Chilli omáčky

Recepty na domácí pikantní omáčky
dlouhej
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 30 kvě 2015 09:13
Reputace: 0
Obrázky: 0

Chilli omáčky

Příspěvekod dlouhej » 26 srp 2015 18:28

Zdravím všechny,sezona je v plném proudu,sklizeno slušné množství annumek(fireflame,damian,kristian,koral),začínají se vybarvovat první haba,bohužel fotky jsem nedělal.
Můj dotaz:Měl jsem v plánu úrodu zpracovat na omáčky,konkrétně se mi líbila meruňková a s višněmi.Nějak se mi ale nepotkaly suroviny,když zrálo ovoce,papriky teprve nasazovaly plody.Co bude lepší pro příště,použít čerstvé ovoce a sterilované nebo sušené chilli,nebo raději čerstvé papriky a konzervované ovoce,případně jinou kombinaci?
Díky

Uživatelský avatar
Berry161
Stálý člen
Příspěvky: 308
Registrován: 06 led 2015 00:22
Reputace: 2
Obrázky: 0
Bydliště: zeměkoule

Re: Chilli omáčky

Příspěvekod Berry161 » 27 srp 2015 13:16

Podle mě zmrazení ovoce na měsíc nebo dva asi nic nezkazíš a papričky dojedou ale višně už jsou pryč a meruňky už taky asi nebudou

dlouhej
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 30 kvě 2015 09:13
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Chilli omáčky

Příspěvekod dlouhej » 27 srp 2015 13:21

Díky,myslel jsem to spíš na příští sezonu.

Uživatelský avatar
Ernest
Stálý člen
Příspěvky: 203
Registrován: 23 črc 2015 13:16
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Střed města Prahy

Re: Chilli omáčky

Příspěvekod Ernest » 28 srp 2015 03:31

Taky se primlouvam za rychle zmrazeni predkrajeneho ovoce...dva mesice neni problem a kdyz se to dobre rozmrazi (ve velkem mnozstvi v kelimku se maji obcas tendenci rozpoustet a "topit"...pak duzina neni tak uzasna) daji se udelat i vcelku krupave kousky ovoce v omacce / jamu

Uživatelský avatar
IgoVlk
Stálý člen
Příspěvky: 175
Registrován: 26 dub 2015 14:47
Reputace: 10
Obrázky: 0

Re: Chilli omáčky

Příspěvekod IgoVlk » 28 srp 2015 13:22

Osobně mám vyzkoušenou obrácenou cestu - docela hodně chilli si rozkrájené a očištěné rychle zamrazuji, abych ho měl při vaření k dispozici celoročně - když tedy při vaření potřebuji, tak jen hrábnu a mám. Když se to dobře zamrazí a odmrazí, tak rozdíl nepoznám.

V tvém případě ale píšeš, že ovoce ti dojelo rychleji, takže není nad čím přemýšlet a jel bych postup co píšou kolegové.


Zpět na „Recepty na domácí chilli omáčky / chilli sauce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů