Pálivá zákoutí

Co jsme vypěstovali v roce 2016
Uživatelský avatar
frek
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24 úno 2016 16:47
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Pálivá zákoutí

Příspěvekod frek » 24 úno 2016 22:55

Zdravíčko všem!

Konečně jsem se tady zaregistroval, tak toto berte i jako pozdrav.

Abych taky něco malinko o sobě napsal.... Jsem vysokoškolák, studuju zemědělku a chilli pěstuji pátým rokem, takže něco málo zkušeností už mám. Pěstuji ale i jiné rostliny, jako je zelenina a různé bylinky, léčivky, aj.
1. sezóna dopadla dobře, ačkoliv jsem byl úplnej začátečník. Koupil jsem v OBI Cayene red, který mám letos jako svou vlajkovou loď a je to F5 generace. Na druhou sezonu už jsem zainvestoval a nakoupil jsem přes net. Bolivian Rainbow, Habanero, Balck Pearl a pár dalších. Taky dobrá sklizeň. 3. sezonu jsem pobral ve velkém stylu a to tak, že jsem u strejdy osel asi 12m čtverečních. Ale půda byla špatná a přízemní mrazíky přišly už někdy v září, takže jem sklidil prd. 4. sezona byla katastrofa. Měl jsem substrát od Bloomate a papričkám to vážně nesvědčilo, takže jsem sklidil jednu papričku. No a minulý rok (2015) jsem to pošéfoval a sklidil jsem ohromný množství (hlavně Cayene) papriček, ze kterých se budu těšit do letošní sklizně. Snad mi vydží :dunno: .

No a trochu infa o tom, kde a jak a včem pěstuju. :D. Hlavní plácek je balkón u nás doma. Je orientovaný na východ, takže sluníčko tam pálí asi jen 5 hodin denně. Není to moc, ale lepší to nebude. Druhým místem je balkon u příbuzenstva, který je sice na jih, ale je tam zas málo místa a každý rok mě tam prudí nějaký hmyz (svilušky, molice, mšice...). Třetím místem je moje pidi zahrádka na chalupě, kde je teda podle rozborů, co jsme dělali ve škole, perfektní půda, ale stejně tam nic neroste. :D
Substrát používám od BioBizzu (2015, letos). Je lehký vzdušný, ale neni levný. :roll:. Hnojky mám taktéž od BIoBizzu, + Hoštický hnojky. Nádoby mám různé, ale ve směs 6-15l květináče. A na chalupě plánuji 40l Root Pouche.

No, tak to by bylo takové krátké info. A teď už konečně letošní sezóna. :thumbup:

Na letošek jsem si připravil tyhlety odrůdičky:
Bolivian Rainbow F3
Cayene F5
Aji Lemon Drop F3
Rodeo F3
Habanero Yellow F2
Jalapeno Mammoth
Jalapeno Farmers
Naga Morich
Trinidad Scorpion Moruga
Cosi od sousedky F2
Jakési koření z Itálie

Zasadil jsem 13.2. Klasicky klíčím na mokrých utěrkách. Poté jsem přesadil do 150ml kelímků se substrátem na výsev. A zatím si hoví za oknem.
Tady je pár čísel, čeho, kolik mám:
Bolivian Rainbow F3 5x
Cayene F5 12x
Aji Lemon Drop F3 1x
Rodeo F3 3x
Habanero Yellow F2 1x
Jalapeno Mammoth 6x
Jalapeno Farmers 6x
Naga Morich 1x - Už konečně leze ven! :angry1:
Trinidad Scorpion Moruga 4x
Cosi od sousedky F2 2x
Jakési koření z Itálie 0x - asi bylo nějak upravený, takže taky nic
+ Ještě mám tabák Virginia. Jsem nekuřák, ale je to moc hezká rostlinka.

Za 2 týdny je šoupnu pod lampu. Mám 125w CFL a boxík 60x60. Nevejdou se tam všechny, ale to nevadí. Stejně jich hromadu rozdám, protože sám jich budu potřebovat jen asi 25. Víc jich stejně mít nemužu. :D

Pokus o foto. Je to docela porod to sem nahrát. :D
Sazeničky z 22.2. 13 jich tam ještě chybí, zbytek dodám do konce týdne.
28641

Piště, komentuje, kritizujte.

frek
Naposledy upravil 1 dne frek; celkem upraveno 26x.

Uživatelský avatar
xzelix
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 11 led 2016 06:02
Reputace: 9
Obrázky: 0
Bydliště: Milevsko

Re: Pálivá zákoutí

Příspěvekod xzelix » 25 úno 2016 08:32

Paráda! Ať se daří a máš úspěšnou sezonu :-)

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Pálivá zákoutí

Příspěvekod OMO » 25 úno 2016 10:44

čau a vítej. Je nějaký důvod že máš čísla generací u ustálených odrůd (Aji Lemon Drop F3)? Pokud se ti zprcne mezi sebou tak z toho bude stejně něco jiného.
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

chocholo3
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: 17 led 2016 18:40
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: Pálivá zákoutí

Příspěvekod chocholo3 » 25 úno 2016 13:00

Tipnul bych prave snahu ukazat na to, ze to s necim muze byt sprskly nez poukazani na vyvoj a selekci stejnych vlastnosti.

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Pálivá zákoutí

Příspěvekod Erben61 » 25 úno 2016 16:54

Ahoj a vítej v klubu. To tvoje označení např. F5 u Cayenne jsem pochopil ,jakože si je pěstuješ už zmíněnou 5tou sezonu ?????? Tak to máš asi trochu špatný informace. Je chvályhodný, žes to po dvou neúspěšných sezonách nevzdal, na druhou stranu jsi asi rekordmanem, protože vypěstovat jednu papričku, se hned tak někomu nepovede :-) Neber to zle, to byla sranda, když je blbej substrát tak to prostě neroste, rozhodně to dokáže nasrat. No a jinak máš pravdu s tou vlajkovou lodí, Cayenne je vděčná paprika ta nezklame, taky máš dobrej vkus s těma Jalapeňama a v neposlední řadě, s jogurtama .:thumbup: :jalapeno: :jalapeno: Jen tak dál, vydrž a nenechej se odradit. Ať Ti to roste. :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
frek
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24 úno 2016 16:47
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Pálivá zákoutí

Příspěvekod frek » 25 úno 2016 17:16

Ahoj a díky za reakce.

Ten Aji Lemon, BR, Rodeo a Habanero. jsou sice x-tá generace, ale takhle jsem je již dostal. Sázim stále ta původní semínka. A k tomu Caynenu. Vždy si už v ranné fázi růstu vyberu tu nejlepší rosltlinu a jakmile se otevírají první květy, nastupuji se štětečkem a každej kvítek hezky projedu. A protože jsou papriky samosprašné, tak takhle v podstatě eliminuji možnost oplednění jiným pylem. Tedy spíš jí dost podstatně snížím. Druhý faktor je ten, že mám všechny Cayeny vždy hezky pohromadě u sebe. Takže tím se opět snižuje pravděpodobnost vnesení cizího genu. Zatím všechny generace byly fenotypově schodný, takže rostliny byly po morfologifcké stránce totožné a plody taktéž. Takže pevně věřím, že i letos to bude ten starý, dobrý Cayene. :)

Ale s tím cizím opylením máte pravdu. Minulý rok měl jeden BR uplně jiný plody. Rostlina byla stejná, jako ostatní, ale plody byly asi 5 cm dlouhé a takové protáhlé. A nebyla tam ta oranžová a žlutá barva. Ale opět to byla původní semínka.

Edit: F5 znamená, že je to 5. generace. Ne že mám stejnou kytku už 5 let. :)

Uživatelský avatar
frek
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24 úno 2016 16:47
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Pálivá zákoutí

Příspěvekod frek » 01 bře 2016 22:15

Čau vespolek!!

Přinášim tady malý update. Foceno 28.2. Kvalita fotek nic moc. Mám je drobet upravený, protože foťák to umí dělat jen 3,5MB +. A tady maj ve výsledku asi 100kb, takže kvalitka nic moc, no... Zkusim to do budoucna nějak poladit.

Jinak se jim daří parádně, mám celkem 45 sazenic, možná ještě nějaká přibude.

28829

28830


Jo a během 10-14 dnů je už šoupnu pod lampu, aby si trochu užily :disco:

Uživatelský avatar
Ernest
Stálý člen
Příspěvky: 203
Registrován: 23 črc 2015 13:16
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Střed města Prahy

Re: Pálivá zákoutí

Příspěvekod Ernest » 02 bře 2016 03:49

Ahoj, vitej...
:welcome:

Paradni klubova party na tvem parapetu jak vidim :-) A vyber papricek taky velmi zajimavy. Nepovedene sezony jsou smutnou zkusenosti ... ale zase ty uz to mas za sebou a vis, nas ostatni takove dardy jeste cekaji :no:

Btw ... pudni rozbor vysel krasne, ale co nadmorska vyska? Srazky a vlhkost ? :-) ... me staci na chalupe 550m n.m. a tri tydny spozdena sezona a o dva tydny drive konci :slap:
.... bojim se, ze i kdyz mista tam je plno a dobra puda, ze bych se paprikam moc nezavdecil bez skleniku :rant:

Drzim palce pri pestovani.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2016“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti