Jaká používáte hnojiva na papričky?

Hnojení paprik
Tea Racer
Stálý člen
Reputace: 5383
Obrázky: 2528
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Tea Racer » 17 bře 2020 23:26

Nepíšeš koncentrace, tak je to težko říct... Ale myslím, že to asi přehnojíš...

janči.n.
Nový člen
Reputace: 0
Obrázky: 0

Příspěvekod janči.n. » 18 bře 2020 00:22

Koncentrácie podľa návodu jednotlivých hnojív. Myslíš, že keď budem hnojiť raz za týždeň jedným typom hnojiva podľa doporučených dávok, tak ich prehnojím?

Tea Racer
Stálý člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tea Racer » 18 bře 2020 11:07

Psal jsem to výše v tomto vlákně. Ve zkratce: Organická hnojiva mají výhodu, že nepřehnojíš, uvolnují se postupně. Takže po přesazení dle návodu (já to odhaduji) kravské granulované a pak zasypat 4 cm substratem aby to nebylo citit, jinak to je citit par dni max když to nezahrnes... behem sezony Vitality komplex v poloviční davce tak cca jednou tydne. Až to bude nasazovat plody tak tekuty slepičák v poloviční dávce ale tydne... pak guano a to je vse.

janči.n.
Nový člen
Reputace: 0

Příspěvekod janči.n. » 18 bře 2020 11:10

Díky za odpoveď.

Deus ex machina
Nový člen
Reputace: 3

Příspěvekod Deus ex machina » 16 dub 2020 22:47

Zdravím, do dnes jsem používal čistě Chilli Focus dle návodu. Vždy jsem byl spokojený, ale chci zkusit něco nového. Dočetl jsem se zde, ze je fajn k tomu přidat Vitality komplex na papriky. Jak ho mám užívat? 1x tydne Chilli Focus, pak za 7dni Vitality, za další 7 dni Focus...? Nebo můžu dávat 1x tydne obojí dle dávkování na etiketě? Dále jsem se setkal s prostředkem lignohumat, který bych využíval z rozprašovače na listy. Kdy ten užívat? 1x týdne v den hnojení, nebo treba uprostřed týdne? V OBI prodávají ,,profík lignohumat", můžu tento aplikovat na listy, nebo musim koupit nějaký speciální? Děkuji moc za odpověď, nerad bych děcka spálil prehnojenim.

Tea Racer
Stálý člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tea Racer » 16 dub 2020 23:01

Vitality komplex není hnojivo v pravém slova smyslu, dávkuji poloviční dávku každy tyden, pak i na list. Lignohumát na počátku a pri presazení.
Chilli focus je drahá chemie, nepoužívam vůbec.

Deus ex machina
Nový člen
Reputace: 3

Příspěvekod Deus ex machina » 17 dub 2020 21:41

Jak u Ligno, vitality, chilli focus maji psané aplikovat 1x tydne. Budu to delat takhle : jeden týden zalivku ligno, dalsi tyden focus a zároveň kazdy tyden postřik vitality na listy, může být? Nebo je lepší používat ligno na listy a vitality na zalivku? Jeste jsem si koupil hosticke na papriky s guanem, ale co jsem četl tak je lepší dávat jako zalivku v období květu. Takze jakmile mi začnou kytky kvést, tak bych ho zacal dávat misto Fokusu, muze byt?

Bonebreakers
Stálý člen
Reputace: 489
Obrázky: 521
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bonebreakers » 17 dub 2020 23:12

Trojkombinace podle petra polaska : "K původní kombinaci Lignohumát a Chilli Focus jsem začal dávat Vitality Komplex (univerzální). Hnojím 1x za 4-5 dní a s přibývající velikostí postupně zvyšuji dávku ..."......"Přesazené věci nabírají solidní růstové tempo. Hnojím v tuto chvíli již obden; kytky mají tendenci světlat a shazovat listy od spodu. Ke trojkombinaci jsem přidal navíc tekuté hoštické (NPK 7-4-6) v množství 2ml do litru směsi. V tuto chvíli soudě dle barvy Chinensek prodloužím interval hnojení na 3 dny, uvidíme jak pojedou. Chinensky dostávají 15ml směsi, Baccatum 20ml, ostatní 10ml. Zdá se, že jim to takto vyhovuje."
Bone - bezzemkova sezona 2019
:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman

Zpět na „Hnojení chilli paprik“