Mletí papriček

Jak nejlépe usušit a uskladnit
Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Mletí papriček

Příspěvekod BlueShark » 02 črc 2015 20:42

Chlapi, kdo máte zkušenost s drcením potažmo mletím sušeného chilli?
Jaké stroje na to použít atd, v klasickém mixéru jsem bez šance, nějaké tipy na podzim,co zakoupit, děkuji :-)

ondo
Stálý člen
Příspěvky: 161
Registrován: 03 úno 2015 08:30
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Mletí papriček

Příspěvekod ondo » 02 črc 2015 20:51

Ja som ich minuly rok mlel v mlynceku na kavu a slo to super, mohol som to nadrvit na uplne jemnucke ale aj hrubsie a slo to super:)...Stacilo ho potom len poriadne vyfukat, vyumyvat(tie casti ktore sa dali) a nebolo chilli ani citit, ale boli to len nejake anuunky takze netusim ake by to bolo s chineskami:X stymi by si potom asi este dlhsie mal chili kavu:)

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Mletí papriček

Příspěvekod BlueShark » 02 črc 2015 21:00

ondo píše:Ja som ich minuly rok mlel v mlynceku na kavu a slo to super, mohol som to nadrvit na uplne jemnucke ale aj hrubsie a slo to super:)...Stacilo ho potom len poriadne vyfukat, vyumyvat(tie casti ktore sa dali) a nebolo chilli ani citit, ale boli to len nejake anuunky takze netusim ake by to bolo s chineskami:X stymi by si potom asi este dlhsie mal chili kavu:)
Ok, já kávu nemelu, nemám ani mlýnek a je mi jasné, že po umletí nějaké pikantnější odrůdy je strojek prakticky nepoužitelnej na něco jiného, to mi neva, chci jen na chilli :-)

Uživatelský avatar
IgoVlk
Stálý člen
Příspěvky: 175
Registrován: 26 dub 2015 14:47
Reputace: 10
Obrázky: 0

Re: Mletí papriček

Příspěvekod IgoVlk » 02 črc 2015 23:16

Hele taky jsem nad tímhle přemýšlel - jako správný kavárenský povaleč mám doma několik mlýnků, takže asi pak jeden podle úrody zapojím do procesu - teď to nemá cenu na těch pár kusů. Jen se bojím, že stejně jako je cítím po bytě krásné aroma mleté kávy, tak si člověk "užije" i to chilli, tj. menší chemický útok.
Jinak když si chci dát nějakou sušenou specialitku třeba do guláše, tak jí drtím v hmoždíři a je to OK.

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: Mletí papriček

Příspěvekod Zrzek » 03 črc 2015 00:14

Pár lidí tady používá tříštivý mlýnek :
http://www.zbozi.cz/#!/hledani/?q=elekt ... y%20mlynek" onclick="window.open(this.href);return false;

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Mletí papriček

Příspěvekod MartinS » 03 črc 2015 09:20

Ten Bosh vypada dobre asi ho koupim. Mam rucni, ale je to ocistec pokud by clovek potreboval vetsi mnozstvi udelat dopredu do zkumavek.
Ma ho nekdo? Rozhodne asi spis ten nez Sencor.

Jinak rucni mam tento a je perfektni a kvalitni:
https://www.mall.cz/mlynky-korenky/cera ... ni-nc-2883" onclick="window.open(this.href);return false;
Drive stal kolem litru.

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mletí papriček

Příspěvekod gandalf » 03 črc 2015 09:46

Martine, je toho tady na fóru o mletí chilli napsáno dost a dost, včetně zkušeností.

Uživatelský avatar
IgoVlk
Stálý člen
Příspěvky: 175
Registrován: 26 dub 2015 14:47
Reputace: 10
Obrázky: 0

Re: Mletí papriček

Příspěvekod IgoVlk » 03 črc 2015 09:50

Co se motám kolem kávy, tak vím, že tento typ tříštivých mlýnků je pro přípravu třeba espressa neupoužitelný a lidi se jich zbavují, protože nedělá stejnoměrnou hrubost, kávu pálí a i nastavení hrubosti je nedostatečné - z mého pohledu je to takový lepší mixér se síťkem. :D Takže by mě docela zajímalo od lidí, co ho používají, jestli jsou spokojení s využitím aspoň na koření :)

P.S. Jen mi prosím slib Martine, že kdybys ho kupoval, tak s ním nebudeš nikdy prznit kávová zrnka :D

-----
EDIT:
Díky Gandalfe, jdu si to číst.


Zpět na „Sušení chilli papriček - koření“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti