Sušené maso s chilli

Ostatní recepty s chilli
MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3832
Obrázky: 0

Re: Sušené maso s chilli

Příspěvekod MartinS » 27 úno 2021 13:42

Vcera jsem vzal 3 kousky veprove kyty.
Nalozil do soli s korenim provensalskym a trochu cerstveho pepre/soli/uzene papriky.
Dneska koukam. Pustilo to dost vody. Ususil jsem to kuchynskymi uterkami a rikam si, prdim na to. Hodim to rovnou susit jak to je bez dalsiho omyvani po tydnu a znovu zabalovani. Tedy jdu proti proudu a uvidime co z toho bude.

V boxu bude podle venkovnich teplot. Na maso fouka no-stop ventilator. Box ma aktivni odtah ne prilis silny ale bude stacit a pasivni pritah. Predelal jsem grow box na susarnu, jak jsem zminoval jiz jinde.

71616

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 781
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2386
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Sušené maso s chilli

Příspěvekod vsezved » 03 bře 2021 11:30

Druhý pokus sušení mumijáků proběhl v pořádku. Chuțově taky ok, jen soli dám příště míň, ta sůl celkem trčí v celkové chuti. Naložení do soli na 4 dny je poměrně dost. Další bude na řadě vepřové.

Chilli
71707

Pepř
71706
Naposledy upravil 1 dne vsezved; celkem upraveno 3x.
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3832
Obrázky: 0

Re: Sušené maso s chilli

Příspěvekod MartinS » 03 bře 2021 11:56

Vypada to tedy ale paradne.
To precizne nakrajene maso me vzdy pripomene film The Cube.
Ja zkusim take vyuzit "novou susarnu" dokud je venku tak nejak do 15°C. Takze bych rekl ze jeste Duben bude ok porad.

Ono ja jsem se dival krome tohoto tematu na you-tube kde typek treba bucek nalozi do soli a koreni, marinuje tyden.
Pak to cele oplachne a obali uz jen v koreni.
Tj neco co tu Baronek daval jako jeden z prvnich postupu, jestli si dobre pamatuji.

Ja jsem tedy zvedavy jak dopadne to moje. Sul jsem nijak neoklepaval, proste jsem to vymachal v koreni se soli a druhy den povesil.
Je mozne, ze to tedy bude presolene. Ale byly to tluste kusy masa, nemuselo by to vadit. Sul bude hlavne na okraji, nestacila se dostat moc hluboko.
U nejakeho hoveziho nebo bucku bych si asi dal vice zalezet s pripravou. Nicmene i tady si myslim ze to alespon nejak uspesne snad bude.

Mate nekdo zkusenost kdyz koupite Bok s kosti? Da se to nejak slusne sundat aby to slo susit? Nebo je lepsi koupit nekde kde maji bez kosti?
U nas v Tescu vubec bez kosti nevedou, minule jsem se na to ptal.

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 781
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2386
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Sušené maso s chilli

Příspěvekod vsezved » 03 bře 2021 12:45

S tou solí to je tak, že já mám rád slané véci. K takto slanému by to ale chtělo ještě zakusovat chlebem, nebo jíst pomaličku. Když je to ale taková dobrota.
:jalapeno: :angr: :naga:
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3832
Obrázky: 0

Re: Sušené maso s chilli

Příspěvekod MartinS » 03 bře 2021 12:54

Vcera jsem checkoval box a zjistil jsem ze odesel cirkulacni vetrak. Dal jsem jinej a jeste pridal odvlhcovac.
Sice jak se tam meni vzduch, nema takovy efekt, ale alespon neco. Jednou za dva dny z nej tak 1-2dcl vyleju.

71708

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3832
Obrázky: 0

Re: Sušené maso s chilli

Příspěvekod MartinS » 03 bře 2021 13:47

Vsezved, jestli dobre pocitam, cela procedura u tebe trvala jen 17dnu?
Pokud jsem ja nemarinoval a nevysousel v soli tak dlouho, jak myslis ze to budu muset dlouho nechat? Tri tydny? Nechci na to zbytecne sahat a promackavat to.

Na dosuseni mohu pouzit vysouseci pytliky :-) Mam s nimi perfektni zkusenosti pri dosusovani chilli.
https://www.eobaly.cz/sacek-vysouseci-va-4

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3832
Obrázky: 0

Re: Sušené maso s chilli

Příspěvekod MartinS » 03 bře 2021 14:03

Jinak videl jsem typka co susi ve vinotece, mozna by to nebylo od veci. Nastavit treba 12°C.
Vetrak se stara o vymenu vzduchu.

https://www.mall.cz/vinoteky-vitriny/guzzanti-gz-08s

Da se v tom susit cely rok, stejna teplota. Minimalni vlhkost. Hodne jsem o tom zacal uvazovat. Kdyz vezmu vetsi, na nejake police dam vino, dolu pak treba maso

https://www.mall.cz/vinoteky-vitriny/hyundai-vin-18-dz

Samozrejme ze pri suseni masa to asi vyjde na spotrebe vice nez kdyby si to susene maso od nekoho koupil. Nicmene v kombinaci opravdu i s vyuzitim i jako vinoteky, proc ne?

Ted pres jaro bude super ten Growbox, ale jinak by to pak mohlo byt fajn.

Jeste by se sluselo udat zdroj:
https://www.youtube.com/watch?v=xk_lhYD ... davKuchyni

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 781
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2386
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Sušené maso s chilli

Příspěvekod vsezved » 03 bře 2021 18:51

MartinS píše:
03 bře 2021 13:47
Vsezved, jestli dobre pocitam, cela procedura u tebe trvala jen 17dnu?
Pokud jsem ja nemarinoval a nevysousel v soli tak dlouho, jak myslis ze to budu muset dlouho nechat? Tri tydny? Nechci na to zbytecne sahat a promackavat to.

Na dosuseni mohu pouzit vysouseci pytliky :-) Mam s nimi perfektni zkusenosti pri dosusovani chilli.
https://www.eobaly.cz/sacek-vysouseci-va-4
Vždycky jsem před zmáčknutím na mumiják umyl pečlivě ruce, lze též mačkat v rukavici, nebo třeba přes pytlík. A nebo můžeš úbytek hmotnosti vážit a porovnávat.
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.


Zpět na „Ostatní chilli recepty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů