přisvěcování

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
egemberg
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 22 led 2017 19:28
Reputace: 13
Obrázky: 0
Bydliště: Dolní Rožínka

přisvěcování

Příspěvekod egemberg » 25 led 2018 16:07

Ahoj chtěl bych se zeptat jak dlouho mám přisvěcovat a kdy to bude lepší . Budu osvěcovat plochu cca 1m2 tak jsem vybral metalhalidovou výbojku s výkonem 250w. Mám tedy přisvěcovat ráno i večer nebo jen večer popřípadě ráno? Budu to mít na východním okně a večer cca v 17:00 by se mi to seplo a tak v 21:00 by se to vyplo. Bude to takhle dobré? NO a budu to mít v dílně kdyby měl někdo námitku s tím svícením výbojkou u okna. :thanx:

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: přisvěcování

Příspěvekod chris » 25 led 2018 16:22

Záleží jak moc ti záleží na spotřebě :-)
Já svítím 7:20-20:00, mám to u JZ okna, ale je to jen cca 50W spotřeba, pro pár rostlinek, tak cenu spotřeby neřeším, to hlavní o co se snažím je vytvořit kytkám světelné podmínky jako kdyby byla cca rovnodennost a nikoliv jen pár týdnů od zimního slunovratu kdy je jen pár hodin světla denně (a navíc leckdy i celý den velmi pošmourno s minimem světla).
Btw, elegantní řešení by bylo spínat to nejen časovačem ale i čidlem měřícím intenzitu světla přicházejícího zvenku ale při mém odběru mi to nestojí za študování-schánění-bastlení.
A navíc by to muselo mít nějakou paměť, aby to nespínalo co pár sekund, většina zdrojů světa, a afaik výbojka specíálně, nemá ráda časté spínání, výrazně jim to zkracuje životnost.
Naposledy upravil 1 dne chris; celkem upraveno 25x.

egemberg
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 22 led 2017 19:28
Reputace: 13
Obrázky: 0
Bydliště: Dolní Rožínka

Re: přisvěcování

Příspěvekod egemberg » 25 led 2018 16:26

na spotřebě mi vůbec nezáleží ale jde mi o to že když tam jsem cca od půl 8 do 16:00 aby mi to tam nesvítilo ono je to tam při práci docela nepříjemné. No bude tomu muset stačit to světlo co jde z venku.

pan_klobouk
Stálý člen
Příspěvky: 414
Registrován: 12 led 2016 21:06
Reputace: 250
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: přisvěcování

Příspěvekod pan_klobouk » 25 led 2018 16:45

Koupil bych digitalni spinacky a svitil ,kdyz nejsem doma .) svetla budou mit vic nez dost
pan_klobouk


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů