Chilli mast

Využití chilli papriček v lékařství, chilli mast aj.
Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli mast

Příspěvekod Tea Racer » 27 říj 2020 14:12

Vazelína se nevstřebá, takže hřeje na vrchu kůže. Kokosák, vosk, bambucké... to vše nese látku hluboko, tak to na první dojem nehřeje.
Také delám z kokosáku a bambuckého, pokud chce urychlit proces, usušené chilli rozmixuj na prach a pak zahřívej, po opakování filtruj přes platýnko a uvidíš jak hřeje! :-)

Deus ex machina
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 22 bře 2018 06:52
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: Chilli mast

Příspěvekod Deus ex machina » 30 říj 2020 05:48

To jsem zkoušel přidal jsem ještě dalších 16g sušených chilli vloček a lžíci chilli prášku. Směs už je tak hustá, že má konzistenci medu. Pokud se namazané místo nedrží v teple, třeba pod peřinou, tak si můžu o nějakém přehřátí nechat jen zdát. Za mě vyhozené peníze, úroda a čas.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli mast

Příspěvekod Tea Racer » 30 říj 2020 12:37

To je divné, mně to funguje. Ale mám raději výrobu tinktur, je to rychlejší a vstřebábá se to rychleji a intenzivněji a je to méne pracné.

Jak jsem psal výše, uvedom si, že v oleji se to narozdíl od vazeliny, vstreba do hloubky a do vetší plochy stejná koncentrace. Vazelina se dostane jen na povrch, proto to jakoby více pocitově hreje, ale jen na kůži na melé plose, ale ne v hloubce, kde to potrebujes. Jestli Ti jde jen o hrejivý pocit a ne o účinek si musiš rozhodnout sám. Určitě není vina chilli ani kokosáku...

Uživatelský avatar
Johny4481
Stálý člen
Příspěvky: 251
Registrován: 21 srp 2020 15:04
Reputace: 715
Obrázky: 0
Bydliště: Slavětín nad Metují

Re: Chilli mast

Příspěvekod Johny4481 » 30 říj 2020 13:37

Souhlasím s Tea Racerem
Není hořkého života. Jen občas pálí, ale většinou příjemně hřeje. Bohu dík.

Martin141888
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 28 úno 2021 23:34
Reputace: 5
Obrázky: 0
Bydliště: Svitavy

Re: Chilli mast

Příspěvekod Martin141888 » 01 bře 2021 00:13

Zdravím sem tu v Chilli foru nováček,ale pojídání chilli a experimentování s nimi se věnuju s plným nasazením!!!Chtěl bych se pochlubit s výrobou a zkušenostmi s tinkturou a mastí.Prodělal sem úraz zad a dlouho se trápil bolestmi v kříží vystřelujících do kyčle.Prášky moc nezabírali a nemohli se brát pořád a masti z lékárny se taky moc neosvědčili,tak sem hledal přírodní alternativy a začal vyrábět tinktury a masti z chilli a bylin.Po 2 letech zkoušení sem dospěl k závěru,že nejlepší je kombinace chilli,kostivalu,kopřivy,konopí a kurkumy.Na výrobu tiknktury jako základ jedině alpu lesanu ze 70% alkoholu a na mast buď bílou lékařskou vazelínu,kokosový olej nebo bambucké máslo.Chilli papričky používám jedině od Habanera výše(myšleno stupně pálivosti).Dnes sem dodělal mast z bílé lékařské vazelíny a Naga bhut jolokia a kořenu kurkumy a přidal tam i CBD extrakt z konopí a chilli tinkturu.
Recept:1kilo vazelíny sem ve vodní lázni rozpustil ve vodní lázni a hlídal abych nepřekročil teplotu 80°.Hodil sem tam 10 sušených jolokií,10 gramů nastrouhé kurkumy a prohříval 1 hodinu.Potom odstavil,nechal vychladnout a nechal pracovat jeden týden v temnu a chladu.Dnes sem znovu rozehřál a prohříval 1 hodinu a po odstavení přimíchal tinktury a extrakt CBD.Přecedil přes punčochu a naplnil kelímky a nechal ztuhnout.Potom zkoušel a namazal na lýtku.Po 20 minutách začlo hřát a pálilo to 3 hodiny.
Zde máte výsledek
71659

samira
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 29 pro 2022 18:49
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Chilli mast

Příspěvekod samira » 29 pro 2022 18:56

ahoj,
nevím jestli jsi ještě aktivní, ale zkusím se zeptat:
nemám sušené papričky, ale mám jen hotový prášek z MORUNGY-10 g. Do jakého množství vazelíny by se tohle množství mohlo použít?
A kromě vazelíny, přidává se ještě něco? Psal jsi o kurkumě, nebo i Alpě.
Nikdy jsem nezkoušela vyrobit mast, používám jen kapsaicinové náplasti z lékárny, ale dostala jsem tu mletou papričku a tak mě napadlo zkusit
si to vyrobit.
Děkuji za odpověď. Marika

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli mast

Příspěvekod Tea Racer » 29 pro 2022 20:32

Jak jsme psali, vazelína je z ropy, nevstřebá se, lepší je nějaký přírodní tuk, kokosový olej, sádlo, nebo tinktura z lihu, alpy, vodky.

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli mast

Příspěvekod gandalf » 29 pro 2022 21:41

Živočišné tuky neee - to po čase žlukne.


Zpět na „Chilli papričky v lékařství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host