Lexter - 2018, první řádná sezóna

Naše chilli papričky v roce 2018
Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Lexter - 2018, první řádná sezóna

Příspěvekod Lexter » 25 pro 2017 18:17

Seznam: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Rovnou začněme fotografiemi Prairie Fire. Ta jako zatím jediná se se svou sestrou už zvesela dívá na svět okolo sebe. Teda na box...

Obrázek
Obrázek

Ty flíčky jsou jen usazenina po lignohumátu, dal jsem jim před pár dny trošku hustší dávku na list. Nabíhají jim nějaké kvítky, protože byly nějakou dobu pod tornády, což není úplně kůl. Ty vyštípnu, ale na fotce vypadají roztomile, no ni? Jinak velké poděkování lobovi za jeho semínkovou záchranu.

Edit: Upravil jsem téma aby se mi lehčeji spravovalo.
Naposledy upravil 3 dne Lexter; celkem upraveno 1x.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Uživatelský avatar
Ondřej Liška
Stálý člen
Příspěvky: 117
Registrován: 14 zář 2017 20:04
Reputace: 147
Obrázky: 0
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Lexter - 2018, první řádná sezóna

Příspěvekod Ondřej Liška » 25 pro 2017 19:02

To mobilní zobrazení na výšku je otřesný. Něco s tim udělej.

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Lexter - 2018, první řádná sezóna

Příspěvekod Lexter » 25 pro 2017 19:09

Ondřej Liška píše:
25 pro 2017 19:02
To mobilní zobrazení na výšku je otřesný. Něco s tim udělej.

Ou to jsem netušil, že někomu bude vadit nepřítomnost responzivity když informace budou i zde. Prosím, máš ji tam. Díky za pozitivní první reakci. :thumbup:. Přidávám fotku svého amatérského koutku pro klíčení. Nápad nalezen zde na fóru. Díky za něj! Za pár šlupek hodně parády. Jen jsem ho lehounce přizpůsobil své výbavě kterou jsem už měl doma.

Obrázek
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Lexter - 2018, první řádná sezóna

Příspěvekod chris » 25 pro 2017 19:51

Sakramente, není třeba nějaký eurobefel který by zakazoval zveřejňovat fotky krásných mladých svěžích rostlinek z příští sezóny před prvním lednem sezóny do které patří? Estli není, tak co sakra komisaři vlasně dělají, kdo to má vydržet, nutkání honemhonem taky něco zasadit se skoro nedá odolat :-)

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Lexter - 2018, první řádná sezóna

Příspěvekod Lexter » 25 pro 2017 19:54

chris píše:
25 pro 2017 19:51
Sakramente, není třeba nějaký eurobefel který by zakazoval zveřejňovat fotky krásných mladých svěžích rostlinek z příští sezóny před prvním lednem sezóny do které patří? Estli není, tak co sakra komisaři vlasně dělají, kdo to má vydržet, nutkání honemhonem taky něco zasadit se skoro nedá odolat :-)

Zab mě nebo to tam píchni taky. :thumbup:

Obrázek

Problém je volba.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Lexter - 2018, první řádná sezóna

Příspěvekod Lexter » 27 pro 2017 10:18

A tady se nám na svět dere nový živůtek. Respektive jsou dva jak můžete vidět v tabulce nahoře. Habanera Cappucina vykoukla. lobovo sémě.

Obrázek

Pokud se ptáte v čem je klíčím, jsou to minikvětníky pro usazení jiffů, protože po loňské zkušenosti jsem se rozhodl vykváknout na nějaké tablety, které jsem začal považovat za eye candy řešení, ale jinak totálně zbytečné. Navíc se vyskytl zajímavý problém. Okrasky s tím onen problém neměli, jsou malé, ale větší papriky (rohy) vykazovali zajímavou věc. Měli menší kořenové srdíčko, protože jiffy nejsou schopny se kompletně roztrhat nebo rozpadnout. To považuji za problém.

Vzal jsem ty květníčky, nastříhal je, dolní otvor zakryl kouskem netkané textílie, naplnil výsevním substrátem, semínka zapíchnul cca 0.5cm hluboko a hodil do pařníčku. Ušetřil jsem a vyhnul se pozdějším případným problémům

Obrázek
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Lexter - 2018, první řádná sezóna

Příspěvekod Lexter » 28 pro 2017 21:27

Tohle mě vždy bavilo. Porovnávat rostliny vzhledem k časovému údobí. Nyní se to dá dělat skoro každým dnem. Když byly ještě pod tornády, čekalo se na viditelný růst třeba i týden až dva. Avšak pod vitalkami je velký rozdíl patrný už po 3 dnech. Pořád se o ně kapku bojím, protože jejich svítivost 2800lm nejde srovnávat se standadními trubicemi stejné délky a watáže (kolem 3300lm). Jak je však vidět, lm nejsou všechno. 3 denní rozdíl:

Obrázek

Dále jsem vyřešil další drobný problém a to je stálost osvětlení. Svítil jsem od doby kdy jsem vstával do doby kdy jsem šel tak nějak spát. To není úplně super, rostlinám se to nemusí líbit mít takovou nestálost.

Obrázek

Kristepane, jak ale tenhle krám funguje. Asi jsem ho nastavil na zhasnutí v 9 večer a on stále svítí. Jsem expert přes software, ale tohle HW je kus divného čehosi.
Naposledy upravil 1 dne Lexter; celkem upraveno 28x.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Holu
Moderátor
Příspěvky: 1224
Registrován: 02 led 2015 15:59
Reputace: 1027
Obrázky: 0

Re: Lexter - 2018, první řádná sezóna

Příspěvekod Holu » 28 pro 2017 21:36

Dle mého dávat hodiny na svícení je blbost. Naopak kytkám se i líbí, když mají mírné výkyvy. :-) Pak budou mít problém při přechodu ven.

Jinak ten červený čudlík na boku hodin musíš mít dole, jinak svítí permanentně. :tiphat:


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů