Kroutí listy po přesazení

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Paulos
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 14 dub 2014 17:45
Reputace: 2
Obrázky: 0

Re: Kroutí listy po přesazení

Příspěvekod Paulos » 14 dub 2015 20:20

Jenže ja tu bednu mám v obýváku vedle televize, takže když to nechám otevřený, tak mi to bude nepřījemně svítit. Ale to se nějak vyřešī. Za měsīc už půjdou na okno..

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2130
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2442
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kroutí listy po přesazení

Příspěvekod gandalf » 14 dub 2015 22:14

A proč je tam nešoupneš hned?

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Kroutí listy po přesazení

Příspěvekod Colostomizer » 14 dub 2015 23:17

Už tam stejně měly měsíc být :)


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


Paulos
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 14 dub 2014 17:45
Reputace: 2
Obrázky: 0

Re: Kroutí listy po přesazení

Příspěvekod Paulos » 15 dub 2015 09:30

Protože tam ještě pořádně nejde slunce, teprve tenhle týden jsem viděl, že tam trochu zasvítilo a to až někdy odpoledne.
Jedny okna s balkonem mám východ až severovýchod - tam jde slunce jen ráno a to tak do desátý hodiny
druhá strana přesnej opak - západ až jihozápad - tam to svítí až tak od 16 až 17h a asi jen tak dvě hodiny, pak to zastíní další bytovka.
Zkusim je už dát na okno do kuchyně (západ) tam se jim loni docela dařilo a uvidím.

Za dva měsíce už bude lepší výhled, stěhuju se do svýho a tam už mi ve výhledu nic bránit nebude :-)

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Kroutí listy po přesazení

Příspěvekod Colostomizer » 15 dub 2015 09:54

Mám papriky z první výsadby na východních až jihovýchodních oknech (také částečně stíněných protějším domem) už od poloviny února a nevypadají, že by si nějak stěžovaly :)

Ale pokud pěstuješ laboratorní chilli, tak OK ;)


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Kroutí listy po přesazení

Příspěvekod BlueShark » 15 dub 2015 12:22

Kam se hrabete. To jsou laboratorní kusy. To by s takhle laickym přístupem jak radíte nešlo :-D

r6AndrEw
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 14 srp 2014 12:52
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Kroutí listy po přesazení

Příspěvekod r6AndrEw » 16 dub 2015 18:35

Ahoja. Taky se kroutí listy. Pročetl jsem tady všechny fóra, a ve všech se objevuje zkopírovaná stránka ze seminka-chilli.cz, ze je to nedostatek nebo prebytek Boru, a veskery ostatni popis, vsak uz jste to asi vsichni nekolikrat cetli:) tak se chci jen ujistit, ze mam asi to same. Na par kocenach mi to udelalo totok. Vypada kazda trochu jinak. Kazda je to jeste ke vsemu jina odruda..

https://drive.google.com/file/d/0B7RT4v ... sp=sharing" onclick="window.open(this.href);return false;

https://drive.google.com/file/d/0B7RT4v ... sp=sharing" onclick="window.open(this.href);return false;

https://drive.google.com/file/d/0B7RT4v ... sp=sharing" onclick="window.open(this.href);return false;

Zvlastni je, ze vetsine lidi se tocej listy dolu, ale me nahoru:)

Jeste nehnojim, protoze kvuli nedostatku mista presazuju z malych nadobek do vetsich, az koncim v obalech od mlika, ktere jsou co do sirky akorat, ale vysoke, takze se tam vejde 2x tolik substratu a neni to na ukor mista v boxu. Take nenavidim kulate kvetniky, protoze se nedaji hezky narovnat k sobe a to nevyuzite misto me deprimuje:) Substrat mam s mykorhizou z hornbachu, zalejvam odstatou vodou pH 7, pri presazovani ale prolejvam dokud to nekape spodem - to me ucil strejda bonsajar, ze radeji at prokapava, nez aby nedotekla a odesly koreny, toz tak. Svitim 200W grow, vetram denne, ale malo, asi prestanu zakryvat (mam odrazovou plochu i zhora, ale to je asi jedno. Obcas se mi zamlzi brejle kdyz se tam "potopim", takze by to mozna chtelo mene vzdusne vlhkosti?

dík
:thanx:

PS: omlouvam se za odkazy, neumim to z googlu dat do [img], asi to maj blokovany sdilenim..

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2130
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2442
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kroutí listy po přesazení

Příspěvekod gandalf » 17 dub 2015 11:19

To máš v krabicích od mlíka? No proti gustu žádný disputát. Od strejdy si nenechej radit - tohle nejsou bonsaje /dovedeš si představitm, že bych já radil s pěstováním bonsají/? Prolévat je úplně špatně - vyplaví se ti stopové prvky a toto může být následek. Chilli potřebuje mít vzdušný substrát, nepřemokřený, neprolévaný!!!!


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host