Sladke papriky

Povídání o chilli papričkách
habanero
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 05 led 2013 16:56
Reputace: 54
Obrázky: 0

Sladke papriky

Příspěvekod habanero » 17 lis 2013 12:20

Ahojte, zaobera sa niekto z vas popri pestovaniu chilli palivych papriciek aj pestovanim sladkych paprik ? Ak ano vedeli by ste mi odporucit odrodu s co najvacsimi a najchutnejsimi plodmi :wave: ?

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Sladke papriky

Příspěvekod bremic » 17 lis 2013 17:51

habanero píše:Ahojte, zaobera sa niekto z vas popri pestovaniu chilli palivych papriciek aj pestovanim sladkych paprik ? Ak ano vedeli by ste mi odporucit odrodu s co najvacsimi a najchutnejsimi plodmi :wave: ?
Tak klasický sladký papriky to nejsou ale pěstuju i Habanero lemon a ten je sladkej. Dá se naplnit nějakou pikantností :tiphat:

habanero
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 05 led 2013 16:56
Reputace: 54
Obrázky: 0

Re: Sladke papriky

Příspěvekod habanero » 17 lis 2013 17:56

bremic píše:
habanero píše:Ahojte, zaobera sa niekto z vas popri pestovaniu chilli palivych papriciek aj pestovanim sladkych paprik ? Ak ano vedeli by ste mi odporucit odrodu s co najvacsimi a najchutnejsimi plodmi :wave: ?
Tak klasický sladký papriky to nejsou ale pěstuju i Habanero lemon a ten je sladkej. Dá se naplnit nějakou pikantností :tiphat:
Pozeral som ich a su celkom pekne :) ale momentalne hladam nieco vacsie . Inak vdaka za typ ak sa mi podari zohnat semienka tak ich vyskusam .

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Sladke papriky

Příspěvekod Filichilli » 17 lis 2013 18:31

Ahoj, měl jsem letos nějaké meiky směsku zelených, červených a žlutých a byly výborné. Některé větší jak dlaň s prsty, zvlášt ty červené. Žluté byly poměrně široké. Všechny štavnaté a voňavé. První sada paprik zraje při výšce asi 40 cm, další ve výšce asi 80-100cm po prvním sběru. Nějaké fotky se sladkýma mám v galerce. :tiphat:

habanero
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 05 led 2013 16:56
Reputace: 54
Obrázky: 0

Re: Sladke papriky

Příspěvekod habanero » 17 lis 2013 19:22

Filichilli píše:Ahoj, měl jsem letos nějaké meiky směsku zelených, červených a žlutých a byly výborné. Některé větší jak dlaň s prsty, zvlášt ty červené. Žluté byly poměrně široké. Všechny štavnaté a voňavé. První sada paprik zraje při výšce asi 40 cm, další ve výšce asi 80-100cm po prvním sběru. Nějaké fotky se sladkýma mám v galerce. :tiphat:
Ahoj, pozeral som si tvoju galeriu a vyzeraju naozaj vyborne :foods: Dozreli by aj na zahone alebo v kvetinaci na balkone :tiphat: ?

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Sladke papriky

Příspěvekod Filichilli » 17 lis 2013 19:57

Předpěstoval jsem je vevnitř, aby zesílili a mohly unést plody, které jsou docela těžké a větve potřebují oporu.. Na záhoně určitě by dozrály, měl jsem pár i mimo skleník, ale nebyly tak veliké rostliny ( dá se říct, že to bylo i mou péči, jen jsem zkusil jak se jim bez přílišných zásahů i hnojení bude dařit ) .. Pokud jim dáš aspon 12 litrový květináč, tak jsi v pohodě. Mají větší kořenový systém.

habanero
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 05 led 2013 16:56
Reputace: 54
Obrázky: 0

Re: Sladke papriky

Příspěvekod habanero » 17 lis 2013 20:18

Filichilli píše:Předpěstoval jsem je vevnitř, aby zesílili a mohly unést plody, které jsou docela těžké a větve potřebují oporu.. Na záhoně určitě by dozrály, měl jsem pár i mimo skleník, ale nebyly tak veliké rostliny ( dá se říct, že to bylo i mou péči, jen jsem zkusil jak se jim bez přílišných zásahů i hnojení bude dařit ) .. Pokud jim dáš aspon 12 litrový květináč, tak jsi v pohodě. Mají větší kořenový systém.
Aha no dobre tak ja by som to skusil :) kde si kupil semienka , maju ich v beznom zahradkarstve ? Este som sa ta chcel opytat kolko ich priblizne narastie na jednej rastlinke a ak by si nahodou vedel tak aj, aka je priemerna vaha jedneho plodu :tiphat:

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Sladke papriky

Příspěvekod Dr.Pedr » 18 lis 2013 05:14

:tiphat:

http://www.paprika-meisl.wz.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
:jalapeno:
https://www.youtube.com/watch?v=2zfDdjMELvg" onclick="window.open(this.href);return false;


PS: http://www.seminka-chilli.cz/sladka-pap ... a-104.html" onclick="window.open(this.href);return false;

:jalapeno:

14513


Zpět na „Pokec o chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů