Mexicky hamburger

Recepty na pikantní chilli pokrmy
Uživatelský avatar
Gygabite
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 09 kvě 2012 19:30
Reputace: 99
Obrázky: 0
Bydliště: Milton Keynes

Mexicky hamburger

Příspěvekod Gygabite » 08 srp 2013 21:37

Tenhle recept jsem prevzal z kucharky Tex-mex a opravdu jen trochu jsem ho poupravil.

Ingredience:
1 lzice slunecnicovych seminek
1 cibule
4 lzice oleje
150g mrazeneho listoveho spenatu(ja jsem pouzil nasekany)
60g kukuricnej krupice
1 vejce
2 lzice mouky(puvodni recept neurcuje jakou ale ja jsem pouzil hladkou)
5-6 chilli papricek typu Chile de arbol,Rawit,Thai red nebo Bird's eyes
1-2 rajcata
2 cerstve sladke papriky
1 hlavku salatu
kdo chce muze pouzit salatovu okurku
4-5 bulek
pepr z mlynku a sul

Postup:
Slunecnicove seminka oprazime na panvicce bez oleje.Na dve lzice oleje dame spenit cibuli pak pridame spenat,osolime a opeprime.Prilejeme 250ml vody a privedeme k varu.Pak pridame kukuricnou krupici a pozvolna varime 5-10 minut.Odstavime a pridame mouku,vejce a na hrubsi kolecka nakrajene chilli papricky.Ja k mouce pridavam pul lzicky Solamilu aby hmota lip drzela pokope.Vymichame smes a rozdelime ji na 4 casti(tak se pise v puvodnim receptu ale me vychazi tak 5-6 kousku podle toho jak prepisknu vahu surovin+ velikost vejce).Na zbytku oleje osmazime jednotlive casti.Hmota je dost ritka na panvicce se rozlije do podoby vysoke placky(burgru).
Bulky rozkrojime a obe casti namazeme chilli omackou(ja jsem pouzil Satan's sweet) a kdo je slabsi povahy nebo pochazi ze sekty "Makáč je naše meka" muze pouzit kecup(tahle varianta se mi ale moc nezamlouva ja jsem zarity odpurce kecupu nebo alespon toho co se u nas jako kecup prodava).Do namazane bulky postupne ladujeme list nebo dva salatu,burger,na kolecka nakrajene rajce(kdo ma rad slansi muze osolit),na prouzky nakrajenou papriku,salatovou okurku a nakonec opet list nebo dva salatu.Zavreme a tlacime(myslim do hlavy).

13981
13980

Chut me pres absenci masa docela prekvapila a vubec jsem ho nepostradal.Zdrava a vydatna svacinka a navic jsem se po nem necitil tezko.Dnes jsem si ho udelal do prace a pritelkyne se taky zalizovala az za usima takze ji zjevne chutnalo.

Dobru chut a AŤ PÁLÍ!!!
Obcas si dam i neco co nepali jako treba kafe nebo caj!!!

Uživatelský avatar
Gygabite
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 09 kvě 2012 19:30
Reputace: 99
Obrázky: 0
Bydliště: Milton Keynes

Re: Mexicky hamburger

Příspěvekod Gygabite » 23 kvě 2015 11:38

Dnes jsem pristoupil k "UPGRADE" burgru jelikoz se v Plzni nedaj sehnat bulky ktere by splnovani me pozadavky a takovy ty prefabrikovane burgry z hypermarketu jsem kupovat nechtel.
Tak jsem pristoupil k vyrobe vlasneho peciva a je to dost jednoduche.Davka je dvojita protoze kvuli jednemu plechu se mi neoplati zhavit troubu.

Ingredience:
700g hladke mouky
300g polohrube mouky
3 lzicky soli
1,5 lzicky medu
0,5l mleka
1kostku drozdi(cca 40g)
1dl oleje(nebo 40g sadla)

Postup:
Z mleka,medu a drozdi nechame vzejit kvasek.Pak pridame mouku a olej(nebo sadlo) a vymisime testo ktere mechame vykynout cca 40-60 minut.Testo povykynuti jeste jednou z lehka promisime a rozdelime na male bochanky podle toho jak velke burgry chceme.
Bochanky povalime po valu a dame na plech vylozeny pecicim papiram pod uterku na 10 minut dokynout.Pote burgry potreme rozslehanym vejcem s kapkou mleka(ziskaj lepsi barvu) a peceme pri cca 160°C dozlatova.
23751
23748
23752
Po upeceni je dobre je lehce potrit vodou a prikryt uterkou.
23755

AŤ PÁLÍ!!!
Obcas si dam i neco co nepali jako treba kafe nebo caj!!!

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Mexicky hamburger

Příspěvekod lobo » 23 kvě 2015 17:46

Diky moc za tento recept na tu bulku protože nikde se nedá koupit kvalitní bulka na burgery. Za me karma leti hoře :jalapeno:
PS: Ten recept na ten Mexické burger tak ten taky vypadá luxusně, musím vyzkouset :thanx:

Uživatelský avatar
Gygabite
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 09 kvě 2012 19:30
Reputace: 99
Obrázky: 0
Bydliště: Milton Keynes

Re: Mexicky hamburger

Příspěvekod Gygabite » 23 kvě 2015 18:40

Diky za uznani.Priste snad jeste neco vymyslim.Nasel jsem UK stranku s fajn recepty tak se to snazim prelozit a doufam ze moje pristi navsteva v UK mi taky neco da.

AŤ PÁLÍ!!!
Obcas si dam i neco co nepali jako treba kafe nebo caj!!!

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2206
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4524
Obrázky: 0

Re: Mexicky hamburger

Příspěvekod Pedro » 14 čer 2015 13:32

¨Tak kolego, zkusil jsem bulky dle receptu a úplně skvělý!!! Jen jsem nedal med, ale cukr do kvásku... :angry1:

Uživatelský avatar
Gygabite
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 09 kvě 2012 19:30
Reputace: 99
Obrázky: 0
Bydliště: Milton Keynes

Re: Mexicky hamburger

Příspěvekod Gygabite » 14 čer 2015 20:27

Tesi me ze vas mohu potesit temihle stripkamy meho radoby kucharskeho umeni.Dnes jsem delal Phall neboli Phaal a v prubehu tydne sem recept postnu.Recept mal doma uspech manzelka do ted roni slzy. :firy: :firy: :firy: .
Pedro priste to fakt skus s medem pecivu to doda jemnost.

AŤ PÁLÍ!!!
Obcas si dam i neco co nepali jako treba kafe nebo caj!!!

Uživatelský avatar
satana
Stálý člen
Příspěvky: 211
Registrován: 28 srp 2013 19:12
Reputace: 89
Obrázky: 0
Bydliště: Vodňany

Re: Mexicky hamburger

Příspěvekod satana » 15 čer 2015 19:12

No super!!! Tak na ten se těším!!!!

Uživatelský avatar
R-Ha
Stálý člen
Příspěvky: 190
Registrován: 16 led 2015 01:30
Reputace: 230
Obrázky: 0

Re: Mexicky hamburger

Příspěvekod R-Ha » 15 čer 2015 23:00

Gygabite píše:Dnes jsem pristoupil k "UPGRADE" burgru jelikoz se v Plzni nedaj sehnat bulky ktere by splnovani me pozadavky a takovy ty prefabrikovane burgry z hypermarketu jsem kupovat nechtel.
Tak jsem pristoupil k vyrobe vlasneho peciva a je to dost jednoduche
Dík za recept, určite vyskúšam :cooking:


Zpět na „Recepty na pikantní chilli pokrmy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti