Průhledné skvrny s černými tečkami na listech

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Uživatelský avatar
MARIO.GREEN
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 15 zář 2012 11:26
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Černá Hora BK

Průhledné skvrny s černými tečkami na listech

Příspěvekod MARIO.GREEN » 14 kvě 2013 23:53

Mám menší problém na listech.Listy jsou mírně svělejší a jsou na nich jaksi průsvitné flíčky s černými tečkami jak ze spodu,tak zhora listu.Papriky jsou za oknem na J. Místnost nevětraná,spíše sušší.Zálivka při suché zemině.Myslím,že přiměřená.Žádný hmyzáky nepozoruju.Když jsem šťouchl do černých teček(hodně malé skvrny-asi jako pískové zrna),tak se to chovalo jako součást listu.Nejde setřít,jakoby vpité,bo co.
Půda:Jiffy tablety přesazené do směsi(1/2 přepečená hlína ze zahrady,1/2 rašelina,trocha písku) a nyní(už se skvrnami) ješte na chvíli přesazené do stejné směsi-jen bez pečení.Proto se navíc ještě objevila i plíseň na povrchu zeminy...to je asi ale jiný příběh...?

proti světlu
12529
nasvětleno
12530

PS:nepanikařím,paprika roste...ale může do skleníku?

Uživatelský avatar
MARIO.GREEN
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 15 zář 2012 11:26
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Černá Hora BK

Re: Průhledné skvrny s černými tečkami na listech

Příspěvekod MARIO.GREEN » 16 čer 2013 18:18

po měsíci u otevřeného okna a i po přihnojování se věc šíří po starých listech.Nový listy to nenapadá.Papriky jsou už víc než týden venku,jedna dokonce asi 3 týdny ve skleníku a stav se nelepší,pokračuje.Největší úlet je v tom,že to má Moruga,Dorset Naga a Serano,ale Jalapenos a kozí rohy nic.Na tom samém okně jsem zkusil pozdní výsev Thai Red a jedno zabržďené Jalapeno(zakrslík) a Thai to začíná mít taky,Jalapeno furt dobrý.Čert ví...já ne :dunno: :rn:
13024
13025

kaziking
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 10 bře 2013 18:20
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Průhledné skvrny s černými tečkami na listech

Příspěvekod kaziking » 17 čer 2013 21:18

Nevim jak u chilli ale takova stromečková mozaika je charakteristicka pro nedostatek/nepřístupnost Mg(hořčík).

Uživatelský avatar
do100L
Stálý člen
Příspěvky: 118
Registrován: 02 kvě 2013 09:37
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: NR

Re: Průhledné skvrny s černými tečkami na listech

Příspěvekod do100L » 17 čer 2013 22:09

nedostatok Mg a nedostatok K je veľmi podobný, aj sa môže podobne "vyfarbovať" avšak nedostatok draslíka sa viac prejavuje na spodných listoch a až pokračujúci a pretrvávajúci stav sa prejaví aj na mladších. Horčík začina vykresľovať žltú medzižilovú mozaiku na listoch strednej a hornej časti rastliny.
Ale nie vždy je nedostatok draslíka primárne spôsobený že ho niet, ale aj priveľa Ca (napríklad v zemine) môže vzhľadom na protipôsobenie s draslíkom obmedziť jeho schopnosť byť rastlinou prijímaný. To platí aj naopak, prisilné dávkovanie draslíka zas vedie k deficitu Ca, resp. ak aj ho je v okolí rastliny dostatok kvôli výraznemu množstvu draslíka je vápnik odpudzovaný (okrem iného ...hlavne mikroelementy)
Treba však mať na zreteli, že vačšina komerčných - hobby záhradkárskych hnojív má zloženie v neprospech draslíka napr. voči N alebo P o obsahu mikroelementov ani nepíšem.
Mimochodom - vetrať, paprika musí mať dostatočnú cirkuláciu vzduchu, je citlivá na vlhkosť nad 80%, treba si uvedomiť, že C, O, H, rastlina naberá zo vzduchu optimápne pri určitej teplote-vlhkosti a obsahu CO plynov ... hlopi toto neni burina čo vyrastie hocako, ja som si myslel, že to kvetináčovanie má ďaleko od velkopestovania ale ako to tu vnímam, jediná odlišnosť je spôsob umiestnenia, priestor a médium, no a tie nezvyčajne malé desatinné čísielka ked prerátavam bratove cifry z dávok hnojiva a vody z dávok pre stovky m2 na tie moje kvetináče ... ale vždy je cesta nápravy
8-methyl-N-vanillyl-6-nonenamide / Liečivý efekt kapsaicínu se môže prejaviť pri dávkach 400mg - 3xtýždenne. To je množstvo odpovedajúce asi 3-8 papričkám habanera.

Uživatelský avatar
MARIO.GREEN
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 15 zář 2012 11:26
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Černá Hora BK

Re: Průhledné skvrny s černými tečkami na listech

Příspěvekod MARIO.GREEN » 24 čer 2013 18:51

bloudil jsem po netu docela dlouho,než jsem našel obrázky a popisy,které ukázaly řekl bych naprostou shodu...málo Mg.Vzal jsem tedy Cererit na víno s velkým podílem Mg,udělal roztok cca podle dávkování a zatím čekám na výsledek.Je to asi dva týdny a chloróza stojí.Zatím nezoufám ani nejásám.Až uvidím nové krásně zelené lístky,budu spokojen na výsost.Zatím děkuji a

Ať to valí ;-)

Uživatelský avatar
MARIO.GREEN
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 15 zář 2012 11:26
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Černá Hora BK

Re: Průhledné skvrny s černými tečkami na listech

Příspěvekod MARIO.GREEN » 01 srp 2013 23:00

Tak s hnojením jsem se vypořádal dá se říct dobře...ale ty SVILUŠKY!Vystříkáš,vyhubíš a sou tam zas!

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Průhledné skvrny s černými tečkami na listech

Příspěvekod Filichilli » 03 srp 2013 13:31

Svilušky jsou zlo, letos mi zabraly hojně okurky a tahají se na papriky.. Takže jsem strávil jedno odpoledne s bioolem a rozprašovačem ve skleníku a hubil jsem hubil. Nejvíc napadené listy spálit rovnou. A pomohlo to dost. Mají rády teplo a sucho, takže ted se množí strašně rychle, na to bacha..


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů