Vadnou jen některé listy

Virové, bakteriální a houbové choroby paprik
Uživatelský avatar
ARTHUR
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 23 úno 2013 10:32
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Vadnou jen některé listy

Příspěvekod ARTHUR » 08 črc 2013 22:16

Vadnou jen některé listy a ve zvadlen stavu už zustanou bezohledu na to jestli jsou rostliny zalité, (dnes jsem je otrhal už to trvá čtrnác dni a dělá to jen Škorpion)


13432


13433
Arthur :)

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Vadnou jen některé listy

Příspěvekod Dr.Pedr » 09 črc 2013 09:59

Jak už jsem tu několikrát psal..pokud se vyvrátí přítomnost škůdců (červci,svilušky a různé žravé havětě v zemině) tak pravděpod.to bude zálivkou..nepravidelnost,přelití či přechod na deštovku nebo studniční vodu ( změna PH a šok)...no a pokud máš pocit ,že to zálivkou nebude...tak bych zkusil dat kytku mimo přímé slunce a trochu jí posílit postřikem na list (hnojivo+stop.prvky)..dobrou zkušenost mám s WUXALEM SUS KALCIUM...

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadnou jen některé listy

Příspěvekod Filichilli » 09 črc 2013 14:25

Mám uplně stejný pohled na věc jako kolega Dr.Pedr. Jako první mě napadly svilušky a roztoči, to je primární cíl zjištění.. Pak to co následuje, špatná zálivka, přehnojení, nedostatek vápníku atd...

S tou špatnou zálivku je přesnější napsat, zalití třeba studenou vodou po delším obdobím sucha, a tím šok pro kytku, kdy ty horní listy se takhle umí zkroutit ... Ale tipuju to na svilušky :)

Uživatelský avatar
ARTHUR
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 23 úno 2013 10:32
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadnou jen některé listy

Příspěvekod ARTHUR » 09 črc 2013 14:45

Díky

Teplotu vody moc neřeším :(, co se týká škůdců ošetřil jsem rostliny už dvakrát preventivně cca 14dní zpět a 1měsíc zpět bio postřikem PREV-B2, mám ještě Mospilan zkusím uvidím, dělá to jen ten Škorpion vedle bezproblemu roste Habanero, Lenon drop a Bolívijská duha.
Arthur :)

jezdik77
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: 19 pro 2012 19:03
Reputace: 94
Obrázky: 0

Re: Vadnou jen některé listy

Příspěvekod jezdik77 » 09 črc 2013 23:19

ARTHUR píše:Díky

Teplotu vody moc neřeším :(, co se týká škůdců ošetřil jsem rostliny už dvakrát preventivně cca 14dní zpět a 1měsíc zpět bio postřikem PREV-B2, mám ještě Mospilan zkusím uvidím, dělá to jen ten Škorpion vedle bezproblemu roste Habanero, Lenon drop a Bolívijská duha.
Ahoj kolego,

asi před týdnem jsem zde prosil o pomoc při určení druhu mé papričky. Koupil jsem semínka Bolivijský duhy a to co mi vyrostlo mi jako BR moc nepřipadá. Mohl by jsi mi pomoci mojí domněnku potvrdit či vyvrátit.

viewtopic.php?f=79&t=2530" onclick="window.open(this.href);return false;
Dík :tiphat:


Zpět na „Virové, bakteriální a houbové choroby paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů