tydzej

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

Re: tydzej

Příspěvekod tydzej » 19 pro 2017 21:49

Dnešní update :tiphat:

43902
Moje rocota vysetá 25.10., tj. jsou jim necelé 2 měsíce; umístění JV okno, denně jim svítím 16 hodin. Vedle Fish Pepper, v pozadí 2ks Haba White Long (ty nejmenší), následují Serrano, Peito De Moca... vše chci mít na pěstování indoor, pokud se podaří.

43903
Darované rocoto od padr, sestříhnuté a lehce chycené prvními mrazíky, staré listy popálené postupně opadávají, nové výhonky až 25cm dlouhé. Po levé straně Jalapeno Chichimeca, opět 2 plody dozrávají, další 4 zelené, velikost se postupně zmenšuje. Uvidíme.

43904
Obrůstající 7Pot Jonah.

Zbylé zazimované rostliny se tváří, že žijí, kromě jednoho 7Potu, který byl na odpis již na podzim, ale bylo mi ho líto vyhodit. Jsou v místnosti s oknem na SV, teplota 10-12°C.
Na příští sezónu jsem připraven, zbývá víceméně koupit jen substrát a perlit. Letos bude hoooodně bohatý ježíšek, hnojiva tekuté i granulované na celou zahradu, květináče, kýble na chinesky... asi si budu muset dát jeden stromeček do garáže, nebudu to všechno tahat do obýváku. :jalapeno:

Na závěr jen ve zkratce: lobo nálev je luxusní, mám vše zavařeno půl na půl klasický na okurky a tento, jsem schopen takto dát i nějakou tu vraždu. Moje maximum, co si vychutnám, jsou jinak Haba atd. Proto budu příští sezónu mít spoustu chinesek po jednom ks, budu doufat že vyrostou a zaplodí a chci hledat svoji oblíbenou, která zachutná a stane se stabilní součástí každé další sezóny. Pokud to má nad 1M SHU, už je to celkem boj. Přece jen čerstvá paprička je úplně něco jiného než nějaký extrakt apod. "Chutnal" jsem na Chillibraní mmj. extrakt 6,4M... slovo chutnal je schválně v uvozovkách, je to hořkej hnus, ale v čokoládě ho mám doma a to už se dá.
Dále Chu-nan pasta. Toho, kdo to vymyslel, by měli posvětit. :angry1: Neměl jsem k tomu moc důvěru, spíš žádnou. Tak jsem si udělal jen jednu skleničku, spíš sklenici, no prostě klasickou zavařovačku. Ze začátku jsem nabíral opatrně, ovšem pak se to zlomilo a já si nadával, že mám jen jednu. No už samozřejmě dávno padla za vlast. :rn: Jsem jen na sterilovaných papričkách a omáčkách, bohužel mrazák byl totálně plnej... ale příští rok to doženu!!!

Jirka

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: tydzej

Příspěvekod Lexter » 19 pro 2017 22:58

Krásně ti to fičí. Já už jen čekám až mi dorazí semínka od loba a připojím se s pár pokusnými chudáčky. Tak ze 6 rostlin, další várka v lednu.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

Re: tydzej

Příspěvekod tydzej » 27 pro 2017 20:53

Ahoj všem, tak jak jste přežili vánoční svátky? Kolik bylo kostiček v krku a kdopak se jen "nehorázně přežral"??? :jolokiatoilet: Já tedy spíš to druhé, do silvestra už ani nepotřebuji něco jíst. Ježíšek přišel, něco nadělil, ale byl už vyčerpaný z podzimu z návštěv a nákupů v Bauhausu, Hornbachu atd.

Nicméně se chci pochlubit, od rodiny jsem dostal toto:

Některé docela píšou, ale nepodařilo se mi dopátrat, co konkrétního v tom je
http://www.hotsauceemporium.co.uk/shop/ ... tte-games/
43958
43959

A k tomu 2 balíčky sušeného masa, jedno je klasika, to jsem ani nefotil a pak toto. Koupeno prý na Amazonu.
Jak ochutnám, budu referovat. Ale podle balení to originál nebude.
43960
43961

A co pěkného jste dostali Vy???

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: tydzej

Příspěvekod Lexter » 27 pro 2017 21:27

tydzej píše:
27 pro 2017 20:53
A co pěkného jste dostali Vy???
Od ségry samozřejmě fusky... :ha:
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

Re: tydzej

Příspěvekod tydzej » 27 pro 2017 21:39

Tak ty jsem dostal od svý sestry taky. Aspoň jsou s bambusem, tak mi nepotáhnou nohy, až budu v létě běhat celé dny po záhoncích... :jalapeno:

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: tydzej

Příspěvekod Lexter » 29 pro 2017 14:32

tydzej píše:
27 pro 2017 21:39
Tak ty jsem dostal od svý sestry taky. Aspoň jsou s bambusem, tak mi nepotáhnou nohy, až budu v létě běhat celé dny po záhoncích... :jalapeno:
Od bráchy takovou světelnou kouli na dálkové ovládání. Multicolor. Mám doma ještě jednu grow ledku (takovou tu hnusnou růžovou). Když zapnu obé táhnou se ke mě šlapky z velké dálky s žádankou z pracáku.

No a jelikož plánuju pokoj vymalovat zeleně, tak mamka samozřejmě nezklamala se zeleným povlečením, zelenýma utěrkama atd... :thumbup: U nás jsou vánoce spíš o tom že si někdo vzpomene, baště apod.. Ale hádám že takto to má každý nad určitou věkovou hranici. U nás ty malé, pobíhající, ošklivé, špinavé a smrduté věci nemáme.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti