World of chilli

Ostatní stránky zaměřené na chilli papričky / Komerční weby, databáze aj
grant
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 14 kvě 2019 19:39
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: World of chilli

Příspěvekod grant » 16 kvě 2019 10:28

honzek86 píše:
15 kvě 2019 08:22
Vyhledej si areál na mapy.cz a podívej se na panorama (street view). Zřejmě bude problém s aktuálností map. Zatímco při leteckém pohledu jich máš 7, tak v 3D pohledu jich vidím 8 jen v jedné řadě, celkem potom 12 a to nevidím na poslední řadu. Sice to nevypadá na žádný zázrak (ta příjezdovka je strašná, nechápu, jak po ní zmáknou nějakou logistiku), ale je tam pohled do jednoho skleníku a zarostlé travou to nevypadá. Takže bych je tak šmahem neodsuzoval. Navíc kdyby byly podvodnice, tak by si nenechaly ten areál nafotit na mapy až do samotného pajšlu :)
Udělej si výlet a pusť drona s kamerou :) uvidíš sám.

Ale tady nejde o staré 3D mapy, které ukazují kdoví jaký rok. Tady jde o to, že tvrdí jak minulý rok vypěstovali 4 tuny v 11 fóliích. Fotka z mapy.cz (7.5.2018) z roku 2018 se 7 foliemi koresponduje s tím co je vyfoceno ze země v půlce srpna 08/2018. Jedině, že by v půlce srpna, hned poté natáhli zbylé 4 fólie a vysadili. Srpen mi nepřijde na ideální dobu na to začít pěstovat :jolokiatoilet:

Uživatelský avatar
honzek86
Stálý člen
Příspěvky: 918
Registrován: 21 zář 2017 12:13
Reputace: 761
Obrázky: 0
Bydliště: Újezd u Uničova

Re: World of chilli

Příspěvekod honzek86 » 16 kvě 2019 11:12

Vzdyt jo. Precti si muj dalsi prispevek :) predtim jsem si nevsiml toho, ze 3D je z r.2013. V dalsim prispevku jsem udelal posloupnost vsech printu, co se daji najit. Takze jo, mas pravdu.
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna
honzek86 2019 - druhá sezóna
https://www.chilli-forum.cz/vnitrni-galerie-pestovani-chilli/honzek86-2019-druha-sezona-t7683-40.html

Uživatelský avatar
honzek86
Stálý člen
Příspěvky: 918
Registrován: 21 zář 2017 12:13
Reputace: 761
Obrázky: 0
Bydliště: Újezd u Uničova

Re: World of chilli

Příspěvekod honzek86 » 17 kvě 2019 08:00

Přesně tak :) jestli jsou dvě na ten obchod a vaření omáček, tak do skleníků za rok nemají šanci ani páchnout. by se musely rozpůlit. To je jasný, že tam pak rostou kopřivy. Jako nic proti, jestli vaří dobré omajdy z dovezených plodů, tak jsou šikovný. Ale nemají dělat ze zákazníka vola.
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna
honzek86 2019 - druhá sezóna
https://www.chilli-forum.cz/vnitrni-galerie-pestovani-chilli/honzek86-2019-druha-sezona-t7683-40.html

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: World of chilli

Příspěvekod Kendy » 17 kvě 2019 09:47

Moc se mi ta diskuze nelíbí. Je taková.. Jak to říct.. Jednostranná.

Naprostý nováček bez historie a bez jediného příspěvku se naveze do konkurence majitele fóra. Pošle sálodlouhý příspěvek včetně obrázků. Ne každý zvládne napoprvé správně napostovat obrázky... A hned se ozve majitel fóra, který sem chodí nepříliš často a převezme štafetu k očerňování konkurence.

Opravdu hezké, jak se nám to sešlo.

To vážně nikoho nenapadlo zavolat do World of Chilli a pozeptat se na jejich názor? Na vyjádření?

No tak mě to napadlo. Dohodl jsem se ještě s Holu na dalším postupu a zavolal jsem tam. Dámy jsem chytil ve skleníku. Už o tom tady věděly. Nebyl jsem první, kdo je touhle veselou historkou pobavil. Chtěly se bránit na vlastním webu a FB. Nabídl jsem jim místo tady v tomhle vlákně.

Jsem pevně přesvědčený, že nikdo proti tomu nemůže nic mít že?

Takže až se dámy utrhnou z práce tak mi pošlou vyjádření na můj mail a já ho pošlu sem.

A pevně doufám, že tady vydrží bez smazání jak jejich vyjádření, tak i tento můj post. Protože některých věcí se s Holu účastnit nebudeme. Ani se na ně nebudeme jen tak dívat. I když momentálně považujeme za neprofesionální o nich veřejně mluvit, tak jestli ty posty zmiznou, tak o nich mluvit budu. Tady, nebo někde jinde.

A to píšu s plným vědomím toho, že od teď mě někteří lidé asi nebudou mít rádi a že možná moderátorem nebudu dlouho.

Holu
Moderátor
Příspěvky: 1224
Registrován: 02 led 2015 15:59
Reputace: 1027
Obrázky: 0

Re: World of chilli

Příspěvekod Holu » 17 kvě 2019 10:15

Já se připojuji a jen chci upozornit, že tady panuje z mé strany s Kendym 100% shoda.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: World of chilli

Příspěvekod Kendy » 17 kvě 2019 11:39

Já si ale myslím, že jejich vyjádření je víc než potřebné.

Jak se mají bránit?

Víte.. Já jim do podnikání nevidím. Já nevím, kde všude mají skleníky. Já nevím, jak je to s těmi fotkami. Nevím, kolik si najímají sezónní výpomoci, pokud vůbec nějakou. Opravdu nevím. Třeba opravdu žádné skleníky nemají. Nebo je mají někde jinde. Nebo ty fotky jsou z jiných let. Nevím..

Ptal se jich někdo? Někomu řekly, že skleníky mají jenom tam a tam a nikde jinde? Byl tam někdo osobně?

Můžu si tam zajet. Není to zas tak daleko. Můžu jim zavolat, zeptat se kam mám zajet a dohodnout si tam s nimi návštěvu. Paní Doležalová mi v telefonu připadala velmi vstřícná. Můžu to nafotit. Ale nemám moc času. Nevím, kam dřív skočit.

A proto by bylo hezké, kdyby to třeba vysvětlily. To je přece dobré pro všechny.

Pomlouvat a hanobit někoho, kdo se nemůže bránit není hezké. To není o lžích. A já nebudu rozhodovat o tom, co lež je a není. Ale rád bych si poslechl, jak to vidí druhá strana. A pak si udělal obrázek.

Holu
Moderátor
Příspěvky: 1224
Registrován: 02 led 2015 15:59
Reputace: 1027
Obrázky: 0

Re: World of chilli

Příspěvekod Holu » 17 kvě 2019 12:23

Asi bylo téma omylem zavřeno, tak jsme ho otevřeli.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: World of chilli

Příspěvekod Kendy » 17 kvě 2019 16:38

A jakého argumentačního klamu se konkrétně dopouštím? Vždyť přece nepředkládám žádné argumenty. Snažím se prosadit, aby i druhá strana měla možnost se vyjádřit. To je podle tebe argumentační klam? Nemyslím si.

To ty příteli předkládáš argumenty. Snad budou dobré. Protože ty sám vycházíš z mnoha axiomů, které nijak nedokazuješ.

Už mám vyjádření od World of Chilli. A líbí se mi. I když je trošku delší, takže ho rozdělím do několika postů kvůli přehlednosti.


Zpět na „Ostatní stránky zaměřené na chilli papričky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host