Vermikompost

Hnojení paprik
Tea Racer
Stálý člen
Obrázky: 755
Reputace: 809
Kontaktovat uživatele:

Re: Vermikompost

Příspěvekod Tea Racer » 25 zář 2017 22:29

Těžko říct, je hodně roztočů, na zklikvidovani svilusky používam s uspechem NeemAzal, není to takovy svinstvo jako vertimec, ale je nutno opakovat po 7 dnech... každopádne stačí rostlinu osprchovat a zbavi se 90 % svilusky, pokud to bude sprchovat obden, po dobu 3 tydnu nezbyde tam nic. U jedné kytky se to dá, u mnoha je to nekonečné...

Krajinka
Stálý člen
Obrázky: 151
Reputace: 194

Příspěvekod Krajinka » 27 zář 2017 12:56

Ona to asi opravdu bude sviluška..4297742978
Náhoda je matka všech proměn.

Tea Racer
Stálý člen
Obrázky: 755
Reputace: 809
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tea Racer » 27 zář 2017 13:00

To je celá farma svilušek ne? Množí se rychle.... ale tohle je sekec mazec.

stankar
Stálý člen
Obrázky: 0
Reputace: 185

Příspěvekod stankar » 27 zář 2017 16:08

Takto to vypada, kdyz se jim nekdo nevenuje. Taky to znam, sam jsem kdysi nezkontroloval tyden stav rostlin a pak prekvapko, farma msic (listy padaly pod tihou larev).

Doporucuju tu rostlinu na nejakou dobu izolovat, aby se ty potvory nerozsirily.

:chilli11: Stankar season 6 :pirate2:

stankar1990@gmail.com

chris
Stálý člen
Obrázky: 155
Reputace: 146

Příspěvekod chris » 27 zář 2017 22:41

Sice je to mírně OT, ale když vidím tu fotku tam mi to nedá: máte nějaká osvědčená preventivní opatření pře přesunu kytek z letního balkónu do zimního interiéru?
Během pár týdnů teď musím vybrat 2 kytky (včetně nádob) které zkusím vzít indoor na přezimování, a jakkoliv je balkonové živočisné společenstvo v a okolo substrátu plně funční a nic není přemnoženo natolik že by výrazně škodilo kytkám, tak když vidím, co vše drobného tam leze a poletuje, tak se přesunu indoor poněkud obávám.
Díky přesunu se najednou odřízne řada především létavých predátorů a imho je nemalá pravděpodobnost následného přemnožení malých létavých i nelétavých potvor. Což může jak dost vadit kytkám, tak hlavně obyvatelům toho indooru :-)
TerasovaSahara
"Don't just grow the chiles, let them grow you!"

Lexter
Stálý člen
Obrázky: 12
Reputace: 44

Příspěvekod Lexter » 25 lis 2017 18:32

Neodolal jsem a založil vermikompostér. 10l kýbl a nad ním 50l. Je v kuchyni a i když žížaly pracují není nic cítit. Podle toho co jsem četl nejenom kalifornské ale i naši hnojáci jsou velmi výkonní. Zbaštěj asi polovinu své hmotnosti denně. Zatím jsem jich našel tak 50, hodlám ještě jednou tolik a pak je nechám ať se namnožej. Jsou to docela prcci. Mám tam i nějaké rousnice, ale od těch si nic moc neslibuji.

Jen to hrabání v hnoji... Nic moc děcka... Na každý pád si neumím představit nic lepšího pro své budoucí sazeničky a navíc nám pomůžou se zbytky i v zimě. Nechápu že už ho nemám léta.
Nedostatek zkušeností nahrazuji nadšením.

Lexter
Stálý člen
Obrázky: 12
Reputace: 44

Příspěvekod Lexter » 25 lis 2017 18:43

chris píše:
27 zář 2017 22:41
Sice je to mírně OT, ale když vidím tu fotku tam mi to nedá: máte nějaká osvědčená preventivní opatření pře přesunu kytek z letního balkónu do zimního interiéru?
No můžeš to přesadit s tím že omyješ kořeny a celou kytku osprchuješ. Samozřejmě podle toho v jakém stavu kytky jsou. Můžeš i provést nějaký preventivní postřik. Křemičitý písek na substrát atd... Já bych to asi řešil až by se nějaké problémy objevili.
Nedostatek zkušeností nahrazuji nadšením.

Zpět na „Hnojení chilli paprik“