Chilli mast

Využití chilli papriček v lékařství, chilli mast aj.
Uživatelský avatar
Chilli.tk
Stálý člen
Příspěvky: 226
Registrován: 08 kvě 2011 22:35
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli mast

Příspěvekod Chilli.tk » 02 bře 2014 05:41

Tak vyzkoušej pod očima.
Při dělání mastičky zkus produkt zahřívat.
Dělal jsem dost mastičky a dával jsem tam dvě Morugy - příště chci papriky nadrtit...

Dworec
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 16 bře 2014 12:20
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Chilli mast

Příspěvekod Dworec » 16 bře 2014 12:41

Zdravim,
chtel jsem se zeptat, dneska jsem udelal mast podle navodu a zatim jenom lehce hreje a tak sem pridal jeste dalsi chilli. Ale hlavne se chci zeptat na to, ze po aplikaci mi to misto na predlokti zarudlo, je to normalni, nebo je to nejaka nezadouci reakce.
Delal jsem mast z kupovanych Habanero, cerstveho rozmarynu, tymianu a trochu mlete skorice jak tady nekteri psali :-)
Diky za odpovedi a rady :-)

Uživatelský avatar
kuťa
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: 22 pro 2013 21:38
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Chilli mast

Příspěvekod kuťa » 17 bře 2014 17:50

Tak jsem se dal do výroby chilli masti :-) místo vazelíny jsem použil bambucké máslo,které samo o sobě už obsahuje nenasycené mastné kyseliny a vitamíny A D E F a další prospěšné látky.Přidal jsem též více druhu bylinek a propolisovou tinkturu.Chilli bylo použito habanero a jolokia.Vše bylo rozpuštěno zamícháno a necháno přes noc.Dnes znovu rozpuštěno a proběhlo plnění do kelímku.Vše probíhalo ve vodní lázni bez použítí kovu.

16561



VODNÍ LÁZEŇ

16562



V ZÁDU Z HABANERA
VPŘEDU Z JOLOKIE

16563

:tiphat:

Uživatelský avatar
Tehir
Stálý člen
Příspěvky: 131
Registrován: 20 říj 2013 15:50
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Chilli mast

Příspěvekod Tehir » 05 dub 2014 17:00

Dworec píše:Zdravim,
chtel jsem se zeptat, dneska jsem udelal mast podle navodu a zatim jenom lehce hreje a tak sem pridal jeste dalsi chilli. Ale hlavne se chci zeptat na to, ze po aplikaci mi to misto na predlokti zarudlo, je to normalni, nebo je to nejaka nezadouci reakce.
Delal jsem mast z kupovanych Habanero, cerstveho rozmarynu, tymianu a trochu mlete skorice jak tady nekteri psali :-)
Diky za odpovedi a rady :-)
Koukám, že nikdo neodpověděl, tak možná opožděně já: Pokud to zarudne, je to podrážděné a znamená to, že tvojí kůži se to moc nelíbí. Můžeš mít mírnou alergii na některou z přísad a nebo to prostě jen moc pálí (a skořice je taky často dráždivá). Jestli ti to nevadí, přešlo to brzo a nenaskákaly ti pupínky, neměl by to být v zásadě žádný velký problém a můžeš mazat dál. :)

Dworec
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 16 bře 2014 12:20
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Chilli mast

Příspěvekod Dworec » 07 dub 2014 20:39

Koukám, že nikdo neodpověděl, tak možná opožděně já: Pokud to zarudne, je to podrážděné a znamená to, že tvojí kůži se to moc nelíbí. Můžeš mít mírnou alergii na některou z přísad a nebo to prostě jen moc pálí (a skořice je taky často dráždivá). Jestli ti to nevadí, přešlo to brzo a nenaskákaly ti pupínky, neměl by to být v zásadě žádný velký problém a můžeš mazat dál. :)
No pupínky ani nic jiného nevyrazilo, tak si říkám, že to bude asi přepalené. Dneska jsem to aplikoval mamce na záda, tak jsem zvědav, jak to holka přežije :D

car0007
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 09 říj 2014 17:37
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Chilli mast

Příspěvekod car0007 » 09 říj 2014 17:51

Ahoj, chci se zeptat někoho zkušenějšího, jaké množství papriček používá při výrobě masti. Vlákno jsem pročetl celé, ale moc moudrý z toho nejsem, v receptu na úvodu jsou použita Habanera, já bych chtěl vyrábět z Trinidad Morugy (400 000 SHU), která je o trochu silnější (při konzumaci je to celkem peklo :firychil: ).

Řekněme že bych chtěl vyrobit mast z 1kg lékařské vazelíny, a chtěl bych aby bylo znát, že to je opravdu z chilli :-)

Budu vděčný za jakoukoliv konkrétní radu - zkušenost, o kterou se podělíte.

Díky a chilli zdar :tiphat:

Uživatelský avatar
Nightlol
Stálý člen
Příspěvky: 98
Registrován: 06 črc 2014 19:18
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Chilli mast

Příspěvekod Nightlol » 14 říj 2014 10:15

nezkousel jste nekdo udelat chilly olej ? http://www.tomfit.cz/cz-detail-1-masazn ... ladni.html" onclick="window.open(this.href);return false; mam jeden navic doma tak premyslim ze ho vyuziju a vyzkousim :)

Uživatelský avatar
Nightlol
Stálý člen
Příspěvky: 98
Registrován: 06 črc 2014 19:18
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Chilli mast

Příspěvekod Nightlol » 16 říj 2014 17:35

tak zadna odpoved tak jsem se do toho pustil :). Bud to vyjde nebo ne :jalapeno: .

Takze:
vylil cca 1l oleje do hrnce
rozpulil 12 paprik habanero
rozlisoval jsem je do oleje lisem na cesnek
olej jsem pomalu zahrival na 70°C za staleho michani


zitra ho ohreji znova na 70°C a necham do druheho dne a pak vyzkousim jake to bude a podam info. jestli to dopadne dobre tak 1l oleje stoji cca 150,- a prijde mi lepe roztiratelny nez vazelina. Jeste me zajima jak se to bude vstrebavat kde asi bude lepsi vazelina :dunno:

Obrázek


Zpět na „Chilli papričky v lékařství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host