Světlé plošky horních listů - nedostatek čeho?

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3570
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3819
Obrázky: 0

Re: Světlé plošky horních listů - nedostatek čeho?

Příspěvekod MartinS » 10 říj 2017 16:38

Zrzek a Bacula :-) Vsak uz psal ze je tam fakt nasel :-)

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Světlé plošky horních listů - nedostatek čeho?

Příspěvekod chris » 23 pro 2017 17:37

Protože mne v předvánočním čase sklátila chřipka, tak mám trochu čas si rekapitulovat svoje příspěvky z první sezóny.
Takže, hlavně pro poučení dalších začátečníků abych to nějak uzavřel: byli to svilušky a jejich útok se po přenesení do bytu na zimu (a tím pádem odstavení balkónových predátorů) stal opravdu masivní, kytku to skoro zahubilo.

Aktuálně mi na ní dozrává poslední dávka plodů druhé úrody, ale zároveň jí útok přemnožených svilušek stál více než 50% všech listů (těžce jsem zanedbal včasný zásah a pak málem nestačila ani kombinace lepových desek a nimbového oleje) a vůbec si nejsem jist, že kytka zimu vůbec přežije. Šance vidím tak 50:50, uvidíme až jí dozrají poslední plody jestli ustojí zmlazovací sestřih.

Takže poučení pro příště: svilušky jsou fakt kytkám nebezpečný mrchy, chce to ráznou akci hned při zjištění prvních ověřených příznaků napadení (lupa hodně pomůže). Ono se stačí opozdit se zásehem o pouhých 5-7 dní a rázem z toho snadno může být skoro nezvladatelná záhuba kytky.

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlé plošky horních listů - nedostatek čeho?

Příspěvekod petr.polasek » 24 pro 2017 16:26

Pokud to není svluška (pavučinky na spodu listů), tipl bych nedostatek především dusíku. Toto mi loni dělalo Jalapeno NuMex Pinata.


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů