dřívějších studií? .. :-P

Považuji to za běžné znalosti člověka který někdy něco pěstoval + pár pouček ze základní školy.
Marwe píše:
03 pro 2018 07:20
tady posílám na ukázku kytky nafocený z boku.. je vidět, že jsou poměrně "hustě" rozvětveny.. mohlo by to být nízkou teplotou v místnosti? Chtěl bych je mít ve výsledků spíš do šířky než do výšky..

Nu, tady zase platí obecná poučka:

1) Mám slabší osvětlení tak potřebuji nižší teplotu aby se nevytahovali.
2) Mám silnější osvětlení a tak si mohu dovolit vyšší teplotu aniž by se vytahovali.

Jeden z těch bodů splňuješ. :)
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Marwe
Stálý člen
Příspěvky: 105
Registrován: 29 zář 2018 18:44
Reputace: 166
Obrázky: 0
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Marwe 2019 - Pokus, na kterém se snad něco naučím

Příspěvekod Marwe » 16 pro 2018 11:49

Tak jsem ty moje 3 pokusy včera přesadil do větších květináčů a při té slavnostní příležitosti jsem jim pořídil i větší garsonku 🙃
Je to i tak trochu příprava moji 1. ofiiciální první sezonu, v rámci které chci vysadit cca 20 kytek (snad se všechny nechytnou) a předpěstovat je v těchto krabicích... Zůstanu u žárovek, nově mám 6x18W, jedna 1640lm.. byly ve slevě 🙂 Uvidíme jestli se kytičkám v novém bude dařit... tady je pár fotek...
54535
54536
54538
54537

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Marwe 2019 - Pokus, na kterém se snad něco naučím

Příspěvekod Lexter » 16 pro 2018 13:53

České ručičky se nezapřou, ale mám jednu důraznou připomínku. Jak máš proboha ty žárovky zapojené? Mají vůbec objímky? Víš, že ti tam proudí 220V se zatížením až 6A? Kdyby se ti spoje zahřáli, roztaví i tu elektrikářskou pásku a oheň je na streše. I pod ní. Příteli, všechna čest, ale tohle tedy oprav! Jedna objímka stojí cca 20Kč. Dvojžíla (50cm) přibližně taky. Do té doby jim tam vraž třeba jen jednu lampičku. Ale tuhle konstrukci prozatím vypni.

Ne, nejsem elektrikář, ale tohle musí každého praštit do očí. Bezpečnost především!
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Marwe
Stálý člen
Příspěvky: 105
Registrován: 29 zář 2018 18:44
Reputace: 166
Obrázky: 0
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Marwe 2019 - Pokus, na kterém se snad něco naučím

Příspěvekod Marwe » 16 pro 2018 14:56

Myslíš, že jsem naletoval kabely rovnou na závit? 😀😀 to víš, že tam jsou objímky... žádná živá část nikde nečučí, ale žárovky celkem topí, to je pravda... ventilátor slušně zchladí tu první... leda že bych ho uchytil nějak zvrchu, ale zatím nevím jak...

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Marwe 2019 - Pokus, na kterém se snad něco naučím

Příspěvekod Lexter » 16 pro 2018 16:06

Marwe píše:
16 pro 2018 14:56
Myslíš, že jsem naletoval kabely rovnou na závit? 😀😀 to víš, že tam jsou objímky... žádná živá část nikde nečučí, ale žárovky celkem topí, to je pravda... ventilátor slušně zchladí tu první... leda že bych ho uchytil nějak zvrchu, ale zatím nevím jak...

Tak to jsi mě uklidnil. Já už totiž viděl i horší zapojení i dokonce s neblahými důsledky a to mi vždy vstávají vlasy hrůzou na hlavě tak jsem na to, pravda, asi docela háklivý. Každopádně si nejsem jist tím sériovým zapojením z objímky do objímky...

O samotné chlazení žárovek bych se moc asi nestaral, jde o teplotu u rostlin a ta je určitě v pohodě-
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Marwe
Stálý člen
Příspěvky: 105
Registrován: 29 zář 2018 18:44
Reputace: 166
Obrázky: 0
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Marwe 2019 - Pokus, na kterém se snad něco naučím

Příspěvekod Marwe » 17 pro 2018 06:51

Hele pěstování kytek ti jde fakt dobře... ale ta elektrikařina... :-P
Jedná se o paralelní zapojení žárovek.. Napětí je na všech stejné a proud je rozdělen dle velikosti impedance žárovek (v tomto případě rovnoměrně)..
Jediné co mi zatím nedá spát je, jak zajistit, aby mi můj 1,5 roční syn nesahal na rozpálené žárovky, potažmo na kytky.. obojí ho kupodivu děsně láká.. :-D

Ale s něčím bys mi Lextere poradit mohl.. Vzhledem k omezené velikosti boxu si hraju s myšlenkou, jestli tu mojí první kytku třeba za 2 týdny nezaštípnout, aby už nešla do výšky.. Zase mám trochu "obavy", jestli to nebude moc malý prťous, na kterém se nic neurodí.. Přeci jen už mám jisté očekávání, i když jde jen o pokus.. :-)

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Marwe 2019 - Pokus, na kterém se snad něco naučím

Příspěvekod Lexter » 17 pro 2018 10:06

Marwe píše:
17 pro 2018 06:51
Jedná se o paralelní zapojení žárovek..

Pravda, mě se ty dva výrazy pletou. :)
Marwe píše:
17 pro 2018 06:51
... jestli tu mojí první kytku třeba za 2 týdny nezaštípnout, aby už nešla do výšky.. Zase mám trochu "obavy", jestli to nebude moc malý prťous, na kterém se nic neurodí.. Přeci jen už mám jisté očekávání, i když jde jen o pokus.. :-)

Už se rozvětvila sama od sebe, takže růst do výšky nijak brutální nebude. Ale klidně můžeš, co by ne (já bych to neřešil dokud to nebude úplně nutné). Podle všeho dorůstá metru, ale toho v takových podmínkách nikdy rostlinka nedosáhne. Jak z hlediska velikosti nádoby, tak z hlediska osvětlení. Ale pravda, měl sis na takové věci vybrat menší druhy. :thumbup:

Ale co se nějaké logiky týče. Box na pěstování paprik, vyloženě pěstování by měl být aspoň metr vysoký a víc podle druhu. Takže začni shánět větší krabici nebo ženě zabav nějakou skříň. :thumbup:

Já tam mám pár papriček do 30cm, ale když jsem teď (včera) vše přesadil do finálek tak čekám, že za měsíc dva se tam ani nedostanu. :D

app.php/gallery/image/54545

Taky mám často velká očička. :thumbup:
Marwe píše:
17 pro 2018 06:51
Jediné co mi zatím nedá spát je, jak zajistit, aby mi můj 1,5 roční syn nesahal na rozpálené žárovky, potažmo na kytky.. obojí ho kupodivu děsně láká.. :-D

Hm, hm takhle malinkého ho asi nenaučíš aby ti pomohl se o to starat že? Hádám, že zajímavější pro něj bude se prostě o žárovky popálit a kytky sníst. :D Asi bych z toho bolení neměl. Jako malý jsem sáhl na žehličku (celou dlaní) no a dostal lekci. Každý prcek ji potřebuje. ;)
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů