Chilli sezóna 2018 - 15 modelů, 48+ rostlin (by Toyo232)

Naše chilli papričky v roce 2018
Toyo232
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 14 kvě 2018 11:43
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Ostrava-Brno-Beskydy

Chilli sezóna 2018 - 15 modelů, 48+ rostlin (by Toyo232)

Příspěvekod Toyo232 » 14 kvě 2018 12:59

Zdravím všechny chillery :jalapeno: ,
protože jsem tady čerpal inspiraci na svůj chilligrow, dám sem taky něco z toho jak jsem to udělal já. Slouží to jako můj deníček a třeba to někoho zaujme :tiphat:

Jedná se o můj první grow, takže jsem docela začátečník. Z přepokladů mám řekl bych tak nadšení pro věc, pár kamarádl kteří pěstují ledasco a selský rozum :cooking:

Měl jsem strach že mi to nevyklíčí, takže jsem raději nakoupil hodně semen a tím pádem jsem rovnou vyzkoušel i více strainů. Nakonec mi vyklíčila skoro všechna semena, takže jsem něco musel i porozdávat (nahodil jsem jich 96 a vyjelo přes 80 :thumbup: ) a co jsem mohl jsem upíchnul kde se dalo kolem baráku, něco i k rodičům, protože prostoru bylo málo, takže to mám na dvou místech, naštěstí všichni mají rádi chilli, takže i členové rodiny spolupracují na zalívání.. a to je super, protože jinak by to nešlo :thanx:

KONEC KECŮ A K VĚCI :

:firychil: Strainy:

:chilli11: Chinese:
Trinidad Moruga Scorpion Red
Big Brown Kathumby
Habanero Mustard
Scotch Bonnet
Habanero Mustard
Fatalii Yellow
:chilli11: Annum
Black Pearl
Topepo Giallo
Violet Sparkle
Cayenne Yellow
Peter Penis Pepper Orange
Chocolate Cherry
Jalapeno Jalafuego
:chilli11: Pubescens:
Rocoto Red
Manzano Rocoto Red

:firychil: Klíčení

Úspěšnost klíčení - 80+ z 96
4 Plastové pařníky, v koupelně na zemi, přímo nad začínající rozvodní trubkou podlahové topení do celého bytu - tzn. teplota při klíčení nešla pod 25 stupnu a neměl jsem problém. Substrát byl z květinářství v albertu v brně na cejlu, takže asi žádná hitparáda bych řekl, ale byl to substrát speciálně na klíčení takže to možná taky udělalo svoje.
Jediný problém byl s Rocotama - obouma :/ ze všech co jsem nahodil vyklíčilo od obou jen jedno, takže to příští rok musím prubnout znovu a nějak to poladit aby to bylo lepší. Nevím co maj ty Rocota za problém:D

47288

:firychil: Předpěst

Všechny rostliny jsem přesadil do 0,5l květináčů a dal pod umělé osvětlení. Bbohužel jsem měl "dvě jakosti osvětlení"

I. jakost
Koupený set armatura + 48w zářivka z hornbach za cca 250 kč, nějaká zbytky orcafolie co jsem kde sehnal a velká bedna kterou jsem vyžebral v obchodě s teniskama. Výsledek byl super, rostlinám se dařilo krásně, příští rok nejspíš zopakuju. V krabici se navíc hezky držela vlhkost, takže nebylo třeba zalévat tak často a mladým rostlinám to prospívalo.
Bohužel jsem sehnal krabici do které se vlezlo jen cca 45 rostlin když byly namačkané a když jsem kolen nich později chtěl mít alspoň minimální prostor navíc, zredukoval jsem to na 40 sazenic. Proto i druhá jakost.

47290
47289

II. jakost
Na hulváta dvě obyčejné led lam-pičky, dohromady 40w, okolo žádná odrazová fólie, což byl podle mě zásadní rozdíl. Těmto rostlinám se dařilo hůře, ale nic strašného.

Když začalo být více sluníčka, co se dalo jsem přesunul na parapet jižní strany, takže sluníčka habaděj. Vlezla se tam ale jen cca půlka, šla tedy ta co byla pod pičkama a zbytek zůstal v improvizovaném growboxu. Během této situace ty na celodenním sluníčku zase dohnaly rostliny co měly náskok z boxu, ale nevyšlo na ně místo na okně a teď je to více méně šul nul.

:firychil: Hnojení
Vzorky hnojiv které jsem dostal v growshopu při nákupech:
-nejčastěji Powder Feeding od Green House Seeds
-sem tam kořeňák od Hessi
-přidával jsem jim křemík od atami a mills (Silic Boost od atami a Vitalize od Millsu, jak kdy)... ale s tím křemíkem opatrně - rozhodně to funguje u jiných rostlin, to je to ověřené (hlavně ten Vtalize je odzkoušený a za ty prachy ještě aby to nefungovalo taky:D) , ale když se křemík začne rostlině dávat, je pro ni "návykový", neměl by se později vysazovat protože se lehce dostaví jeho deficit když nemá tu mega dávku na kterou je zvyklá v pitíčku. Dával jsem proto fakt minimum, protože těch vzorků nemám moc a nechce se mi kupovat. Pokud to někdo čte a má s křemíkem nějaké zkušenosti, budu moc rád když se podělíte.
-Chilli Focus čas od času, aby se neřeklo že na nich šetřím:D

Díky všem kteří to četli a nějak mi to zkritizujou :thanx: :thumbup:

Toyo232
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 14 kvě 2018 11:43
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Ostrava-Brno-Beskydy

Re: Chilli sezóna 2018 - 15 modelů, 48+ rostlin (by Toyo232)

Příspěvekod Toyo232 » 16 kvě 2018 11:55

Zdarec, do kdy byste mi doporučili vyštipovat květy? Zatím v tom pokračuju, ale nevím jestli mě to pak nebude mrzet?

Bullets
Stálý člen
Příspěvky: 1010
Registrován: 01 bře 2015 20:51
Reputace: 643
Obrázky: 0
Bydliště: kajsik v Goralii

Re: Chilli sezóna 2018 - 15 modelů, 48+ rostlin (by Toyo232)

Příspěvekod Bullets » 16 kvě 2018 12:28

Taky jsem včera vyštipoval všechny rostliny a myslím že času mají habaděj aby ti úrodu vrátily ;)

Toyo232
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 14 kvě 2018 11:43
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Ostrava-Brno-Beskydy

Re: Chilli sezóna 2018 - 15 modelů, 48+ rostlin (by Toyo232)

Příspěvekod Toyo232 » 25 kvě 2018 13:26

Ahoj zahradníci,
Postuju fotky po přesazení které proběhlo během uplynulých dvou víkendů, sám jsem zvědavý kde se jim bude nejlépe dařit.

1x Habanero Mustard a 1x Moruga v 35 litrovych RootPunch textilnicj květináčích

1x Habanero Mustard a 1x Moruga v 35 litrovych Hercules derovanych kvetinacich

24x autopot 7litrovy samozavlazovaci kvetinac

Cca 20 sazenic slo do země.


476724767147669476684766647665

Toyo232
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 14 kvě 2018 11:43
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Ostrava-Brno-Beskydy

Re: Chilli sezóna 2018 - 15 modelů, 48+ rostlin (by Toyo232)

Příspěvekod Toyo232 » 25 kvě 2018 13:29

:tiphat: Nějaká havěť mi začala okusovat listy a mravenci na některé rostliny nasadili mšice - nemá někdo zaručenou radu jak s nima vyběhnout? :dunno:

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Chilli sezóna 2018 - 15 modelů, 48+ rostlin (by Toyo232)

Příspěvekod chris » 25 kvě 2018 13:44

ad květináče: super že máš jak autopoty, tak textilní, oboje bylo v mém nejužším výběru když jsem loni začínal, byť ani jedno nakonec nevyhrálo. Ty autopoty to málem vyhrali kvuli zalévání. Budu se zájmem sledovat jak se bude chilli u tebe v autopotech dařit.

ad mšice: loni jsem úspěšně likvidoval (nejen) mšice na 2 rodinných a jednom kámošově balkoně pomocí nimbového oleje. Tam kde by vadila mastnota se dá použít NeemAzal T/S, což je průmyslový výtažek z nimbového oleje. O obojim je tady toho spousta, stači zadat do vyhledání.

Toyo232
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 14 kvě 2018 11:43
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Ostrava-Brno-Beskydy

Re: Chilli sezóna 2018 - 15 modelů, 48+ rostlin (by Toyo232)

Příspěvekod Toyo232 » 25 kvě 2018 14:00

Paráda, Neem uz mam taky v hledacku, tk diky za utvrzení v tom že to je dobrá koupě. Jen nevím - funguje to jen jako prevence, nebo se to dá použít i na kytky kde jsou mšice nebo něco jiného už nasazené aby je to vyhubilo?
Konkrétně bych chtěl koupit asi produkt "Neem" od firmy G.E.T., používali jste to stejný nebo něco jiného?

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli sezóna 2018 - 15 modelů, 48+ rostlin (by Toyo232)

Příspěvekod petr.polasek » 25 kvě 2018 14:19

Pěkné rostliny i pomocník


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů