Uskladnění chilli papriček

Jak nejlépe usušit a uskladnit
Jenik
Nový člen
Reputace: 0
Obrázky: 85

Re: Uskladnění chilli papriček

Příspěvekod Jenik » 11 zář 2014 12:38

MartinS píše:
proki73 píše: tak přesně za takové hlouposti se zbytečně utrácí je jednoduši to rozdrtit v hmoždíři nebo v mixeru a uskladnit v krabičkách nebo sáčku
Tak naopak tohle rozemleti je fajn, akorat to chce kvalitnejsi keramickej + nerez s cenou kolem litru.
Plastovej bych nekoupil.

Ja jsem zkousel ususenou papricku od seminech-chilli rozemlit v hmozdiri a neslo to. Papricka se silene mazala.
Rozjizdet a pak cistit cely mixer kvuli rozemleti par parik je taky k nicemu.
A ještě k tomu je tohle hezčí než mixer. Obrázek

Krom toho, co by se stalo, kdyby v tom mixeru potom manželka mixovala něco pro děti?
Vajíčka z pánvičky, na které jsem míchal omáčku pálily i po umytí v myčce...

proki73
Moderátor
Reputace: 35
Obrázky: 111

Příspěvekod proki73 » 11 zář 2014 13:03

když je kvalitní nádobí tak tak se nemůže stát že po umití bude něco pálit a jestli že se papričky mažou tak jsou špatně usušené ja používám hmoždíř nekolik let a bez problému a při větším množství i mixer a nepostřehnul jsem že by jiné jídlo pálelo ale každého volba

vavy.p
Stálý člen
Reputace: 1
Obrázky: 435
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vavy.p » 11 zář 2014 14:20

taky drtím v hmoždíři a spokojenost... nedovedu si představit v tom ručním mlýnku umlet deset haba do guláše.... z nádobí jediný co mám svoje je plastový prkýnko bo ze dřeva to jde opravdu blbě.

trugoj
Nový člen
Reputace: 0
Obrázky: 0

Příspěvekod trugoj » 30 zář 2019 19:08

Dobrý den, mám dotaz k zamrazování.Chci dát filius blue rozkrojený na půlky do tvořítek na led a šoupnout to do lednice?Nebo jak jinak zamrazit?Zbytek rozemelu na prach.

Tea Racer
Stálý člen
Reputace: 4446
Obrázky: 2209
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tea Racer » 30 zář 2019 21:58

Zmrazení je nejhorší způsob jak uchovat kvalitu potravin. Protože po rozmrazení je až kataastrofální jak rchle se to kazí. Zkus vyndat z mrazaku cokoliv, maso, ovoce, zeleninu, okamžite to hnije a rozkládá se. Je to dobré k tomu, že to hned dás do jídla. Sušení je daleko lepší, fermentování dalsí level. Lze to udelat i jinak, omáčky atd...
Záleží jak to chces použít a co od toho čekáš pak. Pochopitelně lepsi zamrazit, než vyhodit.

honzek86
Stálý člen
Reputace: 740
Obrázky: 232

Příspěvekod honzek86 » 01 říj 2019 12:04

Mám toho zamražený 2 kila od minulého roku a je to to jediné, co nikdo nechce. Už potom ta paprička nikdy není křupavá, nejde ani dobře rozkrojit. Je to taková pálivá mazlavá hadra. Páč z toho doma nesmím vařit a dávám chilli až do talíře, nenašel jsem pro mražené využití. Asi to nasypu do 3l lahve, přidám zelí a nechám zkvasit :D našel jsem na to recept někde na netu.
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna
honzek86 2019 - druhá sezóna
https://www.chilli-forum.cz/vnitrni-galerie-pestovani-chilli/honzek86-2019-druha-sezona-t7683-40.html

Zpět na „Sušení chilli papriček - koření“