Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Co pěstujete mimo chilli papriček
chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod chris » 13 črc 2018 20:03

@Trixy: Maxim nic takového o Bejbinu nepíše. Píše že Bejbino je na tom coby MSL odrůda lépe než většina toho co je na masovém trhu, leč né tak dobře jako klasické odrůdy nešlechtěné na velkovýrobu a (hyper)marketový způsob transportu a prodeje. Mizernou poživatelnost zmiňuje u LSL (long shelf life) hybridů, s čím asi bude souhlasit každý, kdo byl někdy tyhle amarouny okolnostmi přinucen konzumovat :-)

@Chozee77: Už jsem ti to jednou napsal tuším do vlákna, ale napíšu to znovu: to jak máš zasazeny rajčata a úprava jejich okolí je prostě boží!
Pokaždé když vidím ty fotky tak si hned představím jak přicházím podvečer z rachoty domů, otevřu branku, pracovní chaos zůstává venku a domov mne vítá, jdu tím stromo...rajčatořadím k domovním dveřím, házím okem vpravo-vlevo a sleduju zda-li a kolik toho dnes dozrálo a jestli se to náhodou nehodí k rychlé svačině před večeří...nebo jestli toho není více a neměl bych se zamyslet nad nějakou komplexnější rajčato-chilli-hovězo-něco kuchařinou na víkend...tohle se ti vážně povedlo :-)

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Chozee77 » 14 črc 2018 08:51

chris píše:
13 črc 2018 20:03
@Trixy: Maxim nic takového o Bejbinu nepíše. Píše že Bejbino je na tom coby MSL odrůda lépe než většina toho co je na masovém trhu, leč né tak dobře jako klasické odrůdy nešlechtěné na velkovýrobu a (hyper)marketový způsob transportu a prodeje. Mizernou poživatelnost zmiňuje u LSL (long shelf life) hybridů, s čím asi bude souhlasit každý, kdo byl někdy tyhle amarouny okolnostmi přinucen konzumovat :-)

@Chozee77: Už jsem ti to jednou napsal tuším do vlákna, ale napíšu to znovu: to jak máš zasazeny rajčata a úprava jejich okolí je prostě boží!
Pokaždé když vidím ty fotky tak si hned představím jak přicházím podvečer z rachoty domů, otevřu branku, pracovní chaos zůstává venku a domov mne vítá, jdu tím stromo...rajčatořadím k domovním dveřím, házím okem vpravo-vlevo a sleduju zda-li a kolik toho dnes dozrálo a jestli se to náhodou nehodí k rychlé svačině před večeří...nebo jestli toho není více a neměl bych se zamyslet nad nějakou komplexnější rajčato-chilli-hovězo-něco kuchařinou na víkend...tohle se ti vážně povedlo :-)
To Chris díky za velechválu😇🤣☺️
Si člověk pak připadá jak nějaký growborec 😂😂😂ale to nejsem ☺️jen sem využil minimální prostor na co nejvíce rostlinek 😇😎
A kupodivu to roste i na mini prostoru 😍😍😍
Na radost z pěstování ani není potřeba obrovská zahrádka nebo plantáž 😇☺️
A ten popis pocitů když přijedeš z práce...👍👍👍😇😎nějak tak podobně to fakt funguje 😍😂
Že sem nedočkavý jak se s tím vším pokochám...hlavně teď ,když člověk netrpělivě čeká na každou změnu barvičky prvních plodů 😇😍
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2234
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3656
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Bacula » 14 črc 2018 09:56

S preferencí chuti rajčat to je složitější. Někdo má rád vdolky, jiný holky :-D.
Někdo má u rajčete rád sladkost, já ji třeba vyloženě nevyhledávám, očekávám spíše tu rajčatovou kyselinku. Rajčat pěstuji každoročně kolem 30 odrůd, skladba je pokaždé trochu jiná, už jen proto, že chci zkoušet stále nová.
KBX je pro mě osobně TOP stálice, obecně mi chutnají bifteková rajčata, ale třeba kolegyně, které dávám sazeničky, chce výhradně cherry.
V letošním roce mám 34 odrůd, některé opakovaně, jiné letos poprvé. Napadlo mě, ale musela bych si to nejprve ověřit s organizátory, že bych vzala vzorky na ochutnávku do Žop, pro případné zájemce. Ale nechci určitě nijak plevelit chilli akci,
tak pokud by se to nehodilo, můžeme to nechat na nějaké jiné setkání.49702
Limetto
49701
Costoluto genovese
Bacula

Uživatelský avatar
Maxim
Stálý člen
Příspěvky: 150
Registrován: 23 zář 2011 23:00
Reputace: 73
Obrázky: 0
Bydliště: España

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Maxim » 14 črc 2018 13:01

Tryxi@ Bejbino jsem kdysi pestoval, byla to cista F1 bez dalsich uprav, si myslim. Jenze vyrobce seminek se rozhodl, ze je potreba uspokojit nejen zahradkare ale i velkovyrobce. Aby se to velkovyrobe vyplatilo, musi rajcata neco vydrzet, tuha slupka a zpomalene dozravani to vyresilo. Je otazka, proc bych jako zahradkar mel takova rajcata pestovat? F1 ano, tam to vyhody chapu, ale proc proboha pestovat MSL nebo LSL rajcata?
O

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2125
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2425
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod gandalf » 16 črc 2018 11:02

Patizóny rostou jako z vody /mám 4 kytky - komu já to vnutim/
50011

Uživatelský avatar
gyver
Stálý člen
Příspěvky: 383
Registrován: 27 říj 2017 12:16
Reputace: 825
Obrázky: 0
Bydliště: Novohrad 219m n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod gyver » 16 črc 2018 11:53

Maxim píše:
14 črc 2018 13:01
Tryxi@ Bejbino jsem kdysi pestoval, byla to cista F1 bez dalsich uprav, si myslim. Jenze vyrobce seminek se rozhodl, ze je potreba uspokojit nejen zahradkare ale i velkovyrobce. Aby se to velkovyrobe vyplatilo, musi rajcata neco vydrzet, tuha slupka a zpomalene dozravani to vyresilo. Je otazka, proc bych jako zahradkar mel takova rajcata pestovat? F1 ano, tam to vyhody chapu, ale proc proboha pestovat MSL nebo LSL rajcata?
Vcera som si to overil na dalsom dozretom plode a je to ako pises. To moje Bejbino ma podobne hrubu a tvrdu supku ako Tornado.

Uživatelský avatar
gyver
Stálý člen
Příspěvky: 383
Registrován: 27 říj 2017 12:16
Reputace: 825
Obrázky: 0
Bydliště: Novohrad 219m n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod gyver » 16 črc 2018 12:41

Ahojte,
farbu zacinaju chytat dalsie odrody paradajok:

Finik zlty F1
50010

Nasta Slastena F1
50008

Tomato berry F1, jahodky ci srdiecka na dlhanskych vijanoch - niektore som vyviazal na konci, aby nelezali po zemi
50009

Anna Russian, zacinaju sa jej cervenat licka, ma obrovske plody. Niekde su aj mensie, ale ich je na jednom vijane aj sest
50006

Sladky Million, toto mali byt 15-20g ruske cherry :dunno: ale vijan ma odhadom tak 3kg a vyzera, ze dozrie +/- naraz. Tak hadam bude aspon sladky.
50007

Drzte sa !!! :thumbup:

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod chris » 16 črc 2018 13:10

Nasta Slastena byla u mne pro letošek první náhradník co už se mi nevešel, jsem rád že vidím jak by vypadala.
A ten Finik vypadá taky sympaticky...letos nemám s vyjímkou drobnějšího Datlo žádná podlouhlá rajčata, to se bude muset příští rok trochu napravit :-)


Zpět na „Ostatní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host