Stavba growboxu

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Stavba growboxu

Příspěvekod Lexter » 07 kvě 2017 11:46

Zdravím vespolek. Moje anunky rostou jako z vody a tak jsem se na příští sezónu pustil do stavby growboxu na předpěstování. Nerad něco dělám na poslední chvilku a když začnu teď, alespoň mám čas udělat to jak se patří. Snad... Nejsem žádný řemeslník a flexu jsem držel poprvé v životě. Naštěstí mám všechny končetiny stále na svém místě.

Rozměry: 120cm délky, 85cm hloubky a 65cm šířky (cca). Je to tedy dimenzováno na 2x 90cm žářivky.
Materiál: Palety nalezené na smětišti. Když se obrousí, jsou krásné :). Větráček od bratra, několik samořezáků.
Nosnost: Já mám 76 Kg a vydrželo to. Tak snad ok.

Co zbývá:
Vyrobit vnitřní poličku pro nízkovzrůstové odrůdy. Tmelení děr po hřebících. Finální broušení. Impregnovat dřevo a nalakovat asi lodním lakem. Potáhnout bočnice bílou neprůhlednou fólií (diamantová je mimo mé možnosti). Potáhnout jednu horní část a druhou odklápěcí pro snadný přístup.

Cena: Pokud nepočítám osvětlení: 300 Kč + trochu krve.

Postuji to proto, protože jsem možná udělal nějaké chyby a něž to budu lakovat, tak bych je rád opravil. Tak už fotky:

Obrázek
Obrázek

A celá galerie: gallery/album/2640

Ps.: Konstrukce je na fotce lehce zkosená, ale to jen foťák pokazil perspektivu. Opravovat se mi to nechce. :thumbup:
Ps.2: Já vím, že se to dá vyrobit i z lepenky apod, ale když mi to má stát v pokoji, musí to nějak vypadat.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Stavba growboxu

Příspěvekod Lexter » 08 kvě 2017 13:32

Tak mě napadlo, že impregnace dřeva ani nebude potřeba. Spíš jen hodně naředit lak a vetřít do dřeva houbičkou. Rostliny nemjí být ve vlhku a tedy uvnitř i díky vetráčku bude normální pokojová vlhkost. Nikdy to nepůjde ven, takže tady by se dalo i ušetřit.

Edit.: Fólie zakoupena, černobílá odrazová folie z growshopu. Pokud bude zájem, mohu postovat fotky z dalšího průběhu výstavby.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů