Černé fleky na listech, následný opad.

Virové, bakteriální a houbové choroby paprik
Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Černé fleky na listech, následný opad.

Příspěvekod chilli-max » 26 led 2014 21:39

Tak stav opadávání listu je stále setrvalý... denně z této jedné kytí upadnou cca 2-3 listy... týden jsem nezaléval většinu vzrostlých rostli a až dnes jsem je mírně zalil. Nejhorší je že se to začíná objevovat i na dalších rostlinách..a to vesměs na chineskách ..co mám annum okrasky tak ty zatím v pohodě. V týdnu jsem všechny frknul koloidním stříbrem (likviduje houby, plísně a celkově jednobuněčné organizmy) a pak 2x vývarem z přesličky, mělo by to pomahat proti plísním a houbám. Dnes jsem provedl postřik hořkou solí pro doplnění hořčíku a zítra použiju wuxal kalcium, a stále dál tu přesličku a málo vody.... a uvidím jestli to zabere. Snažil jsem se podle fotek a příznaků idetifikovat houbovou, virovou atd. chorobu ale stále fakt nevím. Dofám že to bude opravdu jen nekroza z přemokření. Kdyby to byla nějaká virová choroba, tak to by bylo špatné, znamenalo by to likvidaci a jelikož už tu mám i hromadu sazenic do foliáku, tak by výsledek sezony mohl být nejistý. :rn:
http://www.foto-tapety.cz

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Černé fleky na listech, následný opad.

Příspěvekod Filichilli » 26 led 2014 22:02

Hm, tak mě celkem napadá ještě krom předešlého přelití či déletrvající vlhkosti substrátu i možné přehnojení k tomu. Došlo mi to z toho jak je krmíš. Taky používám wuxal a ty kraje + fleky vypadaly po jednom použití podobně, když mi ujela odměrka a vydrželo to do opadu asi půlky listů. Když se podíváš na googlu a dáš vyhledat over fertilizing peppers, tak pár podobných obrázků tam najdeš s černými tečkami a uchlými okraji na chinenskách.. Uvidíš no.

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Černé fleky na listech, následný opad.

Příspěvekod chilli-max » 04 bře 2014 22:23

Opad listů se značně zpomalil, téměř zastavil. Zlobí mě jen 2 rostliny ...chvíli to vypadalo že se to bude šířit na víc kytek. Ted už se na listech netvoří černé fleky, ale list prostě zežloutne a odpadne, a to i na vrcholové části rostliny. Naštěstí to není moc. Velký opad a fleky na listech jsem řešil postřikem přesličkovým výluhem, a hlavně asi zabralo nechat kytí pořádně proschnout. Teď všechny kytky zalévám až když vyschnou a klidně i začnou vadnout.
http://www.foto-tapety.cz


Zpět na „Virové, bakteriální a houbové choroby paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů