Pizza recept / Recept na těsto

Recepty na pikantní chilli pokrmy
Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Pizza recept / Recept na těsto

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 19 bře 2011 09:21

Pizza recept / těsto na chilli pizzu

Recept na pizza těsto

Suroviny:

1/4 l vlažné vody
40 g droždí
1 čajová lžička cukru
1/2 kg hladké mouky
olivový olej
1 vejce
sůl

Příprava:

1/4 litru vlažné vody rozmícháme spolu se 40g droždí, trochou soli a 1 čajovou lžičkou cukru. Poté přidáme 1/2 kg hladké mouky, 1 syrové vejce a dvě polévkové lžíce oleje. Vše zpracujeme do hladkého těsta a necháme cca 1 hodinu kynout v lednici. Vykynuté těsto pak rozprostřeme na plech vymaštěný olejem a vysypaný moukou a připravíme pizzu dle vlastní chuti.

Sýrová pizza s chilli

Suroviny:

Typy sýrů - fantazii se meze nekladou

mozzarella
gorgonzola
gruyér
eidam
niva

Koření na pizzu - můžeme různě kombinovat ve směsích

bazalka
oregáno
majoránka
rozmarýn
tymián

Rajčatová omáčka nebo chilli omáčka smícháná s kořením.
Kukuřice sterilovaná sladká (sweet corn)
Chilli papričky
Česnek
Šunka

Postup:

Potíráme rajčatovou nebo chilli omáčkou rozválené kulaté placky o průměru 45 cm nebo vyválíme na klasický obdelníkový tvar plechu do trouby. Naklademe suroviny a dáme péct do předehřáté trouby na 200°C pod dobu 20 - 30 minut.

6195

6196

6197


Jezza
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 30 říj 2011 15:19
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Brno/Hořice

Re: Pizza recept / Recept na těsto

Příspěvekod Jezza » 24 led 2012 08:40

Ahoj, máš nějáké tipy pro rozprostírání těsta? Jak docílit tenkého netrhajícího se těsta? Díky J.
[sup]*** CH[/sup]IL[sub]LI ***[/sub]

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pizza recept / Recept na těsto

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 24 led 2012 19:56

Jezza píše:Ahoj, máš nějáké tipy pro rozprostírání těsta? Jak docílit tenkého netrhajícího se těsta? Díky J.
Pizzový těsto je dost vláčný to je pravda :) v pizzerce ho obvykle roztahujou prstama, já ho válím válečkem. Je to trochu sisyfovská práce, ale po chvíli usílí se dílo podaří.

Uživatelský avatar
Gygabite
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 09 kvě 2012 19:30
Reputace: 99
Obrázky: 0
Bydliště: Milton Keynes

Re: Pizza recept / Recept na těsto

Příspěvekod Gygabite » 20 úno 2013 09:27

Pridavam recept na testo ktery jsem dostal od znameho ktery vlastni dve pizzerie.Recept je pri dovezeny z italie.Testo se da bez problemu vyvalet na hodne tenke no zviknu ho i natahovat prstama jak pise Mopslik.

Ingredience:
hl. mouka 600g
meko 3dl
olej 1,5dl
vegetu 1lzici
cukr 1lzicku
oregano 1lzicku
drozdi 30g(mam blizko pekarnu kde mi ho navazi cca za 5kc a je to lepsi nez z kramu)

Postup:Z drozdi,cukru,kousku mouky a mleka udelame kvasek.Pomirnem nakynuti pridame zbytek mouky a mleka,olej,vegetu a oregano a hnetime dokut testo prestane lepit.Prikryjem uterkou a dame do tepla vykynout(trva to cca 20-30min).Dal uz kazdy postupujte dle vlastni fantasie.Daji se z nej delat rohlicky rozdelenim na 4 cast a naslednym rozkrajenim na osminky ktere potreme chilli omackou a zatocime do nich slaninu a posipeme syrem.

Dobrou chut.
Obcas si dam i neco co nepali jako treba kafe nebo caj!!!

Kouba Kubes
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09 dub 2019 13:16
Reputace: 24
Obrázky: 0

Re: Pizza recept / Recept na těsto

Příspěvekod Kouba Kubes » 11 dub 2019 18:32

Dobrý den.
Pizza odstartovala můj zájem o pěstování chilli, proto bych se chtěl podělit o můj recept :foods:

Těsto
  • hladká mouka 500g
  • vlažná voda 275ml
  • olej 1 lžíce
  • droždí 10g
  • cukr 5g
  • sůl 10g
V misce rozdrobím droždí, přidám cukr, rozňahňám (omlouvám se kuchařům) na kašičku a zaleju vodou. Rozmíchanou směs umístím na teplé místo. Do mísy si připravím mouku, smíchám se solí a udělám si kafe . Po čtvrt hodině přidám do mouky se solí olej a vodu s droždím. Vypracuji těsto.
Hotové těsto zabalím do většího sáčku, aby mělo prostor pro kynutí, a dám jej do lednice minimálně na 12 hodin.
Z tohoto množství dělám tři 30cm pizzy.

Jen s 250ml vody byla s těstem hrozná makačka, víckrát jsem nezkoušel. Při 300ml vody zase dosypávám dost mouky. Množství droždí jsem postupně snižoval z 20g (těsto pak zbuchtovatí) na 10-7g, úplně stačí. Naopak soli postupně přidávám. Těsto solím asi dost, ale jinak je mdlý.
Nejdůležitější je nechat těsto vyzrát v lednici. Optimálně 24 hodin a víc. Nejdéle jsem měl těsto v lednici 5 dnů a bylo super.
Můžete si pořídit plno speciálních surovin určených na pizzu, ale ještě jsem se nedostal k jejich vyzkoušení :blush:

Rajčatový základ
Používám buď konzervovaná rajčata nebo rajčatové pyré. Nakrájím cibuli na jemno, orestuju, česnek, podliju trochou červeného vína, vysypu rajčata a půl hoďky povařím, pak rozmixuju. Vychladit. Dochutit. Někdy rajčata jen tak (bez vaření) rozmixuju se stroužkem česneku a přidám bazalku, oregano, sůl a pepř.
Základ si většinou připravuji v den kdy těsto. Přes noc se pěkně odleží.

Připravit si to je pěknej voser, ale teď začíná ta pravá zábava!

Z těsta v lednici si oddělím počet potřebných porcí. Ideálně nechám odležet na cca pokojovou teplotu, mezi tím kafe :canabis:
Po asi půl hodině každou porci propracuji a nadělám si boule. Těsto jakoby překládám a balím do sebe, kyne potom v pěkný bochánek. Čím kulatější, tím líp se dosahuje pravidelného tvaru pizzy.
Boule posypu a podsypu moukou (hrubou) a nechám další hodinu kynout bokem. Těsto jsem takhle měl v pohodě hodinu až hodinu a 3/4, delší dobu nevím jak vydrží. Je ho dobrý nějakým způsobem přikrýt, jinak osychá.
Během té hodiny si chystám suroviny na pizzu a roztápím troubu s pizza kamenem na max (asi 275°C). Zhruba po hodině začínám pracovat s prvním kusem těsta. Nakynutý bochánek položím na hrubou moukou posypaný pečící papír a rozvalím rovnoměrně do všech stran placku, dám bokem a připravím si druhou placku :cooking:
Takhle rozválenou pizzu potřu základem a začínám od sýru, přes masné výrobky a končím zeleninou. Při kombinaci se sýrem nahoře se mi stávalo, že se zbytek surovin pod sýrem dusil a uprostřed upečené pizzy zůstávala šťáva.
Doma mám dřevěný prkýnko široký 29cm a dlouhý přes 30cm. Prkýnkem podeberu pizzu i s pečícím papírem, otevřu troubu, s citem sesunu na kámen, zavřu troubu a :angry1:
Pizzu peču cca 7-8minut (podle okrajů a citu). Stáhnu z kamene na prkýnko a i s papírem nechám lehce orazit na nějaké mřížce.

Místo kamene lze použít rozpálený plech (peču 12-15min)

Dobrou chuť :jalapeno:
56878
56871

scorpik
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 04 črc 2017 23:10
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Pizza recept / Recept na těsto

Příspěvekod scorpik » 19 zář 2019 06:44

Ahojte,

pridám aj ja môj osvedčený a rýchly recept na cesto. Z tohto množstva vyjdú 3 menšie pizze (aby sa dali upiecť v obyčajnej rúre) alebo 2 vačšie. Píšem to tak, aby to vedel spraviť aj absolútny začiatočník.

•300g hladkej múky
•150ml vody
•20g kvasníc
•2-3 PL olivový olej
•štipka soli

Múku, olej a soľ dáme do misky, v ktorej budeme pripravovať cesto. Vo vlažnej vode rozpustíme kvasnice a vylejeme do misky. Následne cesto vypracujeme tak, aby sa odlepovalo od stien misky. (nakoľko manželka pečie domáce kváskové chlebíky, dávam to vymiesiť do kuchynského robota) Ak by bolo cesto mokré prisypeme trocha múky, ak suché dáme troška vody. Ak máme cesto hotové, misku zakryjeme čistou utierkou, aby nakyslo. Po cca 40 minútach cesto opatrne vyložíme na pomúčenú dosku a rozdelíme na 3 časti. S cestom sa dobre pracuje, ide rozvaľkať na papierovú hrúbku, no potom sa moc vypečie, osobne nechávam trocha hrubšie.

Na cesto rozotriem domáci kečup, čerstvú bazalku a oregano (môže byť aj sušené). Od tejto fázy si už na pizzu môže ingrediencie podľa chuti. Pre deti klasicka kombinacia šunka, kukurica, syr, pre mňa väčšinou šunka, klobasa, jalapeno, habanero, kukurica, syr.
Pečieme pri 200°C vrchný aj spodný ohrev cca 10-12 minút.
"Dlouhodobým skoumáním" som zistil, že je lepšie piecť prvé 4 minúty len spodný a vrchný ohrev, potom púšťam ventilátor spolu s ohrevmi. Treba si to odsledovať, ak už bude vrch zapečený, treba ventilátor vypnúť, aby nebol vrch zhoretý a cesto nedopečené. Niekedy vypínam možno minútu dve pred finálom.
Po vybratí z rúry pizzu potieram roztlačeným cesnakom vo vode a jemne posypem hoblinami parmezánu.

Dobrú chuť. :foods:

61708


Zpět na „Recepty na pikantní chilli pokrmy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti