Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

DAle.
Nováček
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Rocota, ta naše láska ... tipy a triky, jak na ně.

Příspěvekod DAle. » 08 zář 2019 23:35

Zdravím,
je teoreticky možné, aby rocoto přežilo zimu vysazené přímo do země? Když se stanoviště zazimuje aby nepromrzla zem, zachrání to kořeny? obrazí to na druhý rok... i když nadzemní část zmrzne...?

Díky, Aleš

honzek86
Stálý člen
Reputace: 730
Obrázky: 230

Příspěvekod honzek86 » 09 zář 2019 09:40

Chceme to s kámošem testnout taky, ale moc nadějí si nedělám. No přemýšleli jsme nad tím jak ďasi - zahrnout slámou, vyrobit poklop. Má to zasazený na jesenicku u lomu, kam chodí na ryby. Pořád jsme nevymysleli, jak to udělat, aby měla vzduch, světlo i teplo. letos to určitě nedá, zasadil ji na špatným místě s moc suchou půdou a díky horkům je z ní neduživec. Napřesrok vymyslíme lepší pozici a zkusíme to vykoumat. Já osobně jsem vyzkoušel, že když přes noc projde Rocoto mrazem -2, přežije. To byly ale pořádný kmínky.
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna

Tea Racer
Stálý člen
Reputace: 4283
Obrázky: 2115
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tea Racer » 09 zář 2019 10:54

Musí se zajistit cirkulace vzduchu, takže netkaná textilie, vetraci otvory, není to sranda. Mám zkušenost s citrusy a ne každy to zvládl. Tam je mrazuvzdornost mnohem vetsi!

padr
Stálý člen
Reputace: 637
Obrázky: 187

Příspěvekod padr » 09 zář 2019 14:51

Já letos uvažuji o zimování rocota ve skleníku - nadbytečnou sadbu jsem zjara pohodil na hlínu za rajčata a jedno rocoto přežilo, plazí se po zdi za rajčaty (skleník je přistavený ke garáži) a už je skoro ve 2 metrech. Přestože je ve skleníku, tak kvete jak zběsilé. Asi udělám kolem kmínku ohrádku a naplním ji listím. Tím snad získám izolaci a neztratím větrání.

Zpět na „Capsicum Pubescenses“