Elopin - První krev

Naše domácí chilli v roce 2022
elopin
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 16 říj 2022 12:36
Reputace: 48
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Elopin - První krev

Příspěvekod elopin » 08 lis 2022 20:47

Olé :yahoo: je to tady, dnes dorazily první balíčky. Nevydržel jsem a rovnou jsem to postavil a rozsvítil :dance2: . Obalovací materiál létal na všechny strany, jak jsem byl netrpělivý.

Zatím jsem do boxu umístil svoji první bonchi, konečně dostane pořádné světlo. Její pobyt pod kuchyňskou ledkou z IKEA už hraničil s týráním rostlin. Zítra si udělám šoping výlet do Baumaxu pro zbytek elektra a květníky a začnu meditovat nad substrátem a hnojivy. Myslím, že pro začátek zůstanu při zemi a nebudu se pouštět do žádných velkých akcí.

Hned mám první poznatek ke značce boxu Mammoth. Box jsem při stavbě škrábnul a škrábanec malinko prosvítá :dunno: . Tady je přesně vidět kvalita x cena. S Homeboxem jsem dělal psí kusy a nikde nic, ale také stál ranec. Nicméně jsem spokojený. Za 1600 Kč je to dobrý box. Má pěknou reflexní vnitřní vrstvu a pro začátek bude bohatě stačit.

Svítidlo je celkem super, je tedy vybaven jen potenciometrem, který reguluje sílu osvitu. Čekal jsem i integrované spínací hodiny, no, prostě jsem se špatně podíval :whistle:

Zde pár prvních nadšeneckých fotek, další budou až s kompletním vybavením a nějakým osazenstvem. Semínka doufám vyklíčí :clock:

80966
80967
80968

Uživatelský avatar
accuface
Stálý člen
Příspěvky: 822
Registrován: 01 led 2019 19:39
Reputace: 2807
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Elopin - První krev

Příspěvekod accuface » 08 lis 2022 21:01

Tak tomu říkám nadšení a zapálení pro věc. Tak ať ti to vydrží co nejdéle a příští rok dělá jenom samou radost a potěšení.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Elopin - První krev

Příspěvekod MartinS » 09 lis 2022 12:34

Tak at se dari, no kvality jsou ruzne. Mel jsem BBS, Homebox a Secret Jardin stany. Homebox je na spicce, SJ take ujdou. Ale ani ty BlackBox nejsou spatne (uz se tusim nedelaji). U Homeboxu je super ta bila vnitrni folie, vydrzi to nesmysl a odrazivost lepsi nez jakykoliv diamant.

elopin
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 16 říj 2022 12:36
Reputace: 48
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Elopin - První krev

Příspěvekod elopin » 27 lis 2022 14:33

Zdravím přátelé,
po nějaké delší době se boxík konečně rozjel a vidím první náznaky budoucí džungle :thumbup:

Klíčení trvalo docela dlouho, pár dní ve vlhkém kapesníku, pak jsem narazil na trik s pytlíkem, ale asi po 10 dnech nic. Nakonec jsem semínka zkušebně zapíchl do jiffy tablety a za dalších 5 dní už jsem viděl první klíčky :-D

Nakonec jsem zvolil pro start substrát Bionova Soilmix a k tomu na pozdější dokrmování taktéž od Bionovy Soil Supermix. I když jsem zlikvidoval všechnu potenciálně rizikovou zeminu v bytě a nejbližší je od mě pět pater dolů, tak jsem preventivně nasadil i žluté lepové desky. Zatím v pohodě.

Svítidlo mi dělá radost, je vidět, že jsou rostlinky spokojené a mají krásně tmavě zelené lístky. Dnes po přesazení jsem zdroj přiblížil z 50 na 35 cm. Výkon na 100% a perioda 16h světla/8 hodin tmy.

Překvapilo mě, jak jsou rostliny chilli odolné. Obě původní Oranety jsem ostříhal a před přesazením jsem jim pod kohoutkem vlažnou vodou pořádně propláchl kořeny, abych je zbavil původní zeminy. Obě dvě ani nehnuly lístkem a přibližně za dva tři dny začaly s přírůstkama :weakbench:

81037
foto z 19.11. konečně to začíná, pro jistotu jsem do dlouhého truhlíku zasadil i druhou letošní Oranetu z okna, aby tam v případě neúspěchu nebyla budoucí bonchi sama :console:

81038
dnes jsem se rozhodl rostliny přesadit do květináčů, první tři už mají pěkné kořínky, zbytek to dožene

81039
tohle je finální sestava pro tuto první sezónu, očekávám, že v únoru už bych mohl zobat první jednohubky :jalapeno:

81041
pohled na mládežníky

81040
a takhle krásně se vzpamatovala budoucí Bonchi :)

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Elopin - První krev

Příspěvekod MartinS » 28 lis 2022 09:21

Hele parada, krasne ti to roste opravdu.

elopin
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 16 říj 2022 12:36
Reputace: 48
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Elopin - První krev

Příspěvekod elopin » 03 pro 2022 12:28

Díky, jede to opravdu pěkně, jsem spokojený :-D

Během posledního týdne začaly původní pionýrky k mému překvapení nasazovat květy. Dosud jsem četl dva názory, kdy jeden měnil fotoperiodu a druhý ne. První jsem tedy četl na stránkách growshopu a druhý v diskuzi a pak zde v jednom příspěvku od MartinaS. Zdá se, že v radách na growshopu jen v článku zaměnili kultivar :leaf3:
Je to pro mě příjemné překvapení, protože nemusím řešit přepínání a hlídat si týdny. Navíc můžu kdykoliv rozjet novou rostlinu a tím se lépe přiblížit k mému cíli mít čerstvé papričky celoročně. Vypadá to, že pod stromečkem nebo na Silvestra už budu zobat :foods:

Objevily s i první problémy v ráji. Po přesazení nováčků a snížení svítidla se objevila mírná nekróza na listech. Svítidlo jsem zvedl a dočasně nasadil uříznuté petflašky. Vypadá to, že to zabralo. Dalším nepříjemným překvapením jsou smutnice. Není to zatím nic tragického, ale sem tam muška prolétne :guns:

Za několik málo týdnů začnu přihnojovat, tak doufám, že to nebude moc velká divočina :wacko:

81074
První kvítek v boxu.

81076
Nekróza

81075
Jede to pěkně

elopin
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 16 říj 2022 12:36
Reputace: 48
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Elopin - První krev

Příspěvekod elopin » 05 pro 2022 19:59

Zdravím přátelé,

dnes jsem zpracoval papričky z besídky. Nebylo už moc času, tak jsem se rozhodl pro Chu Nan podle Tea Racera. Zatím nevím pořádně co to je a na co se to dá použít, ale nevadí mělo by to vydržet dlouho, tak snad do té doby něco najdu :foods:

Pár papriček jsem si nechal do utopenců, které plánuji vyrábět o víkendu, tak snad ještě vydrží. Další papričky, ty nejšťavnatější a ochutnávky jsem si nechal stranou na odpolední svačiny :veryhot:

81108
Jako správný profík jsem použil skleničky od jogurtu :smart:

Uživatelský avatar
lazar
Stálý člen
Příspěvky: 922
Registrován: 11 srp 2020 12:38
Reputace: 2991
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Elopin - První krev

Příspěvekod lazar » 06 pro 2022 08:29

Tož paráda... Nevím jak dlouho musí byt ta chunanka odležená, ale zkusil bych ty utopence vytunit právě tímto...
Luxusní hrdlořez od Faboša to jenom potvrzuje...
Každé sousto je lepší než to poslední.. :angry1:
> foto 2021 < - > foto 2022 <
> foto 2023 < - > foto 2024 <


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2022“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host