Balkónové pěstování: Season 2

Naše chilli papričky v roce 2015
Uživatelský avatar
Still
Stálý člen
Příspěvky: 91
Registrován: 09 bře 2015 19:46
Reputace: 0
Obrázky: 0

Balkónové pěstování: Season 2

Příspěvekod Still » 20 bře 2015 22:20

Ahoj všem chilli šílencům,

Jak jsem psal v představení, letos začínám druhou sezónu pěstovaní, tak Vám chci ukázat své snažení.Samozřejmně budu rád za každou radu i kritiku.

Zasel jsem:

10x Jalapeno Jalastar
10x Jalapeno Maylon
10x Habanero BMJ

dnes jsem všechny Jalapena přesadil do kelímků, Habanera jsou stále ještě v Jiffech.Přisvěcuju prozatím úsporkou a ledkou,ale ledku chci vyměnit taky za úsporku,ledka je totiž hodně slabá (4W). Zítra chci ještě dodělat zástěnu z odrazové fólie.

bohužel nemám lepší místo na předpěstování než vedle PC protže v bytě 2+1 s přítelkyní a dítětem je to decela nebezpěčný :)
Obrázek

Obrázek

a tady je Habanero
Obrázek

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Balkónové pěstování: Season 2

Příspěvekod lobo » 20 bře 2015 23:48

Krasne ti to roste jen tak dal. :tiphat:

Uživatelský avatar
Still
Stálý člen
Příspěvky: 91
Registrován: 09 bře 2015 19:46
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Balkónové pěstování: Season 2

Příspěvekod Still » 22 bře 2015 20:33

O5 Vás zdravím,

hlasím se o radu z drobným problémem, okraje panenských lístků mi začínají žloutnout až hnědnout, nevíte čím to může být? Rostlinky jsou třetí den od přesazení. U dospělích rostlinek bych tipoval nedostatek dusíku,ale už u sazenic netuším.Je možné že by byly přelité? po přesazení jsem je víc zalil aby se půda trochu prolila a od té doby jsem je nezaléval, půda je stále vlhká.Snad je to aspoň trochu vidět, fotil jsem to mobilem.

Předem díky za rady :thanx:

Obrázek

knihomollll
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 07 úno 2015 19:07
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Balkónové pěstování: Season 2

Příspěvekod knihomollll » 23 bře 2015 02:26

rekl bych, ze je rostlinky uz nepotrebuji a v blizke dobe upadnou .. netreba se plasit

Uživatelský avatar
Still
Stálý člen
Příspěvky: 91
Registrován: 09 bře 2015 19:46
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Balkónové pěstování: Season 2

Příspěvekod Still » 23 bře 2015 05:12

Právě mi přišlo že na jejich shození je dost brzo.ale jestli to tak je, že se jich zbavují už při druhém patře pravých listů, tak jsem jen plašan :)

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3594
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3874
Obrázky: 0

Re: Balkónové pěstování: Season 2

Příspěvekod MartinS » 23 bře 2015 09:40

To je asi ruzne, nekdy je to sok z presazeni a je to drive nez by clovek cekal a nekdy je to bezny proces.
Me ted taky nekde prakticky uschly nebo jsou takove osklive :-D

Uživatelský avatar
Still
Stálý člen
Příspěvky: 91
Registrován: 09 bře 2015 19:46
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Balkónové pěstování: Season 2

Příspěvekod Still » 31 bře 2015 20:59

Tak přináším další aktualizaci. Dnes jsem konečně dodělal home made growbox by noční stolek :)

Obrázek

Obrázek

svítím úsporkou 24W 6400K 2045lm momentálně je 12 cm od vrcholků rostlinek není to moc blízko?

Obrázek

gorazd
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 26 led 2015 10:49
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Bratislava

Re: Balkónové pěstování: Season 2

Příspěvekod gorazd » 31 bře 2015 21:28

Still píše:
... o radu z drobným problémem, okraje panenských lístků mi začínají žloutnout až hnědnout, nevíte čím to může být? Rostlinky jsou třetí den od přesazení. U dospělích rostlinek bych tipoval nedostatek dusíku,ale už u sazenic netuším.Je možné že by byly přelité? ...

Obrázek
Nazdar kolego, chcem sa ťa spýtať ako si nakoniec vyriešil ten problém so žltnutím deložných lístkov? Dostali sa rastlinky z toho nejako samé alebo si im musel pomôcť?
Ja mám teraz podobný problém, tiež u takých drobcov. Niektoré lístky mi už odpadli, avšak sa mi zdá že žltnutie je aj na normálnych lístkoch.

Vďaka za odpoveď a prípadnú radu.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti