Foliovník z armovací sítě

Povídání o chilli papričkách
Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Foliovník z armovací sítě

Příspěvekod proki73 » 24 lis 2014 20:08

chilli-max píše:Hoj všichni :-)
Jak rychle rezne kari síť ve foliáku? Natírám sítě syntetickou barvou, která by měla být celkem odolná...ale je to hrozná pakárna a jde to pomalu. Jde mi o to, aby po první sezoně nebyla folie zbarvená od rzi. Barví se vůbec folie rzí?
Na tyto foliáky dám tuto folii http://www.folie-plachty.cz/?plachty-agro-uv,101" onclick="window.open(this.href);return false; ...životnost cca 24 měsíců... takže budu počítat že po 2-3 letech folii vyměním. A konstrukci potom zase trochu natřu.
ahoj tak na to ti dokážu odpovědět přesně když jsem to natíral tak jsem použil antikorozní nátěr který při uschnuti připomíná gumu a po polovině sezony ta rez znovu prolezla a při konci sezóny už je i na folii která je lehce obarvená jen v místek dotyku ze sítí a obarvené jde setřít prstem a vím jaká to je pakárna po natření první vrstvy 3ks sítě už jsem neviděl kde je barva a kde ne a dokonce se mi otom i zdálo a to jsem to bral rychle válečkem na syntetyku :D nechtělo se mi piplat štětcem jinak pokud by to mělo opravdu vydržet tak by ty sítě museli byt nové střibrné a ponořit je do odmašťovače a potom to komplet ponořit do barvy nechat uschnout a znovu :D ale to je doma nerealné ať se daří už se těším na stavbu a ještě jsem se chtěl zeptat jak to budeš spojovat aby ti vznikla dostatečná delna na ohnutí do půlkruhu :tiphat:

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Foliovník z armovací sítě

Příspěvekod chilli-max » 24 lis 2014 21:46

Dobrý no.... myslel jsem si to :bashead: :bashead: takže se s tím natíráním moc piplat nebudu...prostě je to železo a jak píšeš.. v domácích podmínkách porazit korozi je skoro nereálné.
Sítě budu uchycovat k základně a spojovat jednotlivé díly, silným vázacím drátem. Na oblouk použiju 2 sítě...tedy cca 6m ... šířka foliáku cca 3m .... co jsem si tak vyměřoval...tak by oblouk měl být dostatečný.
http://www.foto-tapety.cz

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Foliovník z armovací sítě

Příspěvekod proki73 » 25 lis 2014 16:43

chilli-max píše:Dobrý no.... myslel jsem si to :bashead: :bashead: takže se s tím natíráním moc piplat nebudu...prostě je to železo a jak píšeš.. v domácích podmínkách porazit korozi je skoro nereálné.
Sítě budu uchycovat k základně a spojovat jednotlivé díly, silným vázacím drátem. Na oblouk použiju 2 sítě...tedy cca 6m ... šířka foliáku cca 3m .... co jsem si tak vyměřoval...tak by oblouk měl být dostatečný.
já je taky vázal a drží pevně jen doporučuji dát 2 oka přes sebe sice se ti to o kousek zkrátí ale je to pevnější a ještě doporučuji uchytit to do základny opravdu pečlivě já jsem to už jednou zpravoval protože to povolilo :rn: nj dřevo seschlo a problém byl na světě ale zase to má víhodu fólie je celoplošně podepřená takže voda ani sníh ji neublíží

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Foliovník z armovací sítě

Příspěvekod proki73 » 18 kvě 2015 19:59

Ahoj lidičky, kolegové a chilli fanatici aby jste mě nepomluvily že sedím doma na zadku a nic nedělám tak jsem se rozhodl postavit ještě jeden foliák aby CHILLIMAX nebyl letos sám kteréj se činil a jelikož nemám tolik prostoru na 3 takové kousky tak alespoň jeden ale v plné palbě
usazení základny
23663
návoz voňavého matroše
23665
konstrukce už stojí
23666
23667
okna a dveře hotové
23673
když už tak pořádně :D
23668
komplet
23674
23675
23676
23677
jen je ještě třeba doupravit interiér konstrukcí na rajčata a okna už jsem obdařil sítěmi proti hmyzu

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Foliovník z armovací sítě

Příspěvekod chilli-max » 18 kvě 2015 20:35

Noo...pěkná práce ... krásně napnutá folie ... to já jsem jí tak dobře nenapnul a k tomu se vlivem tepla ještě trochu povolila (natahoval jsem jí za chladného dne) . Koukám že jsi se u této verze už taky vybodnul na nátěr sítí :-) Jo jo, je to zbytečná práce a vyhozené prachy.
Ať se papričkám v novém příbytku líbí :-)
http://www.foto-tapety.cz

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Foliovník z armovací sítě

Příspěvekod Colostomizer » 20 kvě 2015 17:28

Velká nádhera! :tiphat:


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


MArtin16
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 18 říj 2015 13:06
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Foliovník z armovací sítě

Příspěvekod MArtin16 » 08 lis 2015 15:12

presne takýto fóliovník mám na jar v pláne urobiť, ale vŕtajú mi v hlave 2 otázky ktorých sa mierne obávam.

1. Ako uchytiť základňu o sem tak aby to bolo dostatočne pevné? záhradu mám v kopci, často krát fúka silný vietor a bojím sa aby nevzal celý fóliovník.
2. Ako je to cez zimu so snehom? dávate fóliu dole alebo nechávate celú zimu založenú ? príde mi, že keď napadne hodne snehu tak by tá kari sieť 4mm nemusela uniesť tú váhu. ešte ma teoreticky napadlo urobiť tú strechu v tvare lomeného oblúka miesto klasického aby sneh ľahšie skĺzaval, no praktickú skúsenosť zatiaľ nemám, je to len nápad. zčasu-načas u nás napadne pol metra za noc a ak je ťažký mokrý tak je to veľká záťaž.

Ako ste to riešili vy, čo už fóliovník nejaký čas máte?

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Foliovník z armovací sítě

Příspěvekod proki73 » 08 lis 2015 15:58

MArtin16 píše:presne takýto fóliovník mám na jar v pláne urobiť, ale vŕtajú mi v hlave 2 otázky ktorých sa mierne obávam.

1. Ako uchytiť základňu o sem tak aby to bolo dostatočne pevné? záhradu mám v kopci, často krát fúka silný vietor a bojím sa aby nevzal celý fóliovník.
2. Ako je to cez zimu so snehom? dávate fóliu dole alebo nechávate celú zimu založenú ? príde mi, že keď napadne hodne snehu tak by tá kari sieť 4mm nemusela uniesť tú váhu. ešte ma teoreticky napadlo urobiť tú strechu v tvare lomeného oblúka miesto klasického aby sneh ľahšie skĺzaval, no praktickú skúsenosť zatiaľ nemám, je to len nápad. zčasu-načas u nás napadne pol metra za noc a ak je ťažký mokrý tak je to veľká záťaž.

Ako ste to riešili vy, čo už fóliovník nejaký čas máte?
ahoj tak mám pro tebe odpovědi je to jednoduché 1) nabiješ do země kůly a přichytíš je k základně 2) na tomto foliáku se folie sundat nedá a proto je třeba koupit takovou která to vydrží i přes zimu a sníh smést vždy dolů aby to nezatěžovalo foliák


Zpět na „Pokec o chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů