Jak se zbavit pálivosti chilli papriček?

Informace o papričkách, odkud pochází, proč pálí?
Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Jak se zbavit pálivosti chilli papriček?

Příspěvekod proki73 » 05 lis 2014 18:31

tak to už zavání sadomasochyzmem když vrněla blahem :) ale taky bi se mi to líbilo kdyby moje drahá polovička vrněla ale to mě byla za hořlavou pusu odměnou tichá domácnost na pár hodin :D

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se zbavit pálivosti chilli papriček?

Příspěvekod chilli-max » 05 lis 2014 20:11

To vrnění blahem jsem myslel ironicky.... málem jsem byl manželem smrti :respect:
http://www.foto-tapety.cz

Cizule89
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 24 zář 2016 10:59
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Jak se zbavit pálivosti chilli papriček?

Příspěvekod Cizule89 » 24 zář 2016 11:07

Pri krajeni sem se podrbala na nose, tak me palil nos a okolo rtu. Pomohlo mi napatlat misto pomadou na rty. Po chvili to prestalo palit.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Jak se zbavit pálivosti chilli papriček?

Příspěvekod Kendy » 24 zář 2016 12:22

Cizule89 píše:Pri krajeni sem se podrbala na nose, tak me palil nos a okolo rtu. Pomohlo mi napatlat misto pomadou na rty. Po chvili to prestalo palit.
Ono by to přestalo nejspíš i bez té pomády. Pokud se kapsaicin dostane pod kůži, tak už s tím nic dělat nejde. Nepomáhá ani mléko, ani alkohol. Už mě párkrát ruce hořely.

Oko pomáhá vypláchnout, na sliznicích v ústech a v břiše velmi dobře funguje mléko, nebo mléčné výrobky.

Uživatelský avatar
Vasjis
Stálý člen
Příspěvky: 1333
Registrován: 26 úno 2015 08:21
Reputace: 490
Obrázky: 0
Bydliště: České Budějovice

Re: Jak se zbavit pálivosti chilli papriček?

Příspěvekod Vasjis » 24 zář 2016 12:36

Kendy píše:
Cizule89 píše:Pri krajeni sem se podrbala na nose, tak me palil nos a okolo rtu. Pomohlo mi napatlat misto pomadou na rty. Po chvili to prestalo palit.
Ono by to přestalo nejspíš i bez té pomády. Pokud se kapsaicin dostane pod kůži, tak už s tím nic dělat nejde. Nepomáhá ani mléko, ani alkohol. Už mě párkrát ruce hořely.

Oko pomáhá vypláchnout, na sliznicích v ústech a v břiše velmi dobře funguje mléko, nebo mléčné výrobky.
na to nepomáhá nic musíš si to jen vychutnat a dát pozor at na nikoho nesaháš a nebo si nemnout oči atd.

Uživatelský avatar
Findejs
Stálý člen
Příspěvky: 140
Registrován: 21 srp 2012 22:16
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: Jak se zbavit pálivosti chilli papriček?

Příspěvekod Findejs » 28 kvě 2017 23:12

proki73 píše:
05 lis 2014 17:21
Colostomizer píše:Taky se přidám ...

Minulý týden jsem krájel habanera a Nagu Morich, samozřejmě že bez rukavic, pač jsem přeci frajer a hrdina ... a vůbec ... je to cool, ne? :cool:

Další den ráno jsem od čtyř nespal, neboť mi hořely ruce ... Cca za tři dny jsem pak vyrazil do sauny a hádejte, co se asi stalo :-D Metodou klinického pokusu na vlastní osobě jsem tedy prokázal, že účinek kapsaicinu na TRPV1 receptor přetrvává opravdu, ale opravdu dlouho :tiphat:
joho tak to je pecka krájet bez rukavic a jako frajer sis měl pohrát ze svím pyjem :D ale podráždění rokou je taky fajn já to znám z česneku :cool:
Sáhnout si na něj rukou od chilli, tak to je smrt rozkoší :firychil:

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Jak se zbavit pálivosti chilli papriček?

Příspěvekod JurassicChilli » 28 kvě 2017 23:42

Ja som minulý rok spracoval takmer celú úrodu chilli bez rukavíc. Vyberal som semená a krájal plody na menšie kúsky na výrobu Srirachy, na mrazenie a na rezy v sladko-kyslom náleve. Ruky ma pálili ako čerta, ale po čase som si zvykol a už sa na nové pálenie na konci sezóny aj trošku teším. :thumbup: Po manipulácii s papričkami som si vždy umyl ruky jedlým, kuchynským olejom a potom mydlom a teplou vodou a snažil som sa nedotýkať citlivých častí tela. Len pre úplnosť musím ale napísať, že sa jednalo o annuumky, hlavne odrody Cayenne Red a Serenade. Miliónové chinensky by som si bez rukavíc krájať netrúfol.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Jak se zbavit pálivosti chilli papriček?

Příspěvekod Kendy » 29 kvě 2017 08:52

Musím se přiznat, že používám chirurgické rukavice i když krájím větší množství jalapenos. O ostřejších ani nemluvě. Stojí to pár korun, na ruce sedí dobře.. Nevidím důvod, proč je nepoužít. Respektivě ho nevidím od doby, kdy mi ruce hořely i po krájení těch jala ;-)


Zpět na „Všeobecné informace o chilli papričkách“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti