Jurinecko 2018

Naše chilli papričky v roce 2018
jurinecko
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 28 črc 2012 09:13
Reputace: 20
Obrázky: 0

Re: Jurinecko 2018

Příspěvekod jurinecko » 03 bře 2018 16:58

OK,dakujem za rady,dufam ze im to neuskodí.

jurinecko
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 28 črc 2012 09:13
Reputace: 20
Obrázky: 0

Re: Jurinecko 2018

Příspěvekod jurinecko » 30 bře 2018 09:52

Konečne som sa dostal aby som tu mohol nahrať ako sa darí papričkám. V podstate majú dva mesiac resp. za 5 dni budú mať. Raz som ich už trošku prihnojil,ale bolo mi tu odporúčané že je skoro, čo myslíte už je čas im trošku hnojiva pridať? Zatiaľ im dávam iba Lignohumát.

Jalapeňo Early
46026

Rodeo F3
46025

Trošku sa trápim s vyvýšenými záhonmi,musel som to skúsiť dať do roviny lebo na 6m dĺžky bol výškový rozdiel 50cm,tak som to takto nejako vyriešil. Ešte riešim ďalši problém a to je kvapkové zalievanie. V pláne mám zalievať z IBC kontajneru samospádom ale som sa informoval a vraj má byť ten kontajner aspoň 1m nad najvyšším bodom záhonu,len problém je v tom že by musel byť vo výške 1.5m a to je už dosť. Poraďťe ako vyriešiť tento problém.
46027

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Jurinecko 2018

Příspěvekod chris » 30 bře 2018 13:06

Vysoký tlak vody není nezbytně potřeba ALE: velká většina systémů co jsou na masovém trhu, speciálně těch s časovým řízením, předpokládá napojení na vodovod a na vodovodní tlak, takže nemůžeš jen koupit, roztahat, fungovat. Bude to potřeba poskládat, pokusně sestavit, a odladit dle rozdílné výšky míst kapání a tlaku na vstupu. Tj. mít kapáky s různým průtokem dle toho jak vysoký je vodní sloupec v tom kterém místě. A hlídej si jestli kapáky co budeš kupovat mají či nemají integrovaný reduktor tlaku :-)
A druhá věc, rozdíl plný vs skoroprázdný ibc je tak metr, takže se nejspíš nevyhneš instalaci minimálně jedné malé mezinádržky s koupeným či samodomo vyrobeným plovákovým ventilem někde v přivodu ke kapákům abys stabilizoval tlak na vstupu kapáků, jinak ti bude plný ibc zalévat výrazně více než poloprázdný.
Letos budu řešit stejný problém, ale na balkoně mám rozdíl výšek ještě horší, výstup z nádrže můžu mít tak max. 30 cm nad koncovými místy a přitom mám rozdíl koncových míst cca 15 cm :-O

jurinecko
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 28 črc 2012 09:13
Reputace: 20
Obrázky: 0

Re: Jurinecko 2018

Příspěvekod jurinecko » 30 bře 2018 16:34

Ďakujem za reakciu. Automatizaciu mam vyriešenú,kompletne urobím sám nie je problém a dokonca mam už aj dva elektro ventily pracujuce od nuloveho tlaku. Len ako hovorim v jednom obchode mi povedali ze musi byt aspon 1m nad zahonom a to nedám. Kvapkovače mam vybrane aj so vstavanym regulatorom tlaku.
Ešte sa pohrávam s myšlienkou,síce bude treba manualne zalievať čo problém nie lebo to mam za domom, že kúpim drenážnu rúru bez drenažných otvorov,tie si urobím sam v rozostupoch kde bude chilli a zakopem asi 15cm pod povrch vedla papriky a len na jednom konci vzdy tuto ruru naplním vodou.

jurinecko
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 28 črc 2012 09:13
Reputace: 20
Obrázky: 0

Re: Jurinecko 2018

Příspěvekod jurinecko » 23 dub 2018 10:57

Poprosim znalcov o rady. Trosku zacinaju problemy. Hlavne Jalapena. Vid foto.

2ks Jalapena maju takuto stonku.
46738

A aj dost zlte listy.
46737

Niektore Rodeo F3 maju taketo skrvny na listoch.
46736

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jurinecko 2018

Příspěvekod Tea Racer » 23 dub 2018 20:35

To poslední není nic, nekteré papriky toho panašovaní mají. Jsou i odrudy které se pestují práve kvuli tomuto zabarvení listů na okrasu.

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Jurinecko 2018

Příspěvekod Erben61 » 24 dub 2018 06:38

Ahoj, trochu bojuju zda na toto vlákno reagovat nebo ne, abych nebyl za rejpala. Ale ano, zkusím to. Ze začátku musím napsat, že je třeba pozorně číst všechna data. Vysvětlím, zkraje vlákna -problémy s vytáhlými sazenkami, nítěnky v jiffech, člověk koukne, nojo nový člen a poradí.....Jenže jak jsem kouknul vpravo, udeřílo mě do očí, že nový člen má sice pár příspěvků, ale je členem fóra 6 let a tak jsem tedy ještě rozkliknul jeho,, poměrně dost" obrázků. A málem mi vypadly oči. Už v roce 2012 pěstoval hydroponicky a v roce 15 se náš milý kolega ,,nesral" s jiffy ale pěkně poctivě vysel semínka do substrátu, na fotkách zachytil progres a měl sazenice jako stromy. Tak nevím sem z toho jelen. :dunno: :dunno: Ale jinak musím pochválit vybudované vyvýšené záhony, ty by se mi taky líbily. :respect: :thumbup: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

jurinecko
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 28 črc 2012 09:13
Reputace: 20
Obrázky: 0

Re: Jurinecko 2018

Příspěvekod jurinecko » 24 dub 2018 07:16

Erben61 píše:
24 dub 2018 06:38
Ahoj, trochu bojuju zda na toto vlákno reagovat nebo ne, abych nebyl za rejpala. Ale ano, zkusím to. Ze začátku musím napsat, že je třeba pozorně číst všechna data. Vysvětlím, zkraje vlákna -problémy s vytáhlými sazenkami, nítěnky v jiffech, člověk koukne, nojo nový člen a poradí.....Jenže jak jsem kouknul vpravo, udeřílo mě do očí, že nový člen má sice pár příspěvků, ale je členem fóra 6 let a tak jsem tedy ještě rozkliknul jeho,, poměrně dost" obrázků. A málem mi vypadly oči. Už v roce 2012 pěstoval hydroponicky a v roce 15 se náš milý kolega ,,nesral" s jiffy ale pěkně poctivě vysel semínka do substrátu, na fotkách zachytil progres a měl sazenice jako stromy. Tak nevím sem z toho jelen. :dunno: :dunno: Ale jinak musím pochválit vybudované vyvýšené záhony, ty by se mi taky líbily. :respect: :thumbup: :tiphat:
Som clenom dlho,ale az teraz som sa do toho trosku viac obul novy box s automatikou a vyhrievanim, vyvyseny zahon. Hydroponiu som skusil uplne na zaciatku ako test celkom to fungovalo ale je to nieco uplne ine.
Ako hovorim terqz som sa do toho obul naplno a dufam ze sa vyplati. Pisem hladam co sa da tu na fore a internete a dufam ze najdem rady.
Napriklad terqz pozeram co a ako kto vyriesil zavlahy,chcem kvapkovu z IBC barelu,ale bojim sa ci bude fungovat dobre,tak ma napadla moznost s drenaznym potrubim obalit ho do tkaniny a zakopat vedla do riadkov asi 10cm hlboko a nechat na jednom konci trcat kade vzdy napustim vodu. Takze tak. Uz ked som zacal investovat pebiaze tak uz to dorazim a dufam ze sa vyplati.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů