Kendyho Terasa

Naše pěstitelské snažení v roce 2017
Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Kendy » 25 kvě 2017 08:26

Tea Racer píše:
24 kvě 2017 23:24
Jasný, je to o laborovaní. Na konci sezony se ozvi, LS cayene mám semínek mraky, je to moje oblíbená odruda :-)
Děkuji. Možná nabídku využiji.

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod petr.polasek » 25 kvě 2017 14:01

Držím Ti palce, s kytkami jsem na tom podobně (co se týče velikosti). Počasí letos zatím nehrálo moc do karet (alespoň u nás na Kolínsku), ale věřím že to doženou a i předeženou. Přeji bohatou a pestrou úrodu.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5420
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9098
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Tea Racer » 25 kvě 2017 14:15

Jinak loni jsem mel Cayenne Purple, docela zklamání, plodů dost, relativně malé a hlavne dlouho dozravaly, vse už bylo dozráté....

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod petr.polasek » 25 kvě 2017 14:23

Cayenne Purple jedu letos taky, uvidíme, jak dopadnou. Jsem na ně zvědav i z hlediska okrasy, jinak mám i červený a žlutý

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Kendy » 28 kvě 2017 21:26

Tak jsem přesadil prvních 6 kousků.

Docela jsem to trefil. Kořeny právě tak akorát prorostlé. Kdyby jich bylo víc, tak by to už kytku brzdilo. S méně kořeny by mi substrát nedržel pohromadě.

38538
38539

A první hrdina. Space Seed.
38540

První 3
38536

A celá šestice.
38537

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod JurassicChilli » 28 kvě 2017 23:21

Cayenne Yellow som mal minulý rok od Nohelgardenu. Sú to veľmi pekne rastúce kompaktné rastliny. Majú krátke internódiá a hustý habitus. Ako okraska v kvetináči vyzerajú krásne práve vďaka tomu, že sa hodne vetvia a majú menšie lístky ako iné annuumky. Kríčky sú obsypané plodmi. A práve plody boli u mňa tak trochu sklamaním. Sú na môj vkus dosť malé a zle sa z nich vyberajú semená. Pri ponechaní semien v plode je chuť plodu fádna, od semien nahorklá a silne pálivá. Tento rok som kúpil nejaké Cayenne Giallo (giallo po taliansky znamená "žltý"), tak som zvedavý, či budú rozdielne. Píšu u nich na obale, že by mali mať plody až do 15 cm, kdežto Cayenne Yellow ich má veľké asi tak 4 až 5 cm. Tak uvidím, či sa jedná o nejakú inú, veľkoplodú varietu žltého Cayenne, alebo je to len marketingový klam a bude to tá samá rastlina s malými plodmi, ale namiesto anglického "Yellow" bude s talianskym názvom "Giallo".

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Kendy » 03 čer 2017 11:21

Je dnes hezky, tak pošlu pár obrázků.

Celkový pohled. Mám už přesazeno, krom jednoho peperoncina. Původně jsem chtěl mít letos jenom tak 15 kytek. Čeká mě další část rekonstrukce, po terase mi budou běhat řemeslníci, tak jsem nechtěl moc kytek. Pak sem začal pozdě s výsevem, nedařilo se mi klíčení, tak jsem radši trošku přidal. Říkal jsem si, že když už nebude kvalita, tak alespoň tou kvantitou to doženu. Mám 19 květináčů. 6x15 litrů a 13x8 litrů. Zajímavé je, že když jsem přesazoval, tak jsem zjistil, že mám dvacet kytek v litrových květináčích ;-) .

Budu muset přikoupit. Takže mi tam jedno peperoncino smutně kouká v malém květináči a bude muset počkat, až mu příští týden seženu lepší bydlení.

38779

Rozmístění květináčů není finální. Až kytky poporostou, tak to celé budu muset roztahat a přemístit. Teď jsou moc blízko u sebe.

A pár fotek. Tak nějak náhodně. Kytky jsou malé, ale snaží se. Pozdní výsev, bez svícení. Ty které jsem přesadil před týdnem se pěkně chytly a hned po několika dnech po přesazení začaly hezky růst. Ostatní se doufám přidají.
38778
38777
38776
38775
38774
38773
38772
38771
38770

Zajímavé je, že mám přehnojené některé jala. Příznaky se objevily už v litrových květináčích. Výrazně pokroucené mladé lístky. Ale všechny dostaly to stejné. Dvakrát během měsíce slabší roztok hoštického tekutého. Z 20 kytek se jeví jako přehnojené tak 4. A všechny jsou to jala. Dokonce mám pocit, že všechny jala telica.

Myslím, že to ani nemají z toho hoštického tekutého, ale ze substrátu. Při prvním přesazení do litrových nádob jsem použil směs výsevního a předhnojeného. Normálně používám předhnojený substrát na rajčata a papriky od forestiny, ale tentokrát jsem někde našel ještě půl pytle nějakého univerzální zahradnického substrátu, chtěl jsem ho nějak využít a zároveň se mi nechtělo shánět ten od forestiny. Potřeboval jsem ho jenom trošku. V hobbymarketech forestinu moc neprodávají a kupovat po internetu jeden malý pytel se mi nechtělo. Myslím, že těm jala onen jakýsi "univerzální zahradnický" moc nesedl.

Uvidíme. Jsou teď přesazené, tak z toho předpokládám vyrostou.

Uživatelský avatar
bobarňa
Stálý člen
Příspěvky: 177
Registrován: 31 pro 2016 13:48
Reputace: 958
Obrázky: 0
Bydliště: Orlickoústecko 345m.n.m.

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod bobarňa » 03 čer 2017 11:32

Myslím, že už OMO psal, že měl problémy s předhnojeným substrátem na rajčata a papriky od Forestiny. Já jsem měl stejný substrát mixnutý s výsevním, navíc asi zesílený častější zálivkou lignohumátem a měl jsem na rostlinkách známky přehnojení, ale vůbec jsem druhý výsev nehnojil. Považoval jsem to ale za začátečnické přešlapy.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů