World of chilli

Ostatní stránky zaměřené na chilli papričky / Komerční weby, databáze aj
honzek86
Stálý člen
Reputace: 696
Obrázky: 218

Re: World of chilli

Příspěvekod honzek86 » 15 kvě 2019 14:30

tydzej píše:
15 kvě 2019 13:55
Pravdu znají jen oni sami, jak holky z WoCH, tak i kluci z My Chilli...
Tak jako já bych tam fakt vzal drona :D to by mohla být sranda. Proletíme foliáky pěkně u země a hned uvidíme, jestli tam roste chilli nebo bodláky ;) nebo něco jinýho :plant:
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna

Erben61
Stálý člen
Reputace: 2633
Obrázky: 1792

Příspěvekod Erben61 » 15 kvě 2019 14:30

Zdarec. Přidám malou trošku do mlýna. Už jsem na toto téma narazil někde v diskusi, asi na FB. Byla to diskuze vyvolaná tím, že dámy někde prohlásily, že samy obhospodařují X foliovníků o X krát XY rozměrech. Dále zpracování, distribuce atd. atd. Když vezmu, že mám pár let po sobě cca 100 kytek, co sklidím suším a uvařím něco omáček, něco, co nejde na Vypalovák a nemám pro vlastní a přidruženou spotřebu prodám. Žiju sám, dřepím ve vrátnici, takže část práce zmáknu i v době kdy jiní nemohou a moje záliba mi zabírá téměř veškerý volný čas. Úplně logicky z toho vyplývá, že zmíněné plochy a množství výrobků nelze ve dvou ženských silách udělat, prostě časově to není možné. Takhle je to jednoduchý.
A o tom že se chilli dá koupit už jako polotovar , na to mě navedl můj kamarád a odběratel sušeného, který vlastní menší provoz rychlého občerstvení. Ukazoval mi to na netu jaký sortiment se dá pořídit, problém je že jsou to obrovská balení např. 10 kg a více balení chilli ,,protlaku". Moc jsem to pak už nezkoumal, v podstatě se dá všechno dohledat na netu.
Kdybych byl mladší, možná bych se pustil do podnikání s omáčkami a jen bych vařil z těchto polotovarů. Bylo by to na delší řeč zda a jak nejlépe proniknout na trh, nemám úplně zmapováno, jak moc je dnes trh ,,hladový" čílli nasycen chilli. Nemám ani úplně úplně přesný pojem o oficiálních distributorech těchto výrobků v ČR, viděl jsem však o předcházejím víkendu na vlastní oči jak to jedou bratři Kosinové a myslím si, že jejich přístup je poctivý a jak se říká je to vidět, že to mají prostě rádi.
No trochu jsem se rozkecal, nedalo mi to je to od mojí branže, tedy takové malé kuchařské zatížení. :dunno: Chilli zdar. :wave: :tiphat:
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

grant
Nový člen
Reputace: 4
Obrázky: 9

Příspěvekod grant » 16 kvě 2019 10:28

honzek86 píše:
15 kvě 2019 08:22
Vyhledej si areál na mapy.cz a podívej se na panorama (street view). Zřejmě bude problém s aktuálností map. Zatímco při leteckém pohledu jich máš 7, tak v 3D pohledu jich vidím 8 jen v jedné řadě, celkem potom 12 a to nevidím na poslední řadu. Sice to nevypadá na žádný zázrak (ta příjezdovka je strašná, nechápu, jak po ní zmáknou nějakou logistiku), ale je tam pohled do jednoho skleníku a zarostlé travou to nevypadá. Takže bych je tak šmahem neodsuzoval. Navíc kdyby byly podvodnice, tak by si nenechaly ten areál nafotit na mapy až do samotného pajšlu :)
Udělej si výlet a pusť drona s kamerou :) uvidíš sám.

Ale tady nejde o staré 3D mapy, které ukazují kdoví jaký rok. Tady jde o to, že tvrdí jak minulý rok vypěstovali 4 tuny v 11 fóliích. Fotka z mapy.cz (7.5.2018) z roku 2018 se 7 foliemi koresponduje s tím co je vyfoceno ze země v půlce srpna 08/2018. Jedině, že by v půlce srpna, hned poté natáhli zbylé 4 fólie a vysadili. Srpen mi nepřijde na ideální dobu na to začít pěstovat :jolokiatoilet:

honzek86
Stálý člen

Příspěvekod honzek86 » 16 kvě 2019 11:12

Vzdyt jo. Precti si muj dalsi prispevek :) predtim jsem si nevsiml toho, ze 3D je z r.2013. V dalsim prispevku jsem udelal posloupnost vsech printu, co se daji najit. Takze jo, mas pravdu.
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)

Jirka Kosina
Stálý člen
Reputace: 24
Obrázky: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka Kosina » 16 kvě 2019 18:47

Dron je zbytečnej. Ony tam zřejmě něco pěstují, ale vypadá to tak, že na jaře zasadí a pak si toho už moc nevšímají. Já jsem ve foliovníku každý den, ráno se musí otevřít kvůli větrání a večer se zavírá. Kontroluje se nutnost zálivky, plevel, škůdci, pruning. Tohle je na denní bázi, pří představě, že tohle řeším opravdu poctivě při 7-10 foliovnících o ploše 3500-5000m2, tak to je práce pro zahradníka na full-time :firy:

Příprava prostoru, sazenic, samotné sázení, sklizeň, zpracování sklizně, likvidace rostlin, to je nárazově práce pro více lidí. Jenže ony nemají takový objem práce vedený v účetnictví, což bych na výdajové straně rozhodně očekával. Denně prý utrží 4100,- To ovšem z pohledu největšího a nejúspěšnějšího producenta chilli v Česku nepůsobí věrohodně nebo ano?

Každý uzná, že něco takového nelze zvládat ve dvou lidech, kteří navíc s pěstováním nemají větší zkušenosti, sami to každou chvíli přiznávají.
Vzhledem k tomu, že se věnují kamennému obchodu, e-shopu, stánkovému prodeji, výrobě, bude ten příběh trochu jiný.

Věřím tomu, že karma je zdarma. Kdo nekoná dobro, dočká se zasloužené odměny.

Jirka :tiphat:

honzek86
Stálý člen

Příspěvekod honzek86 » 17 kvě 2019 08:00

Přesně tak :) jestli jsou dvě na ten obchod a vaření omáček, tak do skleníků za rok nemají šanci ani páchnout. by se musely rozpůlit. To je jasný, že tam pak rostou kopřivy. Jako nic proti, jestli vaří dobré omajdy z dovezených plodů, tak jsou šikovný. Ale nemají dělat ze zákazníka vola.

Kendy
Moderátor
Reputace: 757
Obrázky: 112

Příspěvekod Kendy » 17 kvě 2019 09:47

Moc se mi ta diskuze nelíbí. Je taková.. Jak to říct.. Jednostranná.

Naprostý nováček bez historie a bez jediného příspěvku se naveze do konkurence majitele fóra. Pošle sálodlouhý příspěvek včetně obrázků. Ne každý zvládne napoprvé správně napostovat obrázky... A hned se ozve majitel fóra, který sem chodí nepříliš často a převezme štafetu k očerňování konkurence.

Opravdu hezké, jak se nám to sešlo.

To vážně nikoho nenapadlo zavolat do World of Chilli a pozeptat se na jejich názor? Na vyjádření?

No tak mě to napadlo. Dohodl jsem se ještě s Holu na dalším postupu a zavolal jsem tam. Dámy jsem chytil ve skleníku. Už o tom tady věděly. Nebyl jsem první, kdo je touhle veselou historkou pobavil. Chtěly se bránit na vlastním webu a FB. Nabídl jsem jim místo tady v tomhle vlákně.

Jsem pevně přesvědčený, že nikdo proti tomu nemůže nic mít že?

Takže až se dámy utrhnou z práce tak mi pošlou vyjádření na můj mail a já ho pošlu sem.

A pevně doufám, že tady vydrží bez smazání jak jejich vyjádření, tak i tento můj post. Protože některých věcí se s Holu účastnit nebudeme. Ani se na ně nebudeme jen tak dívat. I když momentálně považujeme za neprofesionální o nich veřejně mluvit, tak jestli ty posty zmiznou, tak o nich mluvit budu. Tady, nebo někde jinde.

A to píšu s plným vědomím toho, že od teď mě někteří lidé asi nebudou mít rádi a že možná moderátorem nebudu dlouho.

Holu
Moderátor
Reputace: 1020
Obrázky: 594

Příspěvekod Holu » 17 kvě 2019 10:15

Já se připojuji a jen chci upozornit, že tady panuje z mé strany s Kendym 100% shoda.

Zpět na „Ostatní stránky zaměřené na chilli papričky“