Karlos - balkon 2016

Co jsme vypěstovali v roce 2016
KarlosK
Stálý člen
Příspěvky: 305
Registrován: 07 úno 2016 20:05
Reputace: 208
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Karlos - balkon 2016

Příspěvekod KarlosK » 26 úno 2016 17:17

Moje první pěstování chilli.

nasazeno 15.2. 2016.
Bulharská mrkev
Thanksgiving Chilli
Ring of Fire

zde pár fotek po necelých 14 dnech
na první fotce Thanksgiving Chilli

Obrázek

na druhé vlevo Ring of Fire a vpravo Bulharská mrkev

Obrázek

jediné s čím se zatím potýkám je dávat bacha na kocoura který mi jednu jiffinu vytáhl z misky drápem a rostlinku sežral :D
jinak vše roste dle mého očekávání. bál jsem se plísně, jelikož se na klíčcích vytvořily malé bílé chloupky, ale každý den jim větrám, viz foto

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3313
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Karlos - balkon 2016

Příspěvekod Baron z Žop » 27 úno 2016 12:10

Zdar!!! Tak na to že pěstuješ poprvý tak paráda :chilli11: co se plísně týká tak tam větrat a větrat, tak ať se v pěstu daří a sklidíš plno papriček a třeba příští rok půjdeš i do ohnivějších druhů :firychil:

KarlosK
Stálý člen
Příspěvky: 305
Registrován: 07 úno 2016 20:05
Reputace: 208
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Karlos - balkon 2016

Příspěvekod KarlosK » 27 úno 2016 14:26

Baron:
díky, letos naberu nějaké zkušenosti na základních odrůdách a příští rok pujdu určitě do něčeho pálivějšího. pokud budou léta teplá jako to loni tak ani nebudu potřebovat skleník :D

jinak jsem si něco přečetl na netu a ty bílé chloupky nejsou plíseň, ale výhonky díky kterým klíček čerpá vlhkost


EDIT:
přemýšlím že bych vzal ještě nějaké Jalapeno. chtěl bych plody hlavně zavařovat. rozhoduji se mezi Jalastar a Early... Už mohu vybrat jen jednu odrůdu, poněvadž bych dospělé rostliny neměl kam dát

Uživatelský avatar
wlasta1
Stálý člen
Příspěvky: 579
Registrován: 07 led 2015 05:35
Reputace: 266
Obrázky: 0
Bydliště: Hradec Králové

Re: Karlos - balkon 2016

Příspěvekod wlasta1 » 27 úno 2016 23:13

Ahoj, jalapeño je skvělá úvaha... být tebou určitě bych si místo našel, stojí to za to! Dle mně máš až příliš thanksgiving. Vloni mi bohatě stačily 2 rostliny. Ale samozřejmě konečné rozhodnutí už nechám na tobě.

Uživatelský avatar
Ernest
Stálý člen
Příspěvky: 203
Registrován: 23 črc 2015 13:16
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Střed města Prahy

Re: Karlos - balkon 2016

Příspěvekod Ernest » 28 úno 2016 02:27

Jalapeno urcite a pridej jeste jednu rostlinku Habanera .... jsou to oboji krasne nenarocne rostlinky a kdyz uz mas ten rok jako "ucebni" tak at muzes pozorovat ruzne rodine prislusniky :-) Co se muze stat horsiho, nez ze zjistis jak priste ne ;-)

opravdu to zkus, protoze od chovani Habanera je odvozena polovina velkych palivek (amazonska vetev papricek a z ni pak i karibska vetev... pribuznost s Bonnety i s Chinennskama) ... jedna jiffy navic nekouše :-D
Je to super start pro "drsnejsi" odrudy .... to co ted mas jsou trosku exoticke kousky :-) ackoliv velmi zajimave

Ad bile chloupky ... ano, jsou vzdy na konci korinku, delaji takovy chuchvalec - az ti prorostou korinky jiffy trosku vice a budou lezt ven stenami, uvidis to velmi krasne :-) .... Btw to uz je taky fajn cas na zasazeni jiffy do hliny v nejakem tom kelimku

KarlosK
Stálý člen
Příspěvky: 305
Registrován: 07 úno 2016 20:05
Reputace: 208
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Karlos - balkon 2016

Příspěvekod KarlosK » 28 úno 2016 10:52

a jakou odrůdu toho Jalapena vzít z těch dvou co jsem psal? díky za rady.
Jinak thanksgiving si nechám tak 3 až 4 kusy do truhlíku za okno, a ty nejsilnější kusy z b. mrkve a ring of fire pujdou na balkon. zbytek podaruju.

jinak mám dotaz na velikost nádob pro dospělé rostliny. sice je ještě čas, ale zajímá mě jestli budou stačit 15 litrové kýble.

Uživatelský avatar
wlasta1
Stálý člen
Příspěvky: 579
Registrován: 07 led 2015 05:35
Reputace: 266
Obrázky: 0
Bydliště: Hradec Králové

Re: Karlos - balkon 2016

Příspěvekod wlasta1 » 28 úno 2016 11:31

15l kýble budou v pohodě... jinak bych doporučil jalahot, pokud máš možnost...

KarlosK
Stálý člen
Příspěvky: 305
Registrován: 07 úno 2016 20:05
Reputace: 208
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Karlos - balkon 2016

Příspěvekod KarlosK » 05 bře 2016 12:29

tak rostliny mají za sebou další týden.

Obrázek

přemýšlím, že je už hodím do 0,3l kelímků. Jiffy sice prorostlé absolutně nejsou, ale myslím že by bylo fajn, vzhledem k tomu jak jsou rostliny vytáhlé je trochu "utopit" v zemině aby zesílily

Thanksgiving ještě týden nechám stoprocentně v jiffech
Obrázek

jinak 80% rostlin nasazuje pravé listy.
baví mě sledovat jak chodí rostliny spát a probouzejí se. vždy ráno když vstanu a rozsvítím, jsou listy u sebe a než jdu do práce tak už jsou roztažené a připravené sbírat světlo... :jalapeno:


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2016“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů