Pomoc s diagnozou

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
mamkotatic
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 02 črc 2017 18:07
Reputace: 0
Obrázky: 0

Pomoc s diagnozou

Příspěvekod mamkotatic » 02 črc 2017 18:46

Ahoj,

mame kajenský pepř, naga morich a maďarské černé z minulé sklizně, resp. pěstujeme tyto tři odrůdy z vlastních semínek. Dál jsme koupili jalapena pár druhů, plus nagu, habanero, atd.

O co mi jde - měli jsme předpěstováno zavčasu doma, jiffy, atd.. Teď už je to nějakou dobu venku, ale minimálně u půlky kytek se mi zdá že z nich nic nebude, protože se jim kroutí listy, začinají být popraskané a i nové výhonky jsou jakoby spálené, fotky hodím níž. Našel jsem si nějaký postřik (logr, skořápky, banánové slupky+voda), ale kdyby to nepomohlo, v čož už ani nedoufám, nevím co s tím budu dělat. Nechci kytky odepisovat, ale něco je špatně.... Děje se to jen u kytek které mám "volně" na zahradě, ty co jsou u zdi rostou krásně. Taky se na těch u zdi netvořila taková zelená krusta na substrátu, kterou jsem teda prokypřil, ale netuším jestli je to z deště, nebo z nějakých jiných důvodů.... Kdyby k tomu někdo z vás něco měl a poradil, budu vděčný. Ještě mě napadlo, předpěstovávali jsme to v jiffech, jedny z obchodu ze semínkama, jedna várka byla v takových větších, levnějších. Pak jsme to i s jiffama dali do země, ale to by asi problém být nemusel ne? Kořeny ty kytky mají jak jsem se díval... Ještě poslední info, podezírám ještě jedno zalívání, kdy jsme brali trochu zrezlou vodu z bečky, to už mi přijde pravděpodobnější .. teď otázka jestli to půjde nějak spravit, nebo bysme to museli přesadit, nebo už je to passé....

Díky
Michal

fotky:

http://imgur.com/a/doPmN

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3570
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3817
Obrázky: 0

Re: Pomoc s diagnozou

Příspěvekod MartinS » 02 črc 2017 18:50

Covece, vypadaji jako prehnojene.

mamkotatic
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 02 črc 2017 18:07
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Pomoc s diagnozou

Příspěvekod mamkotatic » 02 črc 2017 18:53

MartinS píše:
02 črc 2017 18:50
Covece, vypadaji jako prehnojene.
davali jsme to jen kristalon a to myslim jen jednou.... neni možné, že by to bylo tou rezavou vodou, nebo třeba tím že je část v igelitových pytlích - děrovaných ... ?

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Pomoc s diagnozou

Příspěvekod chris » 02 črc 2017 20:50

Jsem sice naprostý začátečník, ale když jsem uviděl tu první fotku tak mne vzápětí napadlo: nějaký selektivní herbicid co se používá na trávníky/louky proti plevelu. Jen nápad. Pokud bys tam náhodou měl i rajčata a trpěli by stejně, tak imho jistota.

mamkotatic
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 02 črc 2017 18:07
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Pomoc s diagnozou

Příspěvekod mamkotatic » 02 črc 2017 22:40

chris píše:
02 črc 2017 20:50
Jsem sice naprostý začátečník, ale když jsem uviděl tu první fotku tak mne vzápětí napadlo: nějaký selektivní herbicid co se používá na trávníky/louky proti plevelu. Jen nápad. Pokud bys tam náhodou měl i rajčata a trpěli by stejně, tak imho jistota.
dik za tip... jedine by se nejakou nahodou dostalo hnojivo na travnik do kvetinacu, ale tomu moc neverim, je to o pul metru vys... nektere kytky jsou na tom lip nez jine... o deset metru dal za rohem baraku to vsechno roste krasne.... tzn problem mam jen s paprickama na urcitem miste

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Pomoc s diagnozou

Příspěvekod Kendy » 03 črc 2017 10:31

Nezdá se mi, že by to mělo něco společného se rzí ve vodě. V jakém je to substrátu?

Na první pohled vypadají přehnojeně (mladé listy se kroutí nahoru) a i přelitě. Zkusil bych spíš wuxal calcium na list, ale je potřeba najít příčinu.

Rozhodně není moc dobře, že jsou v černých igelitových pytlech. Tak se budou určitě hodně přehřívat. Alespoň zastínit by chtěly. Mají dole odtok? Nebo stojí ve vodě?

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Pomoc s diagnozou

Příspěvekod stankar » 03 črc 2017 21:48

Prehnojeni a preliti mi udelalo neco podobneho, ale nastesti ne tolik, jako u tebe. Jak pise Kendy, zkus Wuxal Kalcium, vynechej kompletne hnojeni a mene castou zalivku. Ted to chce cas, ale mela by se vzpamatovat.

lahoda
Stálý člen
Příspěvky: 107
Registrován: 20 led 2011 19:27
Reputace: 114
Obrázky: 0

Re: Pomoc s diagnozou

Příspěvekod lahoda » 04 črc 2017 07:43

vypadá to jako virové onemocnění nejdříve bych to stříknul zespodu listu vertimeckem a počkal jak budou vypadat nové přírustky.


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů