TerasovaSahara - 2021

Naše pěstitelské snažení v roce 2021
chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2021

Příspěvekod chris » 04 čer 2021 23:32

Green Tiger: dnes během dne otevřelo první dva květy. Letos venku z rajčat první. Což odpovídá letošnímu zpoždění finálního přesazení.
Takže 2 týdny zpoždění letošní sklizně rajčat jsou už jisté, 3 týdny jsou hodně pravděpodobné, u některých odrůd (více zabržděných kytek) to asi bude skoro celý měsíc.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2021

Příspěvekod chris » 05 čer 2021 18:49

Po delší době několik fotek, týden tepla a dostatku slunce odvedl hodně dobrou práci, obrůstá to parádně. :-)

Stav ke dnešku:
73654
73653
73656
73659
73655
73660
73658
73662
73657
73661

Bohužel už taky vidím na dvou fotkách (při zvětšení originálu) první 2-3 sviluščí pavučinky a jednu mšici.
Inu, čekal jsem to, a dobré je, že takto časné stadium jsem ještě nikdy nezachytil, nebýt toho že jsem dneska dělal fotky tak bych si jich ještě minimálně několik dní, možná i víc než týden, vůbec nevšimnul.
Nebýt toho že se sem zrovna žene bouřka tak bych to právě teď stříkal nimbovou emulzí, Takže musím zítra, jen co bouřková fronta definitivně přejde.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2021

Příspěvekod chris » 06 čer 2021 23:07

To přepnutí na léto radikálním střihem je docela paráda.
Průměrná teplota za předchozí týden: 10,7 °C.
Průměrná teplota ze tento týden: 17,1 °C. :)
A to přitom maximálka za tento týden nepřelezla přes třicet, byla 29,5°. K tomu několik zahrádkářských zalévacich přepršek, součet za týden je 8,7 mm.
Kytkám se to moc líbí a konečně rostou, každé ráno jsou vidět nové přírůstky :)
Dopoledne jsem dával příkrm na list (letos druhý, nakonec jsem zvolil stále ještě maličko slabší než std. koncentraci), podvečer jsem chtěl dát nimbový postřik ale začalo mi do toho krápat, tak jsem to odložil na začátek dalšího týdne, taky proto že po 24 hodinách jsem neviděl žádný nárůst počtu škůdců.

koniash
Stálý člen
Příspěvky: 1548
Registrován: 19 lis 2016 18:44
Reputace: 4842
Obrázky: 0
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: TerasovaSahara - 2021

Příspěvekod koniash » 06 čer 2021 23:19

:tiphat: ale tušil jsem Kryštofe,že ti to letos klapne a balkonek bude opět luxus,máš dobře našlápnuto a best of balkon :thumbup:
co pálí jak sviňa,nestíhá bolet

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2021

Příspěvekod chris » 08 čer 2021 12:32

Rajčata nejspíš včera hromadně uvěřila že to léto už se zaplo definitivně, dneska ráno otevřely květy další 4 kytky. :)

Takže finální seznam rajčatových kytek které to letošní jaro přežily:
- KBX (1, daly to v pohodě obě sazenice, ale v tom západním koutě kde jsou by dvě velkoplodé kytky natěsno byly už fakt příliš, takže jsem jednu nakonec zatípnul)
- Black Cherry (2, letos pokusně poprvé jako těsná dvojice s méně výhony, nikoli jako jedna chobotnicovitá kytka :) )
- Black Krym (1 plus do substrátu mezi salát na severní straně zapíchnutý nedávno odlomený zálistek)
- Green Tiger (2, ale jedna už začíná dost dominovat, tak uvidíme...)
- Stupické (nakonec jen 1, náhradní za primární sazenici která, ačkoliv byla moc pěkná, to slunce a pak kosu nakonec nedala. Tak uvidím jak rychle bude dohánět kytky jiných odrůd ze std. výsevu.)
- SubArctic Plenty (determinantní, geniálně pasuje na severní pozici kterou dostává už několik let, a je tam každý rok spokojené, včetně letoška :D )

Je toho odrůdově míň než jsem chtěl (asi nejvíc mne mrzí přes opakovaný výsev nevylezlé Orange Caprese) ale to letos platí i o chilli, pár odrůd mi taky nevylezlo. Na druhou stranu, tím pádem bude mít většina kytek maličko více místa než v minulých letech.

Což mi připomnělo že tu ještě nemám finální seznam chilli kytek, takže:
- El Oro de Ecuador (1)
- Aji Golden (1)
- Aji Mango (1)
- Jalapeno Maylon (1)
- Aji Margariteno Yellow (1, dostala tu slunečnou pozici kterou jsem jí slíbil za statečný boj se savými potvorami na severní straně v polostínu loni a předloni :) )
- CGN21500 (1, na slunečné pozici kterou má loni kvůli slunci shodila všechny listy, ale pak se jí tam moc líbilo. Letos je vývoj úplně stejný, zbývá jí poslední původní indoor list, mohutně obrůstá, a pěkně se rozvětvuje)
- Shishito (1,5 tj. 1 plus pahýl co aktuálně obrůstá)
- heirloom Peperoncino (2, tak doufám že když se nezadařilo loni (záhadně chcípla), tak že to letos vyjde a konečně občerstvím semínka téhle genetiky. Letos dostala severní pozici v polostínu, loni měla JZ, tak doufám že jí to nebude vadit. Nemělo by, v roce 2017 tam byla docela spokojená.)

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2021

Příspěvekod chris » 11 čer 2021 21:41

Nakonec kytky dostaly první nimbový postřik až dnes večer, v půlce týdne jsem je zběžně kontroloval a nic brutálního se nenamnožilo. A já to rád pokud možno nechávám na přirozeném biotopu balkónoterasy, pokud to zvládá regulovat těch pár přirozených predátorů kteří si náhodně najdou na balkón cestu, tak zasahuju postřikem jen velmi nerad. Btw, letos jsem neviděl ještě ani jedno slunéčko a není se co divit, masivní útok mšic v mojí lokalitě letos ještě vůbec nenastal, ani u mne, ani na balkónech v sousedství. A skoro se začínám myslet že už ani nenastane, že, narozdíl od svilušek (viz první pavučinky před pár dny), nebudou letos mšice u mne problém.
Původní plán postřiku byl emulze nimbového oleje kterou venku standardně používám, ale když jsem se na to chystal, tak jsem zjistil, že mám balení NeemAzalu pro indoor použití už pár měsíců po expiraci, tak jsem si řekl že je čas ho spotřebovat a použil ho. Je ho tak akorát zbytek aby to vystačilo na obě aplikace.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2021

Příspěvekod chris » 12 čer 2021 13:06

73825
Po necelých dvou týdnech solidního počasí to začíná vypadat už docela dobře, tohle je zpoždění spíše tak 10-15 dní, rozhodně už né skoro celý měsíc. :)

A předpověď na dalších několik dní vypadá taky velmi dobře. Ale pak jsou v ní brutální vedra (okolo 20. června maxima 36°-38°) a docela se bojím že to vyjde přesně do doby maxima první várky květů. A při takových teplotách už je opylení velmi bídné.

Navíc když prozatím nevidím na balkóně žádné opylovače, v tomhle se studené jaro hodně projevuje, před x týdny přilétlo pár prvních (přezimujících) včel, a od té doby nic, ani včelka, ani čmelák.

A i vos je zatím podstatně méně, na každoroční "mexican standoff" (se sprejem v ruce jim naznačuju pod kterými hřebenáči si mohou stavět hnízda a kde už je to moc blízko :) ) zatím ještě vůbec nedošlo.

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: TerasovaSahara - 2021

Příspěvekod petr.polasek » 15 čer 2021 15:51

Mám to podobné, dohánějí to pěkně


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů