Tady je Colostomizerovo ... 2016

Co jsme vypěstovali v roce 2016
Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Tady je Colostomizerovo ... 2016

Příspěvekod Colostomizer » 11 úno 2016 16:11

Tady je Colostomizerovo ... 2016

Opět se nám rok s rokem sešel a konečně začíná nová sezóna :thumbup: Po zkušenostech z předchozích dvou let jsem letos poněkud modifikoval svoje priority a hodlám razit následující kacířská hesla:

Méně rostlin, větší úroda.
  • Loni jsem byl poněkud hladný a snažil jsem se pěstovat co nejvíce odrůd. Lodžii jsem přecpal k prasknutí a vybujel tam paprikoprales průchodný snad jedině s mačetou. Samozřejmě, že tam nic pořádně nerostlo, nekvetlo ani neplodilo. Pročež jsem provedl extenzivní sebereflexi včetně důkladného pokání a pro letošek omezil počet odrůd a rostlin maximálně na dvanáct. Největší pakárna samozřejmě byla vybrat si z těch desítek možností ty optimální. Počet rostlin budu operativně snižovat a co se mi na lodžii nevejde, to budu zákeřně a neochvějně rozdávat po okolí …
Menší rostliny, větší úroda.
  • Loni jsem na lodžii pěstoval především rokota a předloni jsem měl i tři habanera. Ale to jsou všechno příliš velké rostliny na tak limitovaný prostor. Letos jsem proto volil spíše menší až středně velké odrůdy.
Méně palu, více chuti.
  • Kontroverzní téma, já vím. Za předchozí dvě sezóny jsem se na několik let dopředu předzásobil superhřejivými produkty (omáčky klasické i kvašené, sušené papriky a koření). Nestíhám to spotřebovávat. Navíc jsem zjistil, že chinensky obecně mi ani nějak moc nechutnají. Tohle bude spíš záležitost venkovního pěstění na zahrádce, ale letos se vůbec nehodlám angažovat v habanerech a jejich příbuzenstvu. Pálivější odrůdy vyseju pouze velmi selektivně, možná se smiluju nad Fatalii. To se ještě uvidí ...
Zde jest tedy můj letošní lodžiový seznam (vyseto 9.2.2016):

Capsicum Annuum:

Ring of Fire
Pearl Black
Etna Peperoncino
Purple Flash
Cayenne Yellow
Barbere Coffee Brown
Black Scorpion Tongue

Capsicum Baccatum:

Pimenta Barra do Ribeiro
Pimenta Trepadeira do Werner
Aji White Fantasy
Malawi Peppadew

Capsicum Chinense:

Pimenta Moranga


Na zahrádkových odrůdách se ještě pracuje, seznam doplním dodatečně.

Ať vám rostou!

:tiphat:


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Tady je Colostomizerovo ... 2016

Příspěvekod lobo » 11 úno 2016 16:35

Myslím že jsi si vybral velice zajímavé odrůdy, osobně me nejvíc zaujala Aji Fantasy White, údajně je to naprosto chuťové exkluzivní odrůda a navíc má nádherné plody, tuhle odrudu jsem plánoval na letošek a chtěl jsem ji vyset ve velkým pak mi ale odpadla ta zahrada a tak z mého plánu sešlo a na balkon se mi Aji zda příliš velká odrůda. Tož ať se daří kolego :thumbup:

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Tady je Colostomizerovo ... 2016

Příspěvekod Colostomizer » 11 úno 2016 17:01

Díky, Lobo! Ta Ajina, to je jedna velikostní výjimka. U ní jsem neodolal ;) Zařadil jsem ji na seznam na poslední chvíli, protože mi přišlo škoda dávat tuhle krasavici na zahradu. Ale pokud přeroste, tak tam bez milosti pofrčí. Pokud něco uzraje, pošlu Ti pak humanitární zásilku ...


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


Uživatelský avatar
Vasjis
Stálý člen
Příspěvky: 1333
Registrován: 26 úno 2015 08:21
Reputace: 490
Obrázky: 0
Bydliště: České Budějovice

Re: Tady je Colostomizerovo ... 2016

Příspěvekod Vasjis » 11 úno 2016 17:50

Pěkně pěkně

Pročež jsem provedl extenzivní sebereflexi včetně důkladného pokání a pro letošek omezil počet odrůd - umírám :lol:

Jsem letos ve fázi tvého loňského roku moc odrud už teď mně to trochu mrzí ale chci je všechny :D

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Tady je Colostomizerovo ... 2016

Příspěvekod OMO » 11 úno 2016 17:54

Čau doktore, já provedu pokání až v další sezóně :). Budu sledovat, některé kousky vůbec neznám. Ať se daří !
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Tady je Colostomizerovo ... 2016

Příspěvekod Colostomizer » 11 úno 2016 18:12

Sebereflexe a pokání jest nezbytným vývojovým stupněm každého koníčku. Nejdříve mamon a velké oči, následně setkání s drsnou realitou a finálně nastolení dynamického ekvilibria, které odpovídá podmínkám prostředí.

Díky za povzbuzující slova, pánové :thanx:


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


mikki
Stálý člen
Příspěvky: 170
Registrován: 24 srp 2015 17:40
Reputace: 54
Obrázky: 0
Bydliště: Beroun

Re: Tady je Colostomizerovo ... 2016

Příspěvekod mikki » 11 úno 2016 19:03

Ahoj,

jsem presne ve fazi zjistovani co pujde, nepujde, bude chutnat nebude chutnat, dalsi rok se budu taky krotit, i kdyz s mistem nemam problem.

Tak at ti to jede

M

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Tady je Colostomizerovo ... 2016

Příspěvekod Erben61 » 11 úno 2016 19:40

Ahoj, zdravím a děkuji za asociaci která se mi vybavila a úplně mě rozsekala. Kolega Colostomizer mimo jiné píše:
Méně rostlin, větší úroda......Menší rostliny, větší úroda..........Méně palu, více chuti. Chvályhodné a smysluplné. Já si tak dřepím ve vrátnici a balím si cigarety :smokelots: Koukám na ty pytliky od tabáku a přesně mi to zapadá do kolegových hesel.......Větší sáčky měně tabáku....vyšší cena ,více ubalených cigaret z menší gramáže........zdražíme balení, ubereme gramáž. A tak je to tady v tom státě se vším. No nic sranda musí být i kdyby tátu věšeli a TSM měli pálivost TS green. Jinak poho papričky rostou a klubou se další, dnes mi konečně vylezly 2/3 Black Pearl a taky toužebně očekávané Nagy 2/3 a Malaysian Gorongong 4/4 :thumbup:

O víkendu budu pomaloučku přesazovat první rostlinky do soukromých květníčků. Přeji zdar Vašim zbraním kolegové. :wave: :jalapeno: :respect:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2016“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti