Svilusky

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
habanero
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 05 led 2013 16:56
Reputace: 54
Obrázky: 0

Svilusky

Příspěvekod habanero » 15 srp 2013 20:21

Hladal som po internete nejake bio pripravky proti sviluskam nasiel som biool a Bio prev-b2 ake mate s nimi skusenosti ? Tiez som nasiel nejaky domaci recept na vyluh s cibule ale nikde som nenasiel pomer cibuli na vodu , neviete niekto ?

Laudis
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 20 led 2013 10:39
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Svilusky

Příspěvekod Laudis » 16 srp 2013 10:43

Osobně mám s Bioolem špatnou zkušenost, smrdí to a kytka je pak ulepená, musí se to opláchnout z listů, za mě už nikdy více. Obzvláště u indooru. Osobně na tyhle potvory používám Neudosan, sice to není zcela bio, ale žádná šílená chemie to taky není a na indoor likvidaci používám silnej výluh z kopřiv. Nebo můžeš zkusit vysadit predátory. Co sem v rychlosti našel tak: Phytoseilus persimilis (na indoor) nebo Typhlodromus pyri (na outdoor).

habanero
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 05 led 2013 16:56
Reputace: 54
Obrázky: 0

Re: Svilusky

Příspěvekod habanero » 16 srp 2013 12:28

Laudis píše:Osobně mám s Bioolem špatnou zkušenost, smrdí to a kytka je pak ulepená, musí se to opláchnout z listů, za mě už nikdy více. Obzvláště u indooru. Osobně na tyhle potvory používám Neudosan, sice to není zcela bio, ale žádná šílená chemie to taky není a na indoor likvidaci používám silnej výluh z kopřiv. Nebo můžeš zkusit vysadit predátory. Co sem v rychlosti našel tak: Phytoseilus persimilis (na indoor) nebo Typhlodromus pyri (na outdoor).

Mohol by si mi napisat presne mnozstvo prhlavy a vody :) ? Zatial som kupil omite 30w.............potrebujem nieco na indoor...

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Svilusky

Příspěvekod Filichilli » 16 srp 2013 13:42

Ahoj, já používám biool ve skleníku, na svilušky 2 a půl vršku do litrového rozprašovače a pár kapek jaru na smáčení.. Na okurky to zabírá. Hlavní složka je, mám pocit, řepkový olej.. Je pravda, že rostlina bývá ulepená, ale nestává se mi, že schnou listy nějak víc, pár sice jo, ale to je mizivý počet.. Každopádně, pokud uvažuješ o predátorech, pak je nutné jim zajistit určitou vlhkost a teplotu, aby se správně adaptovali a množili se. V minulých vedrech, kdy bylo i sucho, se svilušky výborně přemnožili, ovšem pro dravé roztoče to je moc vysoká teplota... Pokud si vygoogluješ ty dva co Ti postnul Laudis, tak se dovíš o nich víc.. Lepší je to kombinovat, ale za malé dva sáčky dáš dohromady okolo 350kč myslím.. :tiphat:

papagee1
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 14 srp 2013 19:54
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Svilusky

Příspěvekod papagee1 » 16 srp 2013 21:27

biool ti nahradí levný olej z marketu+trochu jaru.pokud máš už rostliny v pavučinách tak spálit,ani dravci nezaberou :(..Omite30w zabere,stříkat aspon 2x,nasazené plody otrháš a vyhodíš..
Moje maminka měla letos svilušky na congo chilly,diagnostikoval jsem je spolehlivě,přesto si nechala v krámě poradit a prodali ji nějaký fungicid :D ..nakonec se zmíněné congo chilly dostastalo až ke mě na kompost.Tady však story nekončí,po 14. dnech zakompostovaný pahýlek se zbytkem kořenového balu nasadil plod.následovalo přesazení a utržení plodu.kytka se ted chová jako po přezivování ,roste a nenasazuje.
Něco však stále smrdí,kam se poděly fungicidem zocelené svilušky?
duplicitní ůčet/stolen account/..?

habanero
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 05 led 2013 16:56
Reputace: 54
Obrázky: 0

Re: Svilusky

Příspěvekod habanero » 16 srp 2013 21:43

papagee1 píše:biool ti nahradí levný olej z marketu+trochu jaru.pokud máš už rostliny v pavučinách tak spálit,ani dravci nezaberou :(..Omite30w zabere,stříkat aspon 2x,nasazené plody otrháš a vyhodíš..
Moje maminka měla letos svilušky na congo chilly,diagnostikoval jsem je spolehlivě,přesto si nechala v krámě poradit a prodali ji nějaký fungicid :D ..nakonec se zmíněné congo chilly dostastalo až ke mě na kompost.Tady však story nekončí,po 14. dnech zakompostovaný pahýlek se zbytkem kořenového balu nasadil plod.následovalo přesazení a utržení plodu.kytka se ted chová jako po přezivování ,roste a nenasazuje.
Něco však stále smrdí,kam se poděly fungicidem zocelené svilušky?

Tak pavucinku som nasiel na vrchole , ten som cely odstipol . Po odstraneni vrchola (s pavucinkou) som ju na rastline nikde inde zatial nenasiel. Rastlinu som osprchoval a pokusam sa ju udrziavat vlhku (cital som ,ze roztoce maju radi sucho) a to tak ,ze ju 1-2 denne rosim rozprasovacom s cistou vodou. Omite 30w som dnes kupil takze hned ako zbadam zhorsenie aplikujem postrek ....

Laudis
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 20 led 2013 10:39
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Svilusky

Příspěvekod Laudis » 17 srp 2013 10:57

jo já ty predátory postnul jenom jako možnost, někde sem se o tom dočet, ale je to drahý jako čert. Poměr kopřivy a vody nemám žádnej, prostě mám na zimu nasušeno na čaj a když se ty mrchy objeví, tak udělám litr opravdu silnýho výluhu a jdu na ně :-D Pravda je taky s těma teplotama, dá se vygooglit vztah vlhkosti a teploty na životní cyklus svilušek, tím se to dá taky ukočírovat, ale né zcela vyhubit. Držím palec a ať je zlikviduješ!

habanero
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 05 led 2013 16:56
Reputace: 54
Obrázky: 0

Re: Svilusky

Příspěvekod habanero » 17 srp 2013 12:01

Laudis píše:jo já ty predátory postnul jenom jako možnost, někde sem se o tom dočet, ale je to drahý jako čert. Poměr kopřivy a vody nemám žádnej, prostě mám na zimu nasušeno na čaj a když se ty mrchy objeví, tak udělám litr opravdu silnýho výluhu a jdu na ně :-D Pravda je taky s těma teplotama, dá se vygooglit vztah vlhkosti a teploty na životní cyklus svilušek, tím se to dá taky ukočírovat, ale né zcela vyhubit. Držím palec a ať je zlikviduješ!
Tak pojdem dnes nazbierat zihlavu a skusim spravit ten vyluh. Ked by som dal nahodou prilis vela zihlavy nemozem s tym rastlinam uskodit ? Ako dlho luhujes ?


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů