Hnojení papriček na list před sklizní

Hnojení paprik
muraj238
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 29 kvě 2017 09:48
Reputace: 0
Obrázky: 0

Hnojení papriček na list před sklizní

Příspěvekod muraj238 » 04 zář 2017 12:48

Ahoj.

Zajímalo by mě, jestli můžu použít Wuxal SUS Calcium na list, na papričky, u kterých budu brzo trhat plody. Když pak plody od hnojiva umyji, bude to v pořádku, nebo můžou být hořké, či jim to třeba úplně uškodit?

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Hnojení papriček na list před sklizní

Příspěvekod chris » 04 zář 2017 13:26

Definuj brzo :-)
A ted vážně: je to jen hnojivo, není to pesticid/herbicid. Já osobně považuju za optimální počkat tak cca 3-6 dní po aplikaci, aby měla kytka čas metabolizovat dodané jednoduché minerální živiny na komplexní organické dobroty. Ale pokud kytka potřebuje výživu, tj. něco jí akutně chybí, tak imho není důvod váhat. Koneckonců při průběžné sklizni (můj případ) to ani jinak nejde.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hnojení papriček na list před sklizní

Příspěvekod Tea Racer » 04 zář 2017 13:33

Je to hnojivo, OL je tedy nula. Můžes sklizet hned, já bych pár dni počkal, jak psal výše kolega.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3570
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3817
Obrázky: 0

Re: Hnojení papriček na list před sklizní

Příspěvekod MartinS » 04 zář 2017 14:28

Pokud kytka hnojivo akutne potrebuje, tak uz je stejne pozde(pomohlo by to az plodum, ktere teprve porostou, stavajicim v technicke zralosti uz ne). Ja bych jiz nehnojil. Take se mi objevila sucha hniloba na par plodech, ale to neni ani procento. A to jsem behem roku pridaval vapnik pomoci tech modrych pytliku z Kristalonu zdrave rajce a paprika :-) Ja vim ze to neni nic extra, ale ono nic zasadnejsiho treba nebylo.

Jestli ale planujes kytku mit treba i pres zimu a trhat plody i v prosinci, tak to klidne pohnoj. Pokud ale planujes to nekdy koncem Rijna zabalit, tak bych na to uz kaslal.


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů