tydzej

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

tydzej

Příspěvekod tydzej » 05 říj 2017 13:44

[th]Ahoj všem :wave: ,

jmenuji se Jirka a pocházím z Brna. Teď už pár let bydlím kousek za Brnem na lontě, kam jsem se přestěhoval kvůli rodičům. Koníčky: číslo jedna je můj pětiletý syn, o druhou pozici se rovným dílem dělí pěstování a konzumace chilli s metalovou hudbou.

Protože bydlím v baráku se zahradou, část pozemku jsem přeměnil z "okrasné" na užitkovou. Nikdy bych neřekl, že jako městské dítě budu trávit tolik času na záhonku.
Část zahrádky je synova, jako hrášek, červená řepa, dýně, část všech ( papriky, rajčata cca. 20ks a 5 druhů, cukety) a zbytek je moje :jalapeno: , i když v poslednich letech ji navštěvuje stále více členů rodiny. Ale starám se o všechny části.
Letos jsem neponechal nic náhodě a zasadil cca. 60 rostlinek, s přehledem jsem obsadil větší půlku záhonků. Jalapeno, Cayenne, Bishop's Crown, Jamaican Yellow, Haba red, orange, choco, Carolina Reaper. Bohužel Moruga Scorpion red letos neplodila, tak nemám ani kousek.

Na toto fórum chodím už delší dobu jako host čerpat informace, ale teď nastal čas to brát vážně. Dočetl jsem se tady spoustu cenných rad co se týče pěstování, chorob, ale i tipů a receptů na mňamky. Díky díky všem... :respect:

Jirka :thanx: [/th]

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2224
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3634
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: tydzej

Příspěvekod Bacula » 05 říj 2017 19:49

Vítám tě zde a přeji hodně úspěchů. Máš nějaké fotky z pěstování?
Bacula

tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

Re: tydzej

Příspěvekod tydzej » 05 říj 2017 20:51

Ahoj, z pěstování bohužel ne, nějak nebyl čas. Rodiče, synek, barák... furt se něco děje. Ale výpěstky a pochutiny dodám.

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: tydzej

Příspěvekod Zrzek » 11 říj 2017 18:47

Chilli a metal - neznám lepší kombinaci.
Vítej, čerpej informace a příští sezonu nás zahrň fotkama.


tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

Re: tydzej

Příspěvekod tydzej » 11 říj 2017 21:38

Děkuji všem, teď momentálně pracuji na osvětlení sazenic na další sezónu a na novém umístění. Jižní okno bylo fajn, ale chci něco lepšího. Fota dodám. Zároveň zítra vyseju pár semínek Fish Pepper a Cajamarca Chilli, budu je pěstovat indoor... a zároveň jimi podaruji zbytek rodiny, která také moc ráda pálivé a nemají zahradu.

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: tydzej

Příspěvekod BlueShark » 04 lis 2017 08:59

Tak ať se daří, sám jsem zvědavý na ty brzké rostlinky, jak půjdou v indooru. Také udělám něco podobného letos :)

tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

Re: tydzej

Příspěvekod tydzej » 11 lis 2017 23:15

Ahoj všem, konečně se ozývám, bohužel jsem měli v rodině úmrtí, tak nebyl čas a ani chuť. Nicméně můj cíl pěstovat chilli jak venku na záhoně tak i celoroční indoor pomalu a jistě realizuji. Okna mám na jihovýchod a jihozápad, přisvětluji, teplota v místnosti přes zimu 19-24°C podle topení, sluníčka atd. Ne nad radiátorem. Pro klíčení mám vyhřívanou podložku z grow shopu 60-40cm (v době největšího návalu na ní budou až tři pařníky, cca. 40ks RW kostek na chilli a 60ks jiffů na sladké papriky/rajčata). No a protože jsou Rocota tak trochu atypické rostlinky, nevydržel jsem a 4ks zasel. No a o pár dní později i semínka, ze kterých bych chtěl mít něco na takové to domácí žvýkání. Pokud se teda povede. Caramajca chilli, Fish Pepper, Pimento Baklouti, Serrano a hlavně jsem zvědavý na Haba White Long. Mini Rocoty a hyper Pube šly do jiffů 25.10., ostatní 3.11. do RW kostek.

43671
foto z 2.11. (2x Hyper Pube, 2x Mini Rocoto)
43674
aktuální foto Serrano
43673
aktuální foto Rocota, jedno chybí
43672
aktuální foto, už se klube

K dnešnímu dni ještě vyklíčilo Pimento Baklouti a Fish Pepper má již 1cm na výšku.


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů