Představení Jake

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
Jake Bambitka
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 22 čer 2021 13:26
Reputace: 49
Obrázky: 0

Re: Představení Jake

Příspěvekod Jake Bambitka » 24 čer 2021 10:38

Prvně musim říct, že jsem velice mile překvapen a potěšen ze zdejší komunity. Všem moc děkuju za přivítání a rady. Co se týká papriček, odhadli jste vlastně úplně přesně. Medusu a Royal sem bral hlavně jako okrasky, případně jako zpestření do salátů či tak. Pár Royal jsem podaroval v samostatných květináčích přátelům a rodině. Ty ostrý pecky, co jsem měl nachystaný mi bohužel buď vůbec nevyjely nebo rychle umřely. Do sezony jsem chtěl vyrazit půl na půl annuum a chinenses. Měl sem semínka 7Pot Apocalypse, Cajamarca, Raja Mirch, Scorpion Moruga. Příští sezonu se polepším a i do truhlíků zainvestuju.

Erben61:jsem hrozně rád za rady a postřehy, korály půjdou do většího, ale jalapeňa asi zůstanou takto.

Jinak velikostně vám přijdou v pořádku? Čekal sem je touhle dobou mnohem větší. Je mi jasný, že to nejde úplně stovnávat, ale nejmenší rajče má už metr dvacet.

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Představení Jake

Příspěvekod Erben61 » 25 čer 2021 07:59

V pohodě kámo, každý máme různé podmínky a představy a ta zkušenost se získává postupně a jde si to svou cestou. Kytky máš v pohodě, jistě se tu najdou pacienti kteří mají větší, ono to je daný třeba zrovna podmínkama, foliáky, skleníky atd atd. Nakonec, jak jsem řekl, pěstovat se dá pro svou potřebu i v malých nádobách já začínal kdysi s Jalapeňama třeba dvě v truhlíku, byli menší ale třeba 50 plodů dohromady daly při cca 2lt zeminy na jednu kytku.
Vypěstovat se dá třeba i tohle, loňské Naganero, celkem tak 15 plodů ve dvou vlnách.
67849

:wave: :angry1:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Jake Bambitka
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 22 čer 2021 13:26
Reputace: 49
Obrázky: 0

Re: Představení Jake

Příspěvekod Jake Bambitka » 25 čer 2021 19:23

Super, to mi dodalo velkou naději. Jinak zítra budu lakovat blatníky, takže musím do Baumaxu. Většinou se snažím tomu místu vyhnout. Při té příležitosti koupím další květináče a truhlíky. Určitě rozesadím ty Royal Black jednotlivě. Jen by mě zajímalo zda je opravdu chuť tak špatná? Zvažuju jestli je dát do užitkových truhlíků na balkon/foliovník nebo koupit nějaké pěkné květináče a nechat je vyloženě jako okrasku? Případně jestli pěstované doma na parapetu nebo na poličce dosáhnu podobný chuti a pálivosti jako při pěstování na sluníčku a celkově při vyšších teplotách...

edit: Teď sem chtěl přítelkyni ukázat pár fotek z fora a narazil sem na vlákno od Tea Racer, kde má 3 roky starou rostlinku. Tak sem hned nasadil googling a ejhle...chilli není jednoletka? Jak se dá například Royal udržet na více let? Zaštípnutí a nějaké ošetření na zimu?

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Představení Jake

Příspěvekod Bonebreakers » 25 čer 2021 20:04

Vítej ve zdejším pálinostátu. Koukám, že je tu někdo další, kdo pěstuje jako bezzemek. Tak i na balkoně se dají dělat zázraky viz. třeba Chris, MartinS, Accuface. Já se je jen trochu snažím napodobit.
Takže k tomu v čem to zatím pěstuješ, mno né že by to v těhle nešlo, ale bylo by lepší je nechat manželce na bylinky.
Pokud chceš nakupovat trochu bych si to probral podle dispozic, které máš a kolik paprik si můžeš dovolit umístit na omezený prostor. Poďívej se u kluků na jejich galerie, jednak uvidíš v čem pěstují a taky kolik se vejde na balkon. To je dobré vědět jaké si potom můžeš dovolit zasadit druhy chilli, aby jsi se dočkal přiměřené odměny. Jasně můžeš si vysadit co chceš, ale ony si ty chilli budou také dělat co chtějí.
Nevím jestli jsem ten pravej a rady, ale v tom Obi bych se podíval po něčem takovémto Plastia Samozavlažovací truhlík Berberis TRIO nebo DUO (používá je úspěšně Chris) výhoda samozavlažováků, že můžeš na pár dnů vynechat zálivku t.j. na víkend a něco můžeš opustit chilliny a ony neuschnou. A nebo si pořídit textilní květináče popř. airpody. Určitě bych bral velikost cca. 10-15l na rostlinku, to vzhledem k onezenému prostoru. Navíc tahle velikost je " rozumná" jak na zalévání + hnojení a v téhle velikosti květináče se dají v pohodě vypěstovat i obří kytky a ty při tom nebudou strádat. V tomto objemu substrátu se i nějaká ta drobná chybka v zálivce nebo hnojení ztratí.
Než budeš zitra kupovat v OBI nějaké ty "zázraky" trochu si popřemýšlej a koukni jak a v čem tady místní pěstují.
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

Jake Bambitka
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 22 čer 2021 13:26
Reputace: 49
Obrázky: 0

Re: Představení Jake

Příspěvekod Jake Bambitka » 27 čer 2021 14:25

Takže Royal je rozesazen po jednom, z toho jeden zůstal jako indoor okraska, ostatní zdobí balkon a na jedné už mám i kvítek.

74389


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti