xzelix - sezona 2016

Co jsme vypěstovali v roce 2016
Uživatelský avatar
xzelix
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 11 led 2016 06:02
Reputace: 9
Obrázky: 0
Bydliště: Milevsko

xzelix - sezona 2016

Příspěvekod xzelix » 18 led 2016 01:52

Když vidím vlákna ostatních, tak se také přidám se svými fotkami :wave:

Jak jsem již psal v mém představovacím topicu, mám něco přes 70 odrůd, ale kvůli možnostem to vidím tak na 40 kytek.
Začal jsem pěstovat loni, ale doplácel jsem na začátečnické chyby, tak žádná velká sklizeň nebyla, ale pár plodů bylo, takže spokojenost :jalapeno:
Po zběžném projití fora jsem si řekl, že letos zkusím vypěstovat nějakou bonsai rostlinku a že zkusím něco málo pokřížit. Nemám zatím žádný konkrétní cíl ohledně pálivosti, vlastností a podobně. Chci to různě pomíchat a když mě něco fakt zaujme, budu na tom pracovat i příští rok. Jinak se chci kochat novými tvary a barvami.
Do dneška jsem nasázel 20 odrůd. Peter penis Red, Aji white, Thai Dragon, Thai Orange, Tennessee Tear Drop, Pimiento, Chilhuacle, Lantern, Bulgarian Carrot, Cajamarca, Satan's kiss, Jamaica Yellow a Purple Prince už vylezli, Habanera, Fatalii, TMS a Naga Viper zatím ne :) Sázel jsem 2.1.
Další výsev vidím na zítra, četl jsem, že je přiznivá fáze měsíce a přiznivé znamení, tuším Býka. Nikdy jsem na tohle nevěřil, ale proč ne, stejnak to zasázet musím :thumbup:
Budu sázet průřez pálivostmi a barvami. Pěstuji čistě pro radost, takže mi ani tak nevadí, když nevyroste úplně to, co má. Hlavně, že pálí :firychil:
Tohle je mé osivo :wizard:
28088
Ať se Vám všem daří a vyklíčí vše, co si přejete! :wave:

Bullets
Stálý člen
Příspěvky: 1010
Registrován: 01 bře 2015 20:51
Reputace: 643
Obrázky: 0
Bydliště: kajsik v Goralii

Re: xzelix - sezona 2016

Příspěvekod Bullets » 18 led 2016 08:42

Dobrá zbírka ;) v jedné diskuzi právě říkali že nezáleží jen na měsíci ale i na znamení a prý to vycházelo na 16-18.1. do tuším 7 hodiny ranní... Ale já se v tom prd vyznám :D koukal jsem na fotku a vidím že máš semínka ze chilli-semena.cz jak si spokojen s nimi? Jinak ať se daří v pěstování a v létě (na podzim) máš velkou úrodu :)

miky
Stálý člen
Příspěvky: 189
Registrován: 05 led 2016 01:52
Reputace: 22
Obrázky: 0
Bydliště: Jižní Morava

Re: xzelix - sezona 2016

Příspěvekod miky » 18 led 2016 23:09

Taky se pridavam k prani uspesneho pestovani. Bud se tesit na prehlidku odrud, abych mel nejake predstavy do pristiho roku.
Moje první pěstování - Miky 2016 | You love it even it makes you cry.

Uživatelský avatar
xzelix
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 11 led 2016 06:02
Reputace: 9
Obrázky: 0
Bydliště: Milevsko

Re: xzelix - sezona 2016

Příspěvekod xzelix » 19 led 2016 00:24

Také se v tom nevyznám a popravdě jsem nikdy na podobné věci nevěřil :)
Mám je letos poprvé a klíčivost zatím na mé podmínky nadprůměrná :-)
Díky, ať se též daří :)

Bullets
Stálý člen
Příspěvky: 1010
Registrován: 01 bře 2015 20:51
Reputace: 643
Obrázky: 0
Bydliště: kajsik v Goralii

Re: xzelix - sezona 2016

Příspěvekod Bullets » 19 led 2016 08:28

To rád slyším já teprve všechno prdnu do hlíny tak se informuji kolik jich vysét ať nenastane situace jako loni kdy jsem sazeničky rozdával v práci protože mě to doma vytlačovalo :D

Uživatelský avatar
xzelix
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 11 led 2016 06:02
Reputace: 9
Obrázky: 0
Bydliště: Milevsko

Re: xzelix - sezona 2016

Příspěvekod xzelix » 30 led 2016 23:45

V pátek jsem se konečně dostal do hobby marketu a koupil Forestinu na přesazení rostlinek :)
Bohužel jsem to neodhadl a v pondělí tam musím znovu, protože mi vystačil jen na 28 kousků, ale nic se neděje. Největší nudle jsem zasadil hlouběji.
28317
Už dostaly první zálivku s lignohumátem a uvidíme, jak porostou :-)
Velkou radost mi udělalo vyklíčení Caroliny Reaper a nějakých 7Potů, včetně žvejky. Na tu jsem velmi zvědavý :thumbup:
Ať se Vám daří alespoň tak, jako mě, kolegové :trampoline:

Uživatelský avatar
xzelix
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 11 led 2016 06:02
Reputace: 9
Obrázky: 0
Bydliště: Milevsko

Re: xzelix - sezona 2016

Příspěvekod xzelix » 08 úno 2016 22:58

Zdravím! :wave:

Dnes proběhla další vlna přesazování :-) Celkem už našla nový domov 51 květina, zhruba kolem 40ti odrůd. Další přibudou po výměně s bratrem, takže to letos vidím na nějakých 50 odrůd :-)

Jsou tam sazenice z vlastních semínek, něco z osvědčených zdrojů, něco z aukra, tak uvidíme, co vyroste. Ale v neposlední řadě od kolegy z fora (satana) a z fb stránky Chilližrouti (Kemper Chilli a Marenka Hlubuček - třeba jste i tady, kluci :-) ). Ještě čekám na dopis od Loba, tak ještě přibude nejspíše JPGS a BOC :thanks:

V pařníčku se ještě něco málo potí, ale tomu už moc nevěřím :ha:

28440

Ať Vám to roste, kamarádi! :tiphat:

Uživatelský avatar
xzelix
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 11 led 2016 06:02
Reputace: 9
Obrázky: 0
Bydliště: Milevsko

Re: xzelix - sezona 2016

Příspěvekod xzelix » 17 úno 2016 20:50

Tak po nějakém čas vás zase zdravím :tiphat:

V pařníku se toho zatím bohužel moc neděje, takže prozatím platí číslo 51 rostlin před výměnou s bratrem :-)

Potýkal jsem se s problémem plísně na substrátu, dle rad jsem odstranil horní vrstvu, zasypal novou a načechral, snad už se nevrátí :)

Jinak svítíme, rosteme, občas dám lignohumát. Pár rostlin už nabíhá na třetí patro lístků :thumbup:

28582

Pomalu začínám přemýšlet o letošní podobě zahrádky a vypadá to, že nás čeká stavba foliovníků. Někde jsem tu viděl tip na foliovník z plastových trubek, tak o něm dost přemýšlím :-)

Ať se daří, chilližrouti! :bow:


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2016“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host