2X32W Tornáda kompakty - kolik utáhnou pro předpěst

Použití osvětlení při indoorovém pěstování / předpěstování
Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

2X32W Tornáda kompakty - kolik utáhnou pro předpěst

Příspěvekod Lexter » 08 kvě 2017 13:57

Ahoj, pročítal jsem fórum a nenašel uspokojivou odpověď, protože se doporučení a zkušenosti docela liší. Někdo pod tím pěstuje 10 rostlinek, někdo rotuje 50. Stavím si growbox viz.: zacatecnicky-koutek/stavba-growboxu-t5018.html a já tyto dvě už mám, takže...

Je dimenzován i na zářivky 90cm samozřejmě, abych ho nemusel přestavovat nebo vyrábět nový při každé úpravě. Má otázka zazněla už v názvu příspěvku. Počítejte prosím s tím, že všechny stěny kromě podlahy budou potaženy bílou odrazivou fólií.

Jde mi čistě jen o předpěst. Děkuju za odpovědi. :thanx:
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3832
Obrázky: 0

Re: 2X32W Tornáda kompakty - kolik utáhnou pro předpěst

Příspěvekod MartinS » 08 kvě 2017 18:02

Tak 8-12 rostlinek do 30cm velikosti by se tam mohlo vejit. Ty dve tornada by to mohla dat. Uvidis i subjektivne, jak se ti po dokonceni grow boxu bude zdat osvetleni. Krasne by se tam vlezlo 12x
http://www.higarden.cz/kvetinace-hranat ... 3-cm-5-7l/
Ono fyzicky tam das 18 tehle, ale nebudes pak mit zadny prostor kolem a neco se celkem slusne roztahuje.
S tim ze neco bys v tom uz mohl nechat a neco pak jeste presadit do vetsiho, podle odrudy.

Pokud chces vice sazenicek, tak tomu prizpusobit ty prvni kvetinace.

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: 2X32W Tornáda kompakty - kolik utáhnou pro předpěst

Příspěvekod Lexter » 25 kvě 2017 22:25

Děkuju! Promiň za pozdní reakci, nějak jsem si nevšiml. Šlo mi o to kolik ty dvě zářivky utáhnou. Nejde ani tak o prostor, ten mohu zvětšit. Doporučil bys mi něco na předpěst dejme tomu 30-ti rostlin? Klidně to mohu zkombinovat s těmito dvěma.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3832
Obrázky: 0

Re: 2X32W Tornáda kompakty - kolik utáhnou pro předpěst

Příspěvekod MartinS » 27 kvě 2017 22:41

30 uz je dost, tam bych spise uvazoval o linearni trubici nebo vykonejsi cfl se stinidlem.
Ono nekdo treba ma 3x24W tornado na stopu ctverecni v grow boxu. V lete ale bude problem to uchladit. Sice cfl topej prd oproti sodiku treba, ale na malem uzavrenem prostoru uz je to znat.
Pri vetsim prostoru bych uvazoval o trubicich v telesu. S tema tornadama to bez stinidel das take, ale budes potrebovat vetsi vykon na stejne kvalitni osvetleni jako pri nejakym alternativnim reseni ve stylu linearnich trubic.

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: 2X32W Tornáda kompakty - kolik utáhnou pro předpěst

Příspěvekod Lexter » 27 kvě 2017 23:41

MartinS píše:
27 kvě 2017 22:41
30 uz je dost, tam bych spise uvazoval o linearni trubici nebo vykonejsi cfl se stinidlem.
Ono nekdo treba ma 3x24W tornado na stopu ctverecni v grow boxu. V lete ale bude problem to uchladit. Sice cfl topej prd oproti sodiku treba, ale na malem uzavrenem prostoru uz je to znat.
Pri vetsim prostoru bych uvazoval o trubicich v telesu. S tema tornadama to bez stinidel das take, ale budes potrebovat vetsi vykon na stejne kvalitni osvetleni jako pri nejakym alternativnim reseni ve stylu linearnich trubic.
Děkuju! V létě je mi to celkem jedno, to budou holky venku :). A v boxu bude větráček. Takže já do zimy dokoupím trubicovou zářivku třeba 90cm a podle potřeby ji klidně zkombinuji s těmi tornády a nebo rovnou dvě zářivky a tornáda budou moci do chodby. Trubice i o vhodných parametrech jsou dneska za hubičku, takže jen elektroniku vyrobit. Teda poskládat.

Docela se mi líbí tato: http://www.kupzarovky.cz/philips-linear ... 27657.html. 6.5K a lumeny jsou na tom také slušně. Nějakou elektroniku už dokážu sestavit ze staré stropní žářivky doma. Co myslíš? Dvě takové potvory by to mohli zmáknout.

3x tornáda na čtvereční stopu? To se mi zdá jako strašné plýtvání energií. Jsou hnedle vedle sebe totiž. Nemyslel jsi metr?
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3832
Obrázky: 0

Re: 2X32W Tornáda kompakty - kolik utáhnou pro předpěst

Příspěvekod MartinS » 28 kvě 2017 00:32

Nn myslel jsem micro grow 35x35x60cm BBS nejmensi grow box(pudorys je prakticky ctverecni stopa). Kolega nejakym stylem uchladi 3x 24W(resp je mu jedno ze tam ma 30°C). Ja jsem to zkousel a neuchladim na ten prostor vice nez 2x 24W.

Testoval jsem 4x24W na 60x60 pudorys a je to malo. Tam napriklad by bylo lepsi to teleso co ma 4 linearni trubice a nebo rovnou silna fluorescent lampa 125W+ tzn patice E40 a dobrym stinidlem. Naopak treba 150W HPS neboli sodik, je na 60X60cm dostacujici. S Hammer stinidlem a svetelnym vykonem kolem 17tisic lumenu je to na pohodu. Akorat to uz trochu topi.

Jedna vec ktera pri testovani vyplynula je, ze muzes pestovat i pod teplymi barvami, tj sodikem klidne od seminka po plody.
Kdyz je zima, kytka se nevytahuje. Testoval jsem pres zimu grow box venku, takze chlazeni jsem neresil. V boxu bylo 12-20°C a bez problemu.
Naopak jsem musel pridavat dalsi svetlo aby teplota nesla pod tech 12°C. Ono kdyz je venku -10°C pres noc a kolem 10°C pres den, tak to neni sranda vychytat. Ale to je na tom to nejzabavnejsi.

Dale jsem testoval reflektory LED, resp mcoby v nich, od 6250K po full spectrum(udajne) a deep blue. Nejlepsi paradoxne obycejny Daisy 30-50W reflektor se studenou bilou tusim 6200-6500K. To v pripade, kdyz mas problem uchladit cokoliv jineho.

Dalsi vec je prilisne sucho, ale o tom az nekdy priste :-)

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: 2X32W Tornáda kompakty - kolik utáhnou pro předpěst

Příspěvekod Lexter » 30 kvě 2017 23:42

MartinS píše:
28 kvě 2017 00:32
...
No tenhle poslední příspěvek už ja na mě moc :D. To už je skoro věda :D. Rozhodl jsem se pro dvě lineárky 6500K 32W a k tomu UV kompakt 9W aby z toho taky holky něco měli. Vyjdě mě to na pár šlupek. Nepočítám, že pod to dám víc jak 20-30 sazenic, ale tuším a doufám, že správně, že jim to do května bude stačit. Tornáda si dám do zálohy, kdybych to chtěl ještě ohulit. Snad to nebude potřeba.

Mám dojem, že i dvacet rostlin chilli mi při správné péči dá papriky použitelné k podpálení celé vesnice. :firychil:
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This


Zpět na „Použití osvětlení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů