tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Naše chilli papričky v roce 2018
tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

Re: tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Příspěvekod tydzej » 22 led 2018 20:18

:tiphat: Ahoj všem, po týdnu menší update, jak to jde a nejde...

Z první vlny chinesek mám vše vyklíčeno kromě Devil's Tongue Chocolate a Cheiro Roxa. Takže dnes jsem na třetí pokus tentokrát už do substrátu dal pět semínek Tongue a posledních pět Cheiro Roxa, z toho 2 jsou asi (podle vzhledu určitě) mrtvé. Tož uvidíme. Do zbylého místa jsem dal po dvou kusech Jolokie White a Citron. Superhot Beast a 7Pot Apocalypse ze 14. ledna zatím nic.
Výsev baccatum z 13.1. je venku kromě 2ks Bishop's Crown (ty mě uschly v jiffech), dnes zasety opět.
Do zbylých dvou jiffů jsem dal ještě po kuse Fatalii White na chuť a Brown Bhutlah na vzhled?!? :angry1:

To je vše, pokud toto vyklíčí do konce ledna, což byl můj hlavní cíl, čeká mě již jen v únoru Tabasco a annuumky.
Krabice od mléka se již pomalu hromadí v garáži, až to do nich začnu házet, nevím kam to dám... :dunno: :thumbup:

A nakonec jen dvě fotky, jak to vypadá. Na první je zatím nejfotogeničtější krasavice ze všech Trinidad Peach.
44297
44296

tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

Re: tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Příspěvekod tydzej » 24 led 2018 21:39

:rn: Jsem to ale kus vola, při každodením čtení seznamu semínek jsem zjistil, že ze všech chinesek a baccatum co mám doma mi zbývají jen tři druhy, co jsem letos nedal... jen do včerejšího večera, takže tentokrát už rovnou do kelímku a substrátu po 2-3 semínkách šly Naganero, Nagabon Jolokia oboje od Golonka1 a TSM Red. Takže mám už konečně vnitřní klid, aspoň chvíli. Jedinné co jsem nevysel je 7Pot Jonah, jelikož budu mít přezimovaný.

Kam já to dáááááááááááám... :yikes:

P.S.: Ještě že je tady určitě spousta lidí, kteří si rádi nějaké ty přebytky odeberou... nebo vymění za něco jiného? :whistle:
P.P.S.: Superhot Beast a 7Pot Apocalypse jsou venku!

Uživatelský avatar
mab
Stálý člen
Příspěvky: 320
Registrován: 05 črc 2016 17:13
Reputace: 401
Obrázky: 0
Bydliště: Vyškov

Re: tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Příspěvekod mab » 25 led 2018 10:12

To znamená, že máš málo semínek.
V Dachovech se to poddá a příští sezonu nemáš šanci vysadit všechno. :ha:

tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

Re: tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Příspěvekod tydzej » 01 úno 2018 21:56

:tiphat: Zdravím všechny, máme tu další menší update. K dnešnímu dni ukončena fáze 1, tj. nakonec mám pod světly 41 druhů Chinenses, seznam v prvním postu opraven. Jedinný problém nastal s Devil's Tongue Chocolate (7ks semínek) a Cheiro Roxa (8ks), které ani na třetí pokus nevyklíčily, zřejmě horší oddíl. Nechávám je v pařníku, co kdyby, ale šanci už jim moc nedávám. Ještě zbývá v kelímku jedno Naganero. Naštěstí mám přezimované jedno Cheiro Roxa a k tomu jedno Cheiro kuku Roxa, vypadají zdravě, tak snad vydrží do května.

Fáze 2 (Baccatum) už pod světly Aji Peruvian, Aji Lemon Drop, Aji Brazilian, 2ks Aji White Fantasy. V pařníku zbylé 2ks jiffů s Bishop's Crown, repete.

Zároveň včera začala příprava fáze 3, tj. namočení semínek do humáče, dnes se již paří v substrátu. Jde ve všech případech o okenovky, tj. 3ks Tabasco (jedinný můj zástupce Frutescens, musím se příště polepšit), 1ks Pequin, 2ks Thanksgiving Chilli, 3ks Filius Blue. Musím jimi podarovat široké daleké příbuzenstvo. Poté již postupně všechny Annuumky, čas letí, zbyde ještě 8 druhů sladkých paprik v počtu 30ks. Půl na půl pro nás a zbytek opět příbuzným.
No a to bude už skoro březen a čas nahodit nějaký to rajče (asi 35ks a 8 druhů), lepší okurek a tykev... no budeto ještě hóóóódně zajimavý. :smoke8:

Takže závěrem příspěvku už jen nějaká ta fotka, dnešním výhercem se stává Pink Tiger :clap:

44457
44458
44459

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2224
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3634
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Příspěvekod Bacula » 01 úno 2018 22:18

Krása. Jaké budeš vysévat sladké papriky?
Bacula

tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

Re: tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Příspěvekod tydzej » 01 úno 2018 22:30

Budu mít klasické noname bílé, oranžové, zelené a červené, potom Mars (zeleninová zelenožlutá), Nigra, Chocolate Beauty a nově vyzkouším i mini balkónovou červenou Gurmánek, co je to zač...

Rajčata budou White Cherry, Blue Baiou, Bumblebee Gold, San Marzano Nano, Sugar Plum F1, Ildi, balkónovka Vilma a něco z pytlíčku s názvem 30 druhů z celého světa, to je vždy překvapení.

tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

Re: tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Příspěvekod tydzej » 15 úno 2018 21:37

:tiphat: Ahoj, tak po 14ti dnech nějaký menší update vlákna. Většina semínek je venku a už se sluní v boxu. Zbývají pouze opozdilci 3x Pimientos de Padron, Peter Penis Orange (už se klube), Jalastar, Jala Senorita a Golden Nugget. K tomu ještě poslední semínko rocota Canario Yellow, kde došlo k dekapitaci. Pokud tyto vylezou, mám splněno. A aby vyhřívaná podložka zbytečně netopila, tak na druhou půlku šel pařník se sladkýma paprikama.
Celkový pohled do boxu jsem nefotil, je to skoro to samé co naposled, akorát o něco málo větší. Bohužel jsem již zjistil, že u některých prorůstají kořínky skrz kelímky ven (viz. foto), takže o víkendu bude přesazování do krabic od mlíka.

44886

Pro dnešek fotovolba padla na Pimenta Diomar, která se již rozvětvuje a snaží se nahodit květy. :cookh:
44884
44885

To je pro dnešek asi tak vše, pěstu zdar!!!

tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

Re: tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Příspěvekod tydzej » 23 úno 2018 21:27

Ahoj všem, po cca. týdnu další malinký update. Tak předně prvních 32ks chinesek přesazeno do krabic od mlíka a tím pádem se již nevejdou do boxu. Takže se opalují na JV a JZ okně. Když už jsem dělal nepořádek, tak jsem je přesadil zaráz, víceméně všechny byly už prokořeněné skrz. Teď mi už zase zbývá přesadit dalších cca. 6ks, zbytek vydrží ještě pár týdnů. Přesazeno do předhnojeného substrátu na rajčata a papriky. Klíčení probíhá dobře, vše je venku, pouze de Padrón stagnují všechny 3 kusy, dnes dány další čerstvá semínka. :no: :thumbsdown:
Semínka sladké papriky zatím odpočívají, nelezou a nelezou...
45091
45092
45093

Sazeničky rocot (Hyper Pube a Mini Rocoto), staré cca. 3,5 měsíce, v tuto chvíli v 1l krabicích, budu muset rovněž přesadit do většího. Kořeny jsou úplně všude, nehnojím, pouze občas humáč, asi 3x za celý jejich život.
45096

Přezimující rocoto Montufar v koupelně, JZ okno. Bohužel stále v původní zemině.
45095

Bauhausová okrasná Foxta za 14Kč nahazuje mohutně květy, východní okno.
45094

To je pro dnešek vše, přípravy na jaro stále probíhají, např. se mi poštěstilo sehnat/objednat v Mountfieldu substráty za třetinu. Tak snad budou aspoň slušný, ale za 55Kč 70l pytel substrátu, no neberte to... I když původně jsem chtěl koupit Soběslav. :hmmm:


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů