Padají mi květy

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Padají mi květy

Příspěvekod Dr.Pedr » 05 čer 2013 06:49

Teplotou to nebude ...mě to kvete venku ( teplota po ránu kolem 10 C )...spíš je to přesazením ( bůh ví ,co vlastně v těch kupovaných substrátech je...) Koupil jsem 5 pytlů zahrad.substrátu (cca 100.-/70litr) a žáádný zázrak některé papriky po přesazení doslova trpěly (hodně rašeliny ?? příliš kyselé ??..hodně prachové složky ?? ..a to nemluvím o tom ,že je to prolezlé škůdci jako jsou svilušky,smutnice,roztoči apod..)..no v každém případě se vyplatí trochu připlatit a koupit PROFI SUBSTR (příští rok) :jalapeno: .
Např:
http://www.raselina.cz/produkty/profi/p ... opestovani" onclick="window.open(this.href);return false;

nebo FLORCOM apod...

Ps: Narostou Ti nové květy, bude více sluníčka , tepla a to už bude vše OK..

PS2 : Má zkušenost jak vylepšit kupovaný substrát (paprika + rajče) je : 4 díly substr + 1díl hrub. písku + 1 díl kvalit.kompostu .

Sepy137
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24 dub 2012 21:02
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Padají mi květy

Příspěvekod Sepy137 » 23 črc 2013 18:31

Zdravím, taky mám tento problém ... na mé rostlině Habanero Red Savina už celkově opadlo tak 20-30 květů ... hrozně mě to trápí, protože rostlina je silná a zdravá...nevíte proč opadávají ?? :( vždy se udělá květ a jakmile začne osychat, tak žačne žloutnout a poté upadne ... rostlinu jsem přesadil, když byla ještě velice mladá..zalévám odstátou vodou pokojové teploty a cca jednou za 14 dní hnojím Chilli Focusem ..
Díky za rady
137

Uživatelský avatar
IDzOR
Stálý člen
Příspěvky: 57
Registrován: 09 dub 2013 12:26
Reputace: 2
Obrázky: 0

Re: Padají mi květy

Příspěvekod IDzOR » 24 črc 2013 12:14

Taky be mě zajímal důvod nebo řešení. Taky mám Habanero Lemon, parádní velká, zdravá, silná květina, ale ani jeden květ neudrží... :/

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Padají mi květy

Příspěvekod Filichilli » 24 črc 2013 15:10

Tady je něco sepsané o tomto tématu: http://www.seminka-chilli.cz/opadavani-kvetu-paprik/" onclick="window.open(this.href);return false; , z osobních zkušeností s nimi souhlasím + bych přidal víc draslíku.

Uživatelský avatar
DarthVikta
Stálý člen
Příspěvky: 503
Registrován: 04 kvě 2013 10:09
Reputace: 769
Obrázky: 0
Bydliště: KM City

Re: Padají mi květy

Příspěvekod DarthVikta » 24 črc 2013 19:38

[font=Helvetica]Rovněž mi poměrně hojně opadávaly květy, tak jsem předminulý týden pořídil Bio Nova K-20, který je mixovatelný s ostatními hnojivy (já jej přidávám do Alga Bloom) a opadávání je o cca 80% nižší :)[/font]

Kaccule
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 30 čer 2013 16:39
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Padají mi květy

Příspěvekod Kaccule » 24 črc 2013 19:51

mám stejný problém, nějaké papriky mám venku, ani jeden květ neodpadl, ale pak mám i nějakou tu papričku doma a tam mi květy padají u všech, interval zalévání je stejný, jen papriky venku zalévám studniční vodou a ty vevnitř normální městskou, ale odstátou.Myslíte , že by pomohl kristalon plod a květ? Doteď jsem používala hnojivo na rajčata a papriky http://www.eva.cz/zbozi/ZAH00792/hostic ... nem-500ml/" onclick="window.open(this.href);return false;

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Padají mi květy

Příspěvekod Filichilli » 24 črc 2013 19:57

u Tvého hnojiva, Kaccule, je poměr NPK 7:4:6, což je růstový poměr dá se říct. Takže jsi uhodla správně, použij hnijovo na květ a plod :) A jestli to chceš jíst, tak bych místo kristalonu použil nějaké organominerální či organické hnojivo než ty chemické granuláty ;)

Kaccule
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 30 čer 2013 16:39
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Padají mi květy

Příspěvekod Kaccule » 24 črc 2013 20:01

nějaký typ na takové hnojivo? :)


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů