Problémy s listy chilli paprik

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod chilli-max » 15 čer 2014 22:41

Já dávám kopřivovou+kostivalovou hnojůvku v poměru 1:10-1:15. Jestli to není přehnojené..ale samozřejmě tam mohou být další vlivy. Ale vzhledem k tomu že je půlka června, tak rostliny jsou dost malé.
http://www.foto-tapety.cz

Setix
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 04 črc 2011 17:36
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Setix » 16 čer 2014 09:16

No, tak ještě počkám jak se to bude vyvíjet. Co se rostlin týče, je to jen taková dosadba, kdyby se náhodou něco z větších kytek nechytlo.

B0B
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 31 bře 2014 17:33
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod B0B » 29 čer 2014 13:43

Máte někdo nápad co by mohlo být tohle a jak se proti tomu bránit? Mám problém že se mi na spodních listech rostliny objevují žluté skvrny, dále taky černé tečky na listech do velikosti 1mm, listy mě přijdou takové měkké a dost ohebné ikdyž si myslím že by měli být spíš tvrdší a poslední problém je že v substrátu se objevila nějaká houba (jen u rostlin co jsem přihnojoval koňským hnojem). Můžete mi poradit jak se těchto neduhů zbavit? děkuji
Obrázek

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Dr.Pedr » 29 čer 2014 20:42

Zdar a sílu...pokud hnojíš klasickým,,koňákem,, tak počítej s tím , že se ti do zeminy dostanou plevele a houby ..pokud se tomu budeš chtít vyhnout kup si granulát...co se týče napadení spod.listů může to být vlhkostí v blízkosti zeminy...spodní listy jednoduše odstřihni a tím se částečně zbavíš i podhoubí (mycelium) ,které ti tam raší právě kvůli vysoké vlhkosti...chce to aby zemina na povrchu květníku byla mezi zálivkami mírně(částečně) proschlá...asi tak.. :tiphat:

kadett
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 07 kvě 2014 15:18
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod kadett » 10 črc 2014 14:53

Nevíte co by mohlo být s touto rostlinkou Twilight?Jedna je dobrá a druhá má jakoby vyřaný kousky a má na sobě tečky

Ta poškozená Obrázek

a ta dobrá Obrázek

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Filichilli » 10 črc 2014 16:33

Ahoj, podobnou deformaci mladých lístků dělají třásněnky jak to popisuješ. Může to být klidně reakce na mechanické poškození při přesazení či reakce na hnojivo ( nebo předhnojený substrát ).

chilliota
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 05 srp 2014 16:31
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod chilliota » 05 srp 2014 16:40

Zdravím, na několika rostlinách se mi zacaly objevovat žluté fleky od středu listu kolem pletiva. Zespoda listu jsou černé tečky, jakoby trus, nevíte co to je a jak se toho zbavit? Ideálně organicky, papriky mají dozrávající plody a tak bych to nerad cpal chemii :) Díky :chilli11:

Přikládám fotky
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Colostomizer » 05 srp 2014 16:53

Třásněnka ...

Organicky můžeš zkusit Rock Effect, anorganicky ;) třeba Vertimec nebo Mospilan. A jsou to mrchy, postřik budeš muset opakovat ... Good luck! :tiphat:


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017



Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů