Pepinuv první rok

Naše pěstitelské snažení v roce 2021
Pepino
Stálý člen
Příspěvky: 124
Registrován: 07 úno 2021 19:34
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Střední Čechy

Re: Pepinuv první rok

Příspěvekod Pepino » 02 kvě 2021 15:37

No výborně, to rád slyším, díky pánové! :jalapeno: :megalol:

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5404
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9055
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pepinuv první rok

Příspěvekod Tea Racer » 02 kvě 2021 15:55

Hnojím jen kranulovaným kravským na balkoně a nikdy nebyl problém. Ani doma, tam se to musí zasypat cca 3 cm zeminou aspon, což je jasné.

Pepino
Stálý člen
Příspěvky: 124
Registrován: 07 úno 2021 19:34
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Střední Čechy

Re: Pepinuv první rok

Příspěvekod Pepino » 02 kvě 2021 22:58

Tak jsem jeste dneska v penny narazil na Hosticke hnojivo, papriky a rajcata. Litr za 59.90,- coz mi nepripada jako uplne blba cena a cetl jsem tu na to jen chvalu. Zitra se asi jeste pro par kousku stavim.

Takze zatim je v arzenalu:
Lignohumat
Kravsky granulovany
Hosticke tekute na papriky a rajcata


To by kytkam mohlo na nejaky cas vystacit ne?

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5404
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9055
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pepinuv první rok

Příspěvekod Tea Racer » 03 kvě 2021 08:56

To jistě, přidal bych můj oblíbený Vitality komplex a až budou plody, tak slepičák tekutý.

Pepino
Stálý člen
Příspěvky: 124
Registrován: 07 úno 2021 19:34
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Střední Čechy

Re: Pepinuv první rok

Příspěvekod Pepino » 03 kvě 2021 11:41

Po vitality komplexu jsem taky pokukoval, zatím čekám, až něco kápne z vermikompostéru a tiše doufám, že se na vitality komplex mezi tím vyvrbí nějaká akce :D

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Pepinuv první rok

Příspěvekod chris » 03 kvě 2021 22:30

Vitality komplex je fajn, ale jestli máš vermikompostér tak mi přijde kupování vit. komplexu trochu jako nošení dříví do lesa. :-)
Leda snad jako doplnění množství když žížalky nestíhají produkovat pro potřebu velké plantáže. :)
Zatímco vit. komplex je jednorázový výluh z vermikompostu, tak klasický žížalí čaj je trochu jiný level, tím že je to pomalu skapávaná tekutina tak je to výrazně koncentrovanější matroš.
I v situaci kdy na vrcholu sezóny chci mít hojnost pro balkón a dávám do žížalího palace více vodnatých složek bych to odhadnul jako 2-3x koncentrovanější než Vit. komplex, pokud netlačím na pilu s množstvím, tak bych to viděl tak 4-5krát koncentrovanější. Při použití do zálivky je to poměrně jedno, přehnojit se tím prakticky nedá (leda snad že bys to tam pral neředěný :D ), ale pokud bys to aplikoval na list tak je potřeba to zohlednit a použít u žížalího čaje přiměřeně slabší ředění.
Btw, já na list žížalák nedávám, čistě preventivně (a možná trochu zbytečně zbaběle) a to z toho důvodu, že to neprošlo horkou fází jako u klasického kompostu a přitom jdou u mne během sezóny do vermikompostéru i ty části kytek (chilli i rajčat) které vypadají že se o ně pokouší nějaká nemoc.

Pepino
Stálý člen
Příspěvky: 124
Registrován: 07 úno 2021 19:34
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Střední Čechy

Re: Pepinuv první rok

Příspěvekod Pepino » 04 kvě 2021 08:19

No....... Bylo mi to jasné, hned po tom, co jsem přečetl složení vitality komplexu, ale je problém, že vermičaj vůbec nemáme...... Něco je v kompostu špatně a rád bych kytkám dopřál, než se nám povede vermikompost trochu srovnat.

Na list to vůbec neplánuju, zatím jsem na list dával jen ligno a nebo čistou odstátou vodu (těžko říct, jestli voda na list má smysl, ale mám z toho lepší pocit :thumbup: )

Pepino
Stálý člen
Příspěvky: 124
Registrován: 07 úno 2021 19:34
Reputace: 220
Obrázky: 0
Bydliště: Střední Čechy

Re: Pepinuv první rok

Příspěvekod Pepino » 10 kvě 2021 21:45

Chlapi muzu smichat hosticky hnojivo na papriky a rajcata s lignohumatem do jedny flasky na zalivku?

Edit: a pokud by mel nekdo tip na growbagy s dobrym pomerem cena/vykon, budu rad.


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů