Nejméně škodlivý konzervant - chilli omáčka

Recepty na domácí pikantní omáčky
papagee1
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 14 srp 2013 19:54
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Nejméně škodlivý konzervant - chilli omáčka

Příspěvekod papagee1 » 16 srp 2013 21:05

Ještě k tomu převaření,gandalf mě nalomil,2,5litru jsem převařil a budu sledovat jestli čistý juice bez tepelné úpravy vybublá :)
duplicitní ůčet/stolen account/..?

x46x
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 13 lis 2012 09:38
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Nejméně škodlivý konzervant - chilli omáčka

Příspěvekod x46x » 04 lis 2013 11:55

Je možné zajistit aby se omáčky nekazily ani při pokojové teplotě? Omáčka z lednice má chuť a vůni dosti utlumenou, ale jednu jsem nechal v pokojové teplotě a po 14ti dnech jsem ji otevřel (byla dosti natlakovaná) a byla tam samozřejmě plíseň. Omáčku jsem vařil minimálně 30 minut takže se sterilizací by problém být neměl.

Uživatelský avatar
Gygabite
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 09 kvě 2012 19:30
Reputace: 99
Obrázky: 0
Bydliště: Milton Keynes

Re: Nejméně škodlivý konzervant - chilli omáčka

Příspěvekod Gygabite » 04 lis 2013 12:13

Ja pouzivam kyselinu sorbovou a nikdy jsem nemel problem.
15089
Omacky drzim pri pokojove teplote a doted se jim nic nestalo.Bohuzel o skodlivosti tohoto konzervantu nemam ani paru.
Obcas si dam i neco co nepali jako treba kafe nebo caj!!!

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2128
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2435
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejméně škodlivý konzervant - chilli omáčka

Příspěvekod gandalf » 04 lis 2013 13:13

Já všechny omáčky sterilizuji /to znamená po uvaření ještě 20 minut sterilizace ve vodní lázni/, konzervanty nepřidávám a s plesnivněním nemám problém ani u načaté omáčky. Pochopitelně tam nemohu cpát lžíci, kterou jsem před tím olízl a podobně. Načaté mi to v chaldničce vydrží týdny /pochopitelně pod víčkem/. Ale jak jsem již psal mám tam vyvíječ ozónu, který by ty spory měl údajně hubit /tak to snad i dělá/.
Pokud kolega píše, že mu to zavíčkované zplesnivělo, tak neměl dostatečně umyté slkenice, nebo víčka. Jiná možnost není. To, že omáčku vařil 30 minut neznamená, že bude sterilizovaná, když se dá do nedostečně vymyté sklenice, tak je vymalováno /bez následné sterilizace/. Jinak to není možný.
Ke kyslelině sorbové jinak E200 - výskyt je jednak přírodní v ovoci, průmyslově se vyrábí např. z petroleje. Ale nelekejte se, tělo ji zpravidla bez problémů odbourává. Alergie jsou vyjímečné - vyrážka.
Naposledy upravil 1 dne gandalf; celkem upraveno 4x.

Wiking
Stálý člen
Příspěvky: 182
Registrován: 25 led 2011 19:49
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Brno, Drazdany

Re: Nejméně škodlivý konzervant - chilli omáčka

Příspěvekod Wiking » 04 lis 2013 13:52

gandalf píše:Já tam nedávám žádný konzervant /rýžový ocet nepočítám/. Omáčky sterilizuji a ještě se mi žádná načatá nekazila a to jsou načaté v lednici týdny.
:thumbup: Presne tak to delam i ja..
Konzervanty davam sul, ocet, cukr atd..zadnou chemii
[glow=red]A Chili a Day keeps the Doctor away!!![/glow]

kedar
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 08 pro 2011 11:50
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Nejméně škodlivý konzervant - chilli omáčka

Příspěvekod kedar » 08 lis 2013 11:11

Já dávám jako dvě hlavní složky konzervace sůl a třtinový cukr..ocet fakt po lžičkách a to jablečnej nebo balzamikové...dřív když nebyl v octech takový výběr tak jsem dával ten bzenecký..musím to zaklepat, ale nekazí se to a to už to takto dělám cca 16 let možná i víc..jo nesterilizuju...horké naleju do umytých a hlavně suchých sklenic zavíčkuju otočím...sklenice umývám jen vařící vodou žádný saponáty...

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejméně škodlivý konzervant - chilli omáčka

Příspěvekod JuraS. » 09 pro 2013 12:34

My co bydlíme v paneláku, nemáme příbuzné na vesnici tak spoléháme na okurky, čalamády aj. z obchodu. Je jedno zda je to Hamé nebo někdo jiný. Všude jsou nějaké konzervanty a nepřipadá mi, že bych měl provrtaný střeva a nebo žaludek a taky jsem se nikdy po požití kupované zavařeniny neosypal. A co si pamatuji tak máma zavařovala cokoliv, de fakto i šišky..a do všeho dávala deko a nebo nějaký jiný kupovaný pytlík čehosi..a jaké to byli mňamky...

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Nejméně škodlivý konzervant - chilli omáčka

Příspěvekod bremic » 09 pro 2013 16:30

vůbec nejhorší je umřít zdravej a neopotřebovanej :) No chtěl by tu někdo být nafurt? Benzonan je sice škodlivej ale to sůl, nebo cukr, nebo cokoliv jinýho taky... :jalapeno:


Zpět na „Recepty na domácí chilli omáčky / chilli sauce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů