Dneškem počínaje povoleno ozobávaní galapagos tomato, z padrónek zatím sklizeno cca 350 g, takže než se definitivně nechám ovlivnit chutí jednotlivých odrůd, tak pár poznámek k letošním odrůdám z pohledu stavby kytek vs pěstovatelnosti v mých podmínkách:
Malawi Piquante: vysokánská kytka, ani topnutí nepomohlo, internodia daleko od sebe, v důsledku příliš náchylná na lámání větrem a příliš málo větvení. Nejspíš nepostoupí do další sezóny, nemám pro ní dostatečně krytou pozici.
Numex HSO: výškou by byla ideální před okno, ale barvou listů a jejich hustotou nikoliv, nepustí skoro žádné světlo skrz. Takže se holt musí spokojit se severní pozicí která pro ní kvuli DTM a ideálním podmínkám pro mšíce není nic moc. Tohle bude zjevně platit pro všechny chinesky s podobnou stavbou.
Aji Haba (topnutá): ideální na místě kde je, celkem nízká kytka s masivní násadou, kandidát na další rok na stejnou pozici.
SubArctic Plenty: ideální na místě kde je, jasný kandidát na další rok na stejnou pozici.
Galapagos isl. tomato: je na jedinné pozici kde takto masivně širokou kytku můžu mít. Byla by skvělá do zahrady jako solitér s přístupem ze všech stran pro ozobávání dětmi. Nebýt toho že dostala moji nejlepší pozici tak bych klidně opakoval, ale příští rok tuhle pozici dostane zase jiná zajímavá kytka.
Bosque Bumblebee: kytka je zatím o něco menší než jsem čekal, plody taky tak, a je jich na vijanech o něco více než jsem čekal. Asi jedinná kytka letos u které bych zvažoval jinou pozici, mohla by být i na místě kde není k dispozici tolik výšky. Uvidíme jak se vybarví a kam až doroste.
Indoor: chin5col zjistila že má definitivně jen 1 l květníček a nic víc, takže mladší plody trochu zmenšila abych jich mohla uživit dostatek. První plody ke dnešku přechází do 2. barvy, z fialové na smetanovou:
