Přesazování

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Uživatelský avatar
Jacopo.F.
Stálý člen
Příspěvky: 682
Registrován: 22 zář 2014 13:32
Reputace: 697
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc, 228 m n. m.

Přesazování

Příspěvekod Jacopo.F. » 05 bře 2018 14:29

Nevěděl jsem kam s příspěvkem, tak jsem založil nové téma. Neporadil by někdo nějaký fígl, jak přesadit velkou rostlinu v 12l do 20l ???
Jde o tuhletu:
45017

Nějak jsem si uvědomil, že jaksi nevím jak na to. Jen tak vytáhnout za stonek držíce jej těsně nad hlínou?? Nepřetrhne se?? Půjde to?? Nebo položit na bok??

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesazování

Příspěvekod OMO » 05 bře 2018 14:54

Chtělo by to někoho na pomoc. Jeden chytne stonek těsně nad zemí a druhý zkusí vykývat ten květináč. Kořeny ti podrží celý val hlíny, tak ani moc bordelu by být nemuselo.
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Přesazování

Příspěvekod chris » 05 bře 2018 15:45

jj. nejlépe se to dělá ve třech lidech: jeden hlídá korunu, druhy podrží nad zemí, třetí prohodí květináč. Jde to ráz na ráz, při přesazování hodně kytek imho jedinná metoda kdy to skutečně jde od ruky.
Loni jsem musel přesazovat v jednom člověku vzrostlé rajče i s prvními zralými plody. Docela solidní pakárna, hlavně proto že jsem musel měnit i oporu takže jsem musel odvázat i všechny ůvazky. Ale dá se, nakonec jsem ulomil jedinný list, plody i výhony zůstali nepoškozené. Ale třetí čtvrtá ruka fakt chyběli.
Chce to opravdu opatrně položit na bok, anebo, pokud má kytka takový tvar že bys stranu na kterou jí položit aniž by se něco ulomilo nenašel, tak hodně šikmo opřít i s oporou, o něco co spolehlivě neujede.
V jednom člověku se ti bude blbě vyviklávat, pokud nepomůže obouchání květníku ze všech stran, tak vem kudlu a obřízni hlínu těsně podél hran květináče.
A nasyp si už předem do nového květníku spodní hlínu, jinak zjistíš že to bez třetí ruky v jistém okamžiku nejde :-)
A chceš-li nějakou fintu, tak potravinářská folie může docela pomoct podržet povrch původní hlíny při položení (o strany se postarají kořeny), stejně jako se s ní dá zafixovat obzváště plandavý výhon obsypaný plody které nechceš odlomit.

Uživatelský avatar
Jacopo.F.
Stálý člen
Příspěvky: 682
Registrován: 22 zář 2014 13:32
Reputace: 697
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc, 228 m n. m.

Re: Přesazování

Příspěvekod Jacopo.F. » 05 bře 2018 16:46

Díky za rady. Nějak to snad zvládnu.


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host